Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Elsőajtós buszra fel lehet...

Elsőajtós buszra fel lehet tolni a babakocsit?

Figyelt kérdés

Úgy értem fizikailag hátra lehet tolni egy mózeskosaras kocsit, ha az első ajtón szállok fel? Még sosem próbáltam, de elég szűknek tűnik a hely. Ikerkocsival nyilván lehetetlen is.

Mert az általam használt busz hétvégére elsőajtós lett. Tegnap, mikor utaztam, el is felejtettem, mert akkor a sofőr minden ajtót kinyitott. Ma viszont mentem volna haza anyukámtól a babával és nem nyitotta ki csak az első ajtót. Hirtelen nem is értettem mi van, aztán mire előre toltam a kocsit, akkor esett le. De féltem hogy nem férnék fel a kocsival, így intettem a sofőrnek, hogy mégsem szállok fel.

Végül az esőben sétáltam két megállót és felszálltam egy másik járatra, ami szintén arra megy, de nem elsőajtós. Öröm volt az esőben. De mi lett volna, ha nem megy arra másik busz? Akkor hétfőig nem megyek haza? Vagy mehetek gyalog két kerületet a babával? Esetleg olyat csinálhatok hogy felszállok az első ajtón és ott maradok a sofőr fülke mellett? Mert akkor meg ugye más nem tud felszállni. De elvégre erről már nem én tehetek, ha nem engednek hátul felszállni, ahol amúgy a babakocsis hely is van.


2021. okt. 10. 07:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha babakocsival, kerekesszékkel vagy – ahol ez lehetséges – kerékpárral utazol, az első ajtós felszállási rend szerint közlekedő járatokon is használhatod a számodra megfelelő ajtót, de utazási jogosultságodat ebben az esetben is – felszállás előtt vagy azt követően – igazolnod kell.


Ha van felszálló még rajtad kívül, lehet, amikor mindenki felszállt, akkor nyitja a neked való ajtót. Teszi ezt azért, hogy mások ne használják ki a lehetőséget a felszállásra utánad.

2021. okt. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Csak én szálltam volna fel, de nem nyitotta ki az ajtót.
2021. okt. 10. 08:17
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
És ott hagyott?
2021. okt. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ja látom bocsi...


Hát szerintem elől nem tudsz felszállni. Fizikai lehetetlenség.

2021. okt. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor szólni kell a sofőrnek, hogy nyissa ki a középső ajtót (ha már magától nincs annyi esze), nem pedig inteni neki, hogy menjen tovább). De a jegyet bérletet előtte fel kell mutatni. Azért csak elől nyitotta ki először.
2021. okt. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
27%

Legközelebb ilyen szitu után írsz emailt a közlekedési társaságnak.

Időpont, járat száma beleírva.

Ha BKK, írhatsz facén az oldalukra is.

2021. okt. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért elől nyitotta ki, mert előbb fel kell mutatni a bérletet.
2021. okt. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem itt kell sírni, hanem nem azt kell inteni, hogy nem szállsz fel, hanem azt, hogy legyen szíves, nyissa ki az ajtót, mert fel szeretnél szállni! Ennyire ne legyél tehetetlen, elvégre, már anya vagy, gyereked van!

Ha azt intetted a sofőrnek, hogy nem szállsz fel, teljesen igaza van, hogy otthagyott. Más buszra vagy egy ismerősre is várhattál volna.

2021. okt. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem nyitja ki hátul, előre mész, felmutatod a bérleted, és vagy szólsz neki, vagy rámutatsz a babakocsira, vagy magára az ajtóra, hogy nyissa ki.


De semmiképpen se ints, hogy menjen tovább, mert akkor azt gondolja, hogy nem is akarsz felszállni, és ott hagy.

2021. okt. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Legyen egyértelmű, mit akarsz. Ha a második ajtónál akarsz felszállni, állj oda és várd meg, míg ajtót nyit. Ha nagyon nem áll rá, akkor fékezd be a babakocsit és sétálj oda a vezetőhöz felmutatni a jegyedet, bérletedet. De ne szállj fel, nehogy elinduljon egy balfåszabb sofőr. Aztán a középső ajtón felszállsz.


Ha pedig kinyitotta a második ajtót, akkor felszállás után rögzítsd a kocsit és bent menj előre jegyet bérletet mutatni.

2021. okt. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!