Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Friss jogaival úgy érzem...

Friss jogaival úgy érzem egyáltalán nem tudok vezetni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
50 órát vezettem oktatóval, utána elsőre átmentem a vizsgán (pedig nem keveset bénáztam). Most viszont úgy érzem hiába van a kezemben a jogsi nem tudom vezetni a saját autónkat. Amivel vezettem egy kisebb autó volt,tolatókamerával,park. radarral,sávváltáskor is figyelmeztetett ha jött valami,a mienk viszont egyrészt nagyobb,másrészt teljesen fapados,semmi segítség nincs benne.Többször megpadkáztam parkolásnál,és ha valaki nincs velem,egyáltalán nem is tudok tolatni,mert nem érzem hol mennék neki a másiknak.Belvárosi forgalomban sávváltáskor is vannak problémáim,bár az főleg azért mert nem enged ki/be szinte soha senki.Imádtam az oktatómmal vezetni,most viszont már nagyon utálom.Mit tudnék csinálni?
2019. jún. 26. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt hasonló autót kellett volna választanod tanulni, mint ami van, és vezetni fogsz.

Ez már mindegy, mert ezen túl vagy.


Ha akarsz vezetni, akkor vezess segítséggel. Legyen veled valaki mindig. Aztán szép lassan rutint szerzel, és már egyedül is menni fog.

De, indexelj, és figyelj, be fognak engedni! Csak ne teszetoszáskodj!

2019. jún. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem mindenkinek való. Attól függetlenül egy kisebb autón megtanulhatnál normálisan vezetni, csak nem lesz könnyű.
2019. jún. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az komoly, hogy az oktatóautóban ilyenek vannak... Egyébként meg gyakorlás.
2019. jún. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ahol a szűkség, ottan a segítség..


A szomszéd nő nagynehezen levizsgázott, aztán vett még néhány órát, mert autóval szeretett volna járni munkába. Panaszkodott, hogy nem engedig be, nem engedik ki, meg tolják, stb...

Javasoltam neki, hogy tegyen fel négy nagyobb "T" betűt, elejére, oldalára, szóval körbe.


Évek óta így jár, mert azóta sokkal könnyebb az élete.


Szóval a megoldás: négy T betű, és mindenki segít, de legalábbis nem akadályoz, nem anyázik...


Meglátod tudsz te vezetni, csak a T betű kellett.

2019. jún. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Keress egy oktatót hasonló méretű autóval, mint amit vezetned kéne és vegyél tőle még órákat. Ha vannak extrák az oktató autójában, akkor kérd, hogy azok nélkül gyakoroljatok, mert a tiédben ezek nem lesznek. Akinél én voltam gyakorolni neki is volt még tolatókamerája is, de csak ritkán használtuk, mert nekem full fapados autóval kellett utána megoldanom a mindennapokat.

A parkolást meg lassan csináld, és olyankor állítsd át a tükröket úgy, hogy teljesen lásd a padkát meg a hátsó kerekeket. Ha meg az a dilemma, hogy meddig ér az autó hátulja, akkor megállsz, behúzod a kéziféket, kiszállsz és megnézed. Majd visszaülsz és folytatod a parkolást. Később annyi is elég lesz, hogy kinyitod az ajtót és hátranézel. Még később meg már erre se lesz szükséged.

Ha cikinek érzed, hogy bénázol, akkor T betűt az autóra, ahogy már ajánlották előttem. Bár azzal megkönnyíted a dolgod és szerintem kevésbé leszel rákényszerítve, hogy mielőbb belejöjj a vezetésbe.

A sávváltást pedig időben jelezni kell, és mindig van, aki beenged, még a leglehetetlenebb helyzetekben is. Ha tartod a forgalom ritmusát, akkor erre nagyobb az esélyed, mert senki se szeret megállni azért, hogy téged maga elé engedjen, de ha látják, hogy lassítani is alig kell, akkor villogni fognak, hogy gyere, vagy hagynak nagyobb helyet maguk előtt, hogy beférj. Viszont, ha ilyenkor tökölsz és nem reagálsz időben, akkor sokan meggondolják magukat. Persze mindig időben kezdj helyezkedni és előrelátóan válassz sávot, akkor nem lesz para a dolog.

Szóval összességében azt kell tenned, hogy mész és vezetsz. Gyakorolsz. Ha kell, segítséggel, de aztán már egyedül. Eleinte kisebb forgalomban, aztán fokozatosan mehetsz a sűrűjébe.

2019. jún. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vegyél 5-ös Bmw-t. Be fognak engedni😉
2019. jún. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Plusz órákat kell venni, nekem barátnőm letette a jogsit de aztán 4-5 évig nem vezetett, mert külföldön élt és ott a párja vitte mindenhova. Itthon fizetett és vett újra pár órát így újra magabiztosan ült volán mögé! Nem szégyen bevallani valami nem megy, de magad és mások épsége érdekében tényleg ezt javaslom. Sok szerencsét! :)
2019. jún. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!