Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jogos a buszsofőr felháborodása?

Jogos a buszsofőr felháborodása?

Figyelt kérdés

Mai napon felszálltam a távolsági buszra maszkban, hátramentem, ahol 2-3 ember volt és lehúztam a maszkot. Első megállónál a sofőr óriási hangerővel kiabált, hogy ott hátul is fel kéne ám húzni és le fogsz szállni öreg, utoljára szólok (elsőnek szólt), és ki a f**znak képzelem én magam es ki vagyok én.

Felelősségem és a rámszólás nyilván jogos. Teszem hozzá, hogy hónapok óta így utazok és soha senki nem szólt, sofőrök is ugyanúgy az állán hordják 80%ban, magasról tesznek rá.

De a hangnem és a stílus elfogadható?



2021. márc. 16. 21:30
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
53%

Ott kezdődik az egész,hogy tudod,mik a szabályok,mégis magasról tettél rá.Ezek után még elvárod,hogy kedvesen,udvariasan kérleljen a buszvezető,hogy ha esetleg megtennéd,tedd fel a maszkot helyesen???

Te szartad le a szabályolat,akkor a buszvezető miért legyen veled udvarias??

Rendőrök elmennek a bűnözőért,mit mondanak??Legyen szíves fáradjon ki hozzánk,mert le akarjuk tartóztatni.De ha épp elfoglalt,eltekintünk a letartóztatástól...

Mindig annak áll feljebb,aki megy a saját feje után...

2021. márc. 30. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
21es. Megint a ló túloldala. Ha a rendőr elmegy a bünőzőért, akkor gondolom te is azon az állásponton vagy, hogy akkor bármi jöhet. De szerintem akkor se anyázhatja le vagy valami. Soha nem fogok egyetérteni azzal, hogy egy adott bűn legitimál ellene fellépő bármilyen mértékű másikat.
2021. márc. 30. 08:22
 23/26 anonim ***** válasza:
36%
#22: mert neked csak jogaid vannak, kötelezettségek nélkül, ciganykodjál csak.
2021. márc. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Nem érted vagy inkább nem akarod érteni, amit mondok. Nem a kötelezettségek elmulasztásán van a hangsúly, hanem a reakciókon.
2021. márc. 30. 10:53
 25/26 anonim ***** válasza:
32%
Jogos.
2021. márc. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
55%

"De szerintem akkor se anyázhatja le vagy valami."

Még nem voltál jelen rendőri akciónál. Anyázásnál sokkal durvábbak is elhangzanak egy éles bevetésen - és hidd el, nem fogja a mimózalelkű bűnöző számonkérni a hatóságon, hogy minek is nevezte, mikor fegyvert az életét kockáztatva ment letartóztatni.


"Soha nem fogok egyetérteni azzal, hogy"

Szerencsére a kutyát sem érdekli, te mivel értesz egyet. Én például azzal nem értek egyet, hogy a hozzád hasonlókat nem lehet helyben véres péppé verni - és sajnos ez sem érdekel senkit.


"egy adott bűn legitimál ellene fellépő bármilyen mértékű másikat."

Na itt meg te esel a ló túloldalára, méghozzá nem is kicsit. Amit te csinálsz, az minimum veszélyezteti mások egészségét, míg a sofőr kiabálása senkit nem veszélyeztet. Messze elmarad mind az egyénre, mind a társadalomra való veszélyessége az általad elkövetetthez képest.

2021. márc. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!