Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért vannak itt ilyen válaszo...

Miért vannak itt ilyen válaszolók?

Figyelt kérdés

Ha azt mondom, hogy szerintem rosszul csinálták meg a metrópótlást, akkor csak annyit reagálnak, hogy nem kéne okosabbnak gondolnom magamat a hivatásos közlekedésszervezőknél.

Vagy ugyanezt reagálják, amikor azt mondom, hogy hozzá nem értő emberek festették össze a belvárost sárga festékkel. Aki járt a belvárosban, és ismeri a KRESZ-t, az tudja, hogy az újonnan odapingált jelek nem is léteznek a KRESZ-ben, vagy ha léteznek, akkor is teljesen hibásan vannak felfestve. Miért mondják egyes válaszolók, hogy azt hivatásos közlekedésszervezők csinálták, tehát ne kritizáljam őket, mert úgyis tévedek?


2020. nov. 14. 14:24
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:
*problémák
2020. nov. 14. 21:58
 32/50 anonim ***** válasza:
50%

De mondom, mert benne van a KRESZ-ben:


10. § A közúti jelzõtáblákra vonatkozó közös rendelkezések


(9) A közúti jelzõtáblák az észlelést elõsegítõ sárga vagy fényvisszaverõ sárga háttéren is elhelyezhetõk.


Tehát még egy pont, amiben hülyeséget mondott.


A kék alapú, "A besorolás rendjét szabályozó", "Autóbusz forgalmi sáv" és "kapaszkodó sáv" tábla is jobb oldalon van kint és onnan szabályozza, az összes sávra, hogy melyik sávban ki mehet, tehát valójában egy kék, tájékoztatást adó tábla szabályozhatja minden további nélkül, hogy ki hajthat rá az adott sávra.

Szerintem ez tipikusan az a szint, ami mindenkinek egyértelmű, aki autóba ül. Csak kell valami, amin lehet csámcsogni és videót csinálni, hogy legyen nézettség. Csak mert ilyet így egyben még nem látott, de részleteiben külön-külön mindegyik eleme használatban van.


Végülis a célját elérte. Kiraktad ide a kérdést, és máris lett jó pár plusz megtekintés.

2020. nov. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:

Egymással is szóba fogtok állni vagy csak engem rugdostok?


32-es, kérlek reagálj 29-es válaszára, aki többszáz mérnöknél gondolja magát okosabbnak.

2020. nov. 14. 22:06
 34/50 A kérdező kommentje:

"A közúti jelzõtáblák az észlelést elõsegítõ sárga vagy fényvisszaverõ sárga háttéren is elhelyezhetõk."


Ez a KRESZ hibás értelmezése, ugyanis a háttér, illetve a tábla színe két különböző dolog. A háttér az, ami a tábla alatt van, mint például itt:

[link]

2020. nov. 14. 22:13
 35/50 anonim ***** válasza:
50%
Csak azt tudom mondani mint eddig, onnantól hogy az égvilágon semmi építő jellegű megnyilvánulásod nem volt, csak a kretént tolod, így értelmét veszíti az egész kérdésed.
2020. nov. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
50%

Mit reagáljak rá? Elsírta, hogy nem tudja értelmezni, hogy ha ott a sárga felfestés, akkor figyelmen kívül kell hagyni a fehéret. Ritka, de van ilyen. Egyszer-egyszer én is láttam ilyet, félig alvó román kisbuszostól, az M1-en sávelhúzásokban.

Nyilván az egymás mellé festett ellentmondásos fehér jelzések már más kérdés. De nem is tartozik ide. Csak egy mondatban. Amíg képesek kerekek törni, mert olyan minőségűek az utak, addig a kopó festés sajnos csak sokadlagos probléma. Nyilván nem jó, ellenben azt is mindenki megtanulta, amikor a jogosítványát szerezte, hogy milyen erősorrend van a különböző jelzések között: Rendőr, lámpa, tábla, útburkolati jel...


#32

2020. nov. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
67%
#34: Ebben az esetben nem csak a metrópátlásnál, hanem országosan, sőt EU szinten rosszul értelmezik a jogszabályt, és teljesen hülyeség, hogy, ha átmeneti forgalmi rendet vezetnek be, akkor azt a megszokottól eltérő sárga színnek jelölik. Akkor viszont irány Brüsszel
2020. nov. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 A kérdező kommentje:

"Amíg képesek kerekek törni, mert olyan minőségűek az utak, addig a kopó festés sajnos csak sokadlagos probléma."


Hát eddig nem ez volt az állításod, hanem az, hogy aki ezeket a felfestéseket kritizálja, az okosabbnak gondolja magát több száz mérnöknél.

2020. nov. 14. 22:23
 39/50 A kérdező kommentje:
Tehát visszatérünk arra a kérdésre, hogy ha valaki valamit jogosan kritizál, azt miért szólják le a legtöbben ezen az oldalon.
2020. nov. 14. 22:24
 40/50 anonim ***** válasza:
58%
Röviden én úgy gondolom hogy vannak emberek akiknek nehezére esik elismerni, hogy van amihez más jobban ért..
2020. nov. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!