Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Úgy érzem, hogy nem látok...

Úgy érzem, hogy nem látok megfelelően sötétben vezetni. Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Amikor a sötétben vezetek az utolsó pillanatban veszek észre dolgokat amiket előre kellene hogy lássak, pl. nem látom be megfelelően a kanyarokat vagy rosszabb a tájékozódásom mint nappal. Inkább olyankor fordul elő amikor havazik vagy esik az eső éjjel.

Veletek is történnek hasonlók, vagy csak velem?

Tudnátok erre valami megoldást ajánlani pl valami látásjavító gyógyszer, vagy valami tehnika amivel jobban látok éjjel.


2019. máj. 8. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, hogy a szemeddel van baj, akkor vizsgáltasd ki, hogy nem csökkent-e az éleslátásod vagy nincs-e véletlenül farkasvakságod. Mindkettő okozhat ilyet.
2019. máj. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nappal semmilyen probléma nincs mindent tökéletesen látok.

Éjszaka is ha pl. gyalogok akkor is látok mindent csak a kocsiban nem annyira nagyobb sebességnél.

2019. máj. 8. 14:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
El kell menni a szemészetre.
2019. máj. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Első körben irány a szemészet. Ha ott mindent rendben találnak, akkor még szedhetsz luteint, ami akár placebóként is működhet. Egyébként meg elvileg meg kéne szokd a sötétet. Sokáig én sem láttam jól esténként az autóból, aztán valahogy mégis ráállt a szemem.
2019. máj. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Morzsi007 ***** válasza:
72%
Ha esik az eső vagy havazik és éjszaka van, akkor romlanak a látási viszony, ilyen körülmények között mindenkinek rosszabb a látása. Akinek nem, az menjen el orvoshoz. Ha csak nagyon felhős és szakad az eső, akkor sem lehet nagyon látni, nem kell sötétnek lennie.
2019. máj. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Egyébként lehet attól is hogy rosszul van beállítva a fényszóród. Ültem már olyan autóba aminek ez volt a baja, ráadásul én hivatásos sofőr vagyok, sokat vezettem régen sötétben és bizony amikor kölcsön kértem a húgom autóját

akkor volt az hogy szinte nem is láttam az aszfaltot, de már indulásnál is furcsa volt hogy nagyon magasra világít a fényszóró, de akkor még világosabb volt még nem volt gond, csak később szembesültem azzal hogy gáz van.


De ha ilyen gond nincs hanem tényleg nehezen veszed észre a dolgokat sötétben akkor én a helyedben orvoshoz mennék, nem kísérleteznék vitaminokkal meg semmi ilyen látásjavító pancsokkal mert azok 98% ban semmit nem érnek. Nézesd meg a szemedet az a legbiztosabb.

Egyébként akiknek teljesen egészséges a szeme és nincs a látással sem probléma, az esős időkben, vagy havas időkben amikor az aszfalt vizes, akkor alapból nehezen lehet észrevenni dolgokat, mert ugye városon belül a fényeket visszatükrözik ami eléggé zavaró ilyen téren, illetve lakott területen kívül ahol nincs semmi világítás ott bizony szintén nehezebb bármit is észrevenni főleg ha szakad az eső, ha csak nedves az aszfalt úgy is nehezebb, de ha szakad is az eső vagy a hó akkor már tényleg nehezen lehet bármit is észrevenni.

Én kamionozok és sokszor jártam úgy hogy szakadt az eső a pályán és sötétbe mentem vagy ha nem pályán mentem hanem egy kisebb úton főleg erdőn át, na az volt a kemény olyankor. Szakadó hóesésbe meg aztán a nagyon jó látású embereknek is igen csak kihívás, de nappal is.

2019. máj. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Te csak őszinte vagy, éjszaka mindannyian vakon vezetünk, 20 méterre világít a lámpa. Csak én pl és sokan mások megtanultak a felfestés után vezetni éjszaka, illetve ha vannak táblák, azok is nagyon jó tájékozódási pontok.
2019. máj. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy szemüveges vagy?

A lencse önmagában is visszaveri a fény egy részét, más részét elnyeli, de ha netán karcos vagy zsíros vagy poros, akkor még rosszabb a helyzet. Ezért sötétben sokkal rosszabbul lát vele az ember.

2019. máj. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!