Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jogos a buszsofőr felháborodása?

Jogos a buszsofőr felháborodása?

Figyelt kérdés

Mai napon felszálltam a távolsági buszra maszkban, hátramentem, ahol 2-3 ember volt és lehúztam a maszkot. Első megállónál a sofőr óriási hangerővel kiabált, hogy ott hátul is fel kéne ám húzni és le fogsz szállni öreg, utoljára szólok (elsőnek szólt), és ki a f**znak képzelem én magam es ki vagyok én.

Felelősségem és a rámszólás nyilván jogos. Teszem hozzá, hogy hónapok óta így utazok és soha senki nem szólt, sofőrök is ugyanúgy az állán hordják 80%ban, magasról tesznek rá.

De a hangnem és a stílus elfogadható?



2021. márc. 16. 21:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
65%
Ha szerinted nem elfogadható, akkor miért nem szóltál neki vissza hogy jól van, lehet normálisan is beszélni?
2021. márc. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%
A sofőr elég paraszt módon mondta meg, de sajnos igaza volt. Kérhette volna szebben is, de lehet, hogy nem te voltál az első aznap, akire rá kellett szólnia, és ezért frusztrált volt.
2021. márc. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
16%

Abszolút elfogadható.

Örülj, hogy nem ment hátra hozzád és nem rángatott le fülednél fogva a buszról.

Imádom, hogy mindig annak van problémája a rendőr, ellenőr, kalauz...... bármilyen ellenőrző személy viselkedésével, aki nem tartja be a szabályokat.

2021. márc. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
30%
Orulj h nem baszott le a buszrol
2021. márc. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Én meg azt imádom, hogyha valaki valamit elkövet, akkor azzal már bármit meg lehet tenni egyesek szerint. Tehát ha megszegek egy szabályt, akkor eltűrhetek cserébe bármit?
2021. márc. 16. 22:37
 6/26 Beviz Elek ***** válasza:
77%
Nem kellett volna így mondania de ettől függetlenül igaza volt. Ha reggeltől-estig ilyen sötét parasztokkal foglalkozol és 5 percenként rá kell szólnod valamelyikre, akkor egy idő után elfogy a türelmed. Ha olyan országban jársz ahol törvénytisztelőek az emberek és emiatt nem fogy el a sofőr türelme, ott normálisan is tudnak szólni. Egyszer menj valahova pár hétre ahol nem gyűlölik ennyire egymást az emberek, nem akarsz majd hazamenni.
2021. márc. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
45%

Hát én, mint buszsofőr, lehet, hogy az első, második utasnál még "kellően udvarias" vagyok, bár akkor is utasítok, nem kérek. Kérni csak az anyámat, a páromat, és a főnökömet szoktam. Mindenki mást utasítok.

Mert mint tudjuk, az utas neve azért utas, hogy azt utasítani kell.

2021. márc. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
89%

Semmiképpen se elfogadható.


Velem mondjuk nem történt ilyen, viszont volt hogy valakit éppen utolsó kocsis stílusban leüvöltött a sofőr, szimplán azért mert hátul elhúzta az ablakot (ment a fűtés,de émelyítő égett szag volt még).


7-es nem az utasnak nem az a neve hogy utas, az a neve ami a papírjaiban (pl személyi) le van írva. Az meg hogy az utas szerinted azért utas mert utasítani kell és ezt a téveszméd még le is írod/ki is mondod és (legalábbis állításod szerint) buszt is vezethetsz az vérlázító, bár nem lepődöm meg sajnos ahogy hallom elég sok ebben a szakmában is a nem odavaló ember. Egyik buszos ismerős panaszkodott egyszer még annó hogy bizony sok a platós trágyaszállítóra se való ember aki mégis buszt vezet.

2021. márc. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
77%

7. Mekkora paraszt vagy! Az utas azért utas mert utazik. És fzet a jegyért, nem ingyen utazik. Cserébe be kell tartania az utazás szabályait. Te mint sofőr vezeted a buszt és betartatod a szabályokat, tehát csak jeggyel engedsz fel embereket a buszra, nem engeded őket hagoskodni, jelen esetben csak maszkal stb. Az nincs benne a munkaköri leírásodban hogy bunkó legyél az emberekkel.

Ha az vagy az a te egyéni döntésed, és csak azt mutatja hogy neveletlen és keserű vagy, és másokon állsz bosszút ha esetleg szar napod van. Ez csak téged minősít.

És mielőtt megkapom hogy én ezt nem tudhatom elmondom hogy vendéglátásban dolgozom. Naponta találkozok olyan emberekkel akik azt hiszik azért vagyok ott hogy kitölsék rajtam a méegüket, de nem a többi vendégen állok bosszút úgy hogy bunkó vagyok velük.

6. Nyugaton sem törvénytisztelőbbek az emberek egyszerűen csak jobb fizetést kapnak, plusz nem öröklődik az a mentalitás hogy ha nekem is szar akkor másnak is legyen az. Ez valamiért megvan nálunk sajnos, és igazából sokszor nem is pénzfüggő.

2021. márc. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 SándorÚr ***** válasza:
82%
7-eske nagyon el vagy te tévedve, az utas egy ügyfél aki fizet egy szolgáltatásért, és a céged kökemény küzdelmet folytat az ügyfél pénzéért. Én legalább egy panasz emailt írnék a busz társaságnak
2021. márc. 17. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!