Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha állok a buszon középen, az...

Ha állok a buszon középen, az ablakkal háttal, felszáll valaki pl. babakocsival, és én odébb állok akár több méterrel, joggal várhatom el, hogy megköszönje?

Figyelt kérdés
Arra a helyre gondolok, ahol fel van festve kerekesszék vagy babakocsi. Néha elmegyek máshova, hogy kiderüljön, felesleges volt, mert az a rész nem is kell neki, de persze rám sem néz. Nyilván csak akkor várom el, ha látta, amikor odébb mentem a kedvéért.
2020. júl. 15. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alap dolog, hogy átadod a babakocsis/kerekesszékes utasnak a babakocsis/kerekesszékes helyet...
2020. júl. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amit alapból meg kell tenni az embernek azt nem kell megköszönni.
2020. júl. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Alapvető dolog, hogy az ember átadja az időseknek, betegeknek, babakocsisoknak, kerekesszékeseknek, kerékpárosoknak fenntartott helyet, ha ilyen utas érkezik. Nem szükséges megköszönni, persze jófejség.
2020. júl. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit olyan ez, mintha elvárnád a gyalogostól, hogy megköszönje, ha átengedted a zebrán. (Az a durva, hogy ezt sokan komolyan elvárják)
2020. júl. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, igazatok van, nem jogos elvárás.
2020. júl. 16. 00:09
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

alap dolog átadni a helyed kismamának, de én úgy gondolom, hogy egy "köszi", vagy biccentés, vagy pillantás jár érte, csak azért, hogy tudd, hogy ő tudja, hogy átadtad.

én mindig megköszönöm az ilyen szituban, mert az egy visszajelzés hogy jót cselekedtél!

zebrán is mindig intek egyet ha jó a verda akkor egy thumbsup.

lehet sosem találkozom többet a másikkal, de ha más kismamának megkönnyítem azzal az életét, hogy nem egy olyan emberrel kell viaskodnia akinek sosem köszönték meg a jócselekedetét és "dögöljmegakkorsemmegyekarrébb" arckifejezéssel áll, ül ott hanem segítőkész(ebb) lesz, már megérte! :)

ja és a lényeg: nem kerül semmibe! :)

2020. júl. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy az ember hogy viselkedik másokkal abból fakad hogy milyen ember. Van akinek természetes hogy ha bemegy egy kisboltba köszön, vagy a nagyobb boltban oda megy az eladót megkérdezni, vagy a csemege pulthoz,pénztárhoz - köszön és utána kezdi mondani mit akar. Meg van aki csak oda vágja " lesz húsz deka ....". Ugyanígy van akinek természetes hogy ha elöl felszáll a buszra ( nálunk csak ott lehet) akkor köszön a sofőrnek,màs elmegy mellette fapofával. Én mindig meg szoktam köszönni a segítséget, de nekem is jól esik ha elmegy tőlem az ügyfél és azt mondja : "köszönöm a segítséget" vagy " további szép napot" Sajnos a sok és nagyon modern kütyük kezdik kikoptatni az emberséget sok esetben. Nem biztos hogy a jó irányba haladunk.
2020. júl. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem várod el joggal, hiszen az nekik fenntartott elsőbbségi hely. A zebrán való köszöngetést sem értem, sőt bizonyos szempontból károsnak is tartom, mert azt az érzetet kelti, hogy a szabályt betartó valamiféle kegyet gyakorol. Sajnos az a tapasztalatom, hogy ennek ellenére érdemes megköszönni, mert nem szokás a szabályokat betartani. Én most 9 hónapos terhes vagyok, és a tömegközlekedésen szinte az összes, az elsőbbségi helyre azonnal fenekét letevő embernek evidens, hogy pingvinként én totyogok a villamos egyik végéből a másikba az egy szem üres helyre. Így ha valaki átadja a helyet, automatikusan megköszönöm, hogy észrevett (ritka)...
2020. júl. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Néha szerintem azt is meg lehet köszönni, ami jár. Ha pl. direkt, vagy nemtörődömségből elállja valaki az utam egy pillanatra, nem fogom megköszönni, amikor odébb áll, talán meg is lököm egy kicsit... De ha ezt már akkor megteszi, amikor észrevesz, talán megköszönöm, legalább egy pillantással. És ha megáll egy kocsi a zebránál, azt is, mivel errefelé ez szinte már szívességnek számít, annyian mennek tovább néha. Szóval azt hiszem, mégis jár nekem legalább egy pillantás, hogy észrevettem, hogy odébb álltál másokkal ellentétben, és értékelem, mert az, hogy valami az enyém, vagy valami nekem van fenntartva, nem ugyanaz.
2020. júl. 16. 08:11
 10/13 anonim ***** válasza:

Nézd, én kommunikáció párti vagyok abszolút, tehát belőlem is kihozza a "köszönöm"-öt egy sor szituáció. Kifejezetten szomorúnak tartom, hogy az emberek szinte szégyellik, hogy a másikkal bármiféle kontaktust kialakítsanak. Csak megértem azt is, hogy valaki oda sem néz, mert amikor percekig húznak el az autók a zebrán vagy három megálló után veszik észre, hogy jaaa, hogy illenék a helyet átadni. Akkor valahogy már esik már a számra, hogy valaki méltóztatik illedelmesnek vagy épp szabálytartónak lenni. (Persze ez valahol "kiszúrás" az illedelmes/szabálytartóval szemben.)


Szóval értelek valahol, csak a társadalmi jelenségek miatt elvárhatónak semmiképp nem tartom.

2020. júl. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!