Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ittasan miért vezetnek az...

Ittasan miért vezetnek az emberek?

Figyelt kérdés
Én egy sör után nem merek beülni a kocsiba. Ha egy gyalogos kiugrana elem én szívnám meg...erre egyre több esetet hallok ittas vezetésről. De nem egy sör..hanem matt részegen vezetnek. Mi veszi rá őket?
2018. júl. 10. 11:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Aki azt állítja, hogy nem érzi meg egy üveg (0,5 lit.) sör, vagy egy pohár (2 deci) bor hatását, az hazudik. Fél deci magyar pálinka hatását meg vitatni se érdemes.


Ifjonc koromban én is bocsánatos bűnnek tartottam a legfeljebb egy-két pohárka felhajtása utáni vezetést, de abban az időben a P10-es (Pannónia) 250 ccm motorkerékpár végsebessége 90 km/h volt, és az M7-es érdi emelkedőjén 80-100 km-es sebességgel bírtak fölkapaszkodni az akkori autók, de közben sok Skoda100-as, Zaporozsec és kis Polski várakozott a leállósávban, hogy hűljön a hűtővíz vagy a motorblokk.

2018. júl. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
73%

11.


Márpedig én pihenten, nem éhgyomorra nem érzem meg két sör hatását sem. Igaz, 110 kiló vagyok és nem tegnap ittam az első söröm. Csak sörtől be sem rúgok.


Attól függetlenül a zéró tolerancia mellett vagyok.

2018. júl. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rendben van ez a Zéro tolerancia.

Ha megengednék a 2 üveg sört . akkor biztos azzal védekezne mindenki hogy dehát ő csak másfél üveggel ivott.

Az is baj ezzel az ivással hogy fél vagy egy üveg sört teljesen felesleges inni is. Ezzel úgy se lesz előrébb, és nem is csak ennyit szoktak inni, hanem jóval többet.

Egyébként részegen azért ülnek autóba mert már ezt sem érzi, nincs tisztában a hatással.

2018. júl. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
63%
Én alapból bírom a piát, van hogy lemegy 5 liter sör is. De ennek ellenére volt már olyan, hogy szédültem 2 db 0,33-as sörtől (egész nap semmit nem evés + munka, tehát fáradt voltam). Plusz olyan nő ismerősöm is van, aki két kis korty bortól már láthatóan be volt csiccsentve. Szóval tényleg kell a zéró tolerancia.
2018. júl. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Sokan nem vezetnek ittasan...pl pénteken becsápolsz rendesen....8-10 üveg sörike, pár feles házi pálinka egy-két whisky...stb tegyük hozzá 100 kiló alatt vagy jóval..és ezt a mennyiséget déltől este 11-ig iszod meg.


Szombaton este lehetséges, hogy kb 19 órával az utolsó pia után még kimutatható a cuccos de te nem érzel semmit..nem vagy másnapos...fitt vagy és üde :-) Bevered magad kocsiba jön a policia....ittas vezetés!


Pedig jóhiszeműen te előző nap csápoltál be...szombaton nem ittál semmit!


Ismerősöm így járt és egy kalap alá vették azzal aki a 10-ik üveg sör után pattan kocsiba rögtön! Az meg még nagyobb vicc hogy egy rendes berúgás után még 36-48 óra múlva is retteghet az ember!

2018. szept. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!