A buszokon, villamosokon mi értelme van az indulás jelző csengőnek?
- Ha pl. szállnék le akkor ahogy nyílik az ajtó egyből szállok is le tehát okafogyottá válik
- Felszállásnál pedig ha már épp indulna mikor futok hogy elérjem akkor meg pont leszarom, úgyis meg fogok próbálni felszállni, nem érdekel h sípol az a jelző.
Akkor tehát van értelme/létjogosultsága?
Leszállásnál nem mindenki pattan egyből. Én pl volt, hogy elbambultam, és már szálltak fel az emberek, mikor észbe kaptam, hogy le kéne szállnom. Többször láttam már ilyent amúgy.
Felszállásnál pedig sokan vannak, akik nem szállnak fel, ha már sípol.
Ha pedig nem sípolna, akkor az emberek lazán korzózgatnának az ajtóban, és folyton rácsukódna valakire az ajtó, mert nem is gondolt rá, hogy már indulni fog. Így meg számítasz rá.
A Magyarországon szinte minden helyi közlekedési eszközön alkalmazott, fény- és hangjelzés együttes használatával történő indításjelzés nagyon sokáig szinte egyedülálló volt a világon, de egyértelműen terjed, mint fontos biztonsági eleme a közösségi közlekedésnek.
1. Mind a le-, mind a felszálló utasokat figyelmezteti az ajtó záródására. Ez nyilván ott a legfontosabb, ahol az utascsere végeztével nem azonnal indul a jármű (pl. végállomások, lámpás csomópontok, időkiegyenlítő pontok).
2. A vak és gyengénlátó utasoknak a hangjelzés, a siket és nagyothalló utasok számára a fényjelzés segit eldönteni, hogy megkezdhetik-e a fel- vagy leszállást.
3. A járműveken utazó utasokat is figyelmezteti az indulásra, hiszen hosszabb megallohelyi tartózkodás során előfordul, hogy az ember helyezkedik, pakolászik, stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!