Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jogos a buszsofőr felháborodása?

Jogos a buszsofőr felháborodása?

Figyelt kérdés

Mai napon felszálltam a távolsági buszra maszkban, hátramentem, ahol 2-3 ember volt és lehúztam a maszkot. Első megállónál a sofőr óriási hangerővel kiabált, hogy ott hátul is fel kéne ám húzni és le fogsz szállni öreg, utoljára szólok (elsőnek szólt), és ki a f**znak képzelem én magam es ki vagyok én.

Felelősségem és a rámszólás nyilván jogos. Teszem hozzá, hogy hónapok óta így utazok és soha senki nem szólt, sofőrök is ugyanúgy az állán hordják 80%ban, magasról tesznek rá.

De a hangnem és a stílus elfogadható?



2021. márc. 16. 21:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
74%

#5: "hogyha valaki valamit elkövet, akkor azzal már bármit meg lehet tenni egyesek szerint. Tehát ha megszegek egy szabályt, akkor eltűrhetek cserébe bármit?"


Rosszul közelíted meg a dolgot. Vannak szabályaink, amik mindenkire egyformán érvényesek. Ha te önhatalmúlag úgy döntesz, hogy rád egyes szabályok nem vonatkoznak, akkor milyen alapon várod el másoktól, hogy ők viszont mindent betartsanak? Ha te úgy döntesz, a szabályok felett állsz, akkor ezt más is megteheti és egy rossz szavad nem lehet.

Másrészt pedig milyen morális alapon várod el azt, hogy a közösség, a szabályokat betartó társadalom továbbra is védjen téged, azon szabályok alapján, amiket te magad nem vagy hajlandó betartani? Ha azt mondod, rád nem vonatkoznak a szabályok, legyen. De akkor ne hivatkozz a szabályokra, ha védekezned kéne...

2021. márc. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
92%

A stílus teljesen megengedhetetlen, mert pontosan ugyanezt a hatást el lehet érni azzal is, ha bemondja a mikrofonba, hogy " A maszk használata mindenkire nézve kötelező" vagy odasétál és masfél méterről mondja azt, hogy "Hölgyem, Uram, legyen szíves felhúzni a maszkját!"


Ugyanaz a hatás, egeszségesebb kommunikációval.

2021. márc. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

11. Rendben, de ez a megközelítés sehova nem vezet. Azt mondod, hogy ha én megszegek egy szabályt, akkor azzal legitimálom mások, akár durvább mértékű szabályszegését.

Meg ha valamit teszek, akkor szintén készüljek fel arra, hogy ezért gyakorlatilag bármit kaphatok. Ellopok egy csokit a boltból, meglát egy rendőr és tüzet nyit rám. Ez például így rendben van? Erre tök jogosan számítsak és szavam se lehet?

2021. márc. 17. 08:39
 14/26 anonim ***** válasza:
56%

Azért ne ess túlzásokba.

Azzal, hogy leveszed a maszkodat, közvetve 2-3, közvetetten akár többszáz ember egészségét veszélyezteted. Míg a sofőr azzal, hogy elküld a csipába, nem veszélyeztet senkit, legfeljebb a hamvas kis lelkivilágodba gázol bele.

2021. márc. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
31%

Miért a buszsofőr tüzet nyitott rád?

Összehordasz hetet-havat, hogy védd a védhetetlen viselkedésedet.

2021. márc. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
63%

A cselekedetedből egyértelmű volt, hogy a szép szóra nem fogsz hallgatni, jól tette.

Vírus szempontjaból a tömegközlekedés a legkockázatosabb üzem.

2021. márc. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem jogosan, de nem megfelelő stílusban szólt rád, mivel kötelező a maszk használata a buszon. Buszsofőrként naponta rengeteg ilyen emberrel találkozok, de mindegyik utassal próbálok a megfelelő hangnemben beszélni. Hidd el nem könnyű magadon uralkodni, amikor 5-10 percenként szólongatni kell, hogy viselje normálisan a maszkot, de szerintem akkor sem normális amit a sofőr csinált. Viszont te is bűnös vagy a dologban, mert ha megfelelően viseled akkor ez a konfliktus nem alakult volna ki.
2021. márc. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Egyébként a te felelősséged, hogy normálisan viseljék, vagy csak be akarod tartatni a szabályt?
2021. márc. 20. 19:17
 19/26 anonim ***** válasza:
31%
Ezt most elsztad, rossz accounttal kérdeztél magadtól.
2021. márc. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Mi van? :D rosszhiszeműségen kívül van valami más gondolat is benned?
2021. márc. 20. 19:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!