Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire gyakran van az, hogy...

Mennyire gyakran van az, hogy az "elnyomott" emberek agresszívan vezetnek?

Figyelt kérdés

Van egy kollégám aki bár fontos tagja a munkaközösségünknek, gyakran eltiporják, mert csendes,visszahúzódó, nem nagyon szól, bár ha szól akkor biztos valami vicceset mond, jó a humora.

Egyébként egész értelmes, de kevesen ismerik, én sem ismerem igazán, de talán én vagyok az egyik aki a legjobban.

Tudom, és látom rajta,hogy rosszul esnek neki a beszólások, mégsem tesz ellenük.

Felnőtt ember, így én nem védhetem meg.Ráadásul nem is gyenge a fizikuma, de ez már igazán mellékes.

Mivel én nem mindig tudom megoldani az autót, ezért gyakran van,hogy hazavisz (egy városban lakunk)

2002-es 4.7-es Jeep Grand Cherokee-t hajt, ami korom fekete, és az első szélvédő kivételével minden fóliázva van.

Folyamatosan előz, túllépi a sebességhatárokat, dudál, hangosan(!) kiabál az autóban, és szidja a többi autóst (sosem kiabált még a munkahelyen, az autóban rendszeresen)

Azt látom,hogy folyamatosan büntetgeti a többi autóst, pl. kielőzi őket jobbról, és befékez eléjük (nem egyszer megtörtént), avagy volt,hogy éjszaka mentünk haza, és mögöttünk jött távolságival az ürge, ő meg maga elé engedte, rátapadt, és a kocsi tetején lévő lámpasort meg a távolságit is rákapcsolta, már intett az elől haladó,hogy elnézést kér, és le is kapcsolta a távolságiját, de ez nem hagyta abba.

Ezen kívül még ezer megannyi szabálytalanságot tudnék mesélni, csak akkor hazudozással vádolnátok, mert tényleg elképesztő az amiket művel.

Pedig én csak napi 20 percet utazok vele, de mégis..és azt mondta,hogy ha nem egyedül van visszafogja magát.

(egyébként a saját autómból is láttam már amikor kielőzte a sort a 2x2 sávos út szembe forgalmi sávjának belsőjében haladva)

Nem vagyok pszichológus, vagy bármi hasonló, de én úgy vélem,hogy az úton vezeti le a munkahelyi stresszt, és elég félelmetes a fickó.

Nem tudok, és nincs is mit mondanom neki, ez az ő dolga, de azért ijesztő,hogy ezek így szabadon mászkálnak és vezetnek.Vajon sok ilyen ember van a magyar utakon aki így vezeti le a feszültséget?Mert oké, mindenki valamilyen formában, én is csaptam már rá a dudára mert ideges voltam valaki miatt, de nem rendszeres, és csak szökő évente 1x van ilyen velem, de ezzel meg minden nap.

Nem is értem...meg eleve ez az autó is, "elbújik" a kocsiban, télen-nyáron baseball sapkában vezet, amit jól az arcára húz, nyáron még napszemüveget is vesz hozzá.

Ő talán pszichológiai eset, de mégsem figyel rá senki, és vajon mennyi ilyen akad még?


2016. júl. 17. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Ebben az országban kevés ilyen ember van.A legtöbben 40-el döcögnek szépen nyugisan,jelzőlámpánál kell egy kis idő mire felfogják mit kell csinálni ha zöldre vált a lámpa,kereszteződésnél nem mernek elindulni stb stb Igen kevés olyan vezetővel találkozok aki normálisan haladna,az ilyen agresszív fajtából meg még kevesebb van.Ez egy ilyen nyugodt szelíd birka nép


Viszont én inkább az ismerősöd kategóriájába tartozom csak szerintem egy kicsit lightosabb vagyok.Én mindig nyugodtan kezdem a vezetést,betartom a sebességkorlátot de ha felb** szom magam akkor bizony én is csinálok ilyen-olyan dolgokat.Eléggé sűrűn használom a dudát,heti szinten 3-szor,ha valakit előzök és látom hogy beletapos a gázba (ami roppant idegesítő egyébként) akkor pár centire előtte húzom be a kocsimat és befékezek előtte és képes vagyok akár hosszú kocsisort is megelőzni ha nagyon tetűn mennek előttem stb


Szóval bizonyos helyzetekben én is ilyen agresszív vezetővé válok.Tudom ez nem helyes és tudom hogy egyszer lehet úgy járok hogy ott hagyom a fogam,de sajnos van amikor annyira felba** nak hogy olyankor képes vagyok ilyeneket csinálni.De az illető személy akiről te írtál az még engem is felülmúl viszont részben megtudom érteni hogy miért csinálja ezt ezekkel a se** fejekkel mert sok idióta van az utakon


Persze gondoltam arra is hogy azért mennek ilyen tetűn az emberek mert rossz a sebességmérőjük,de könyörgöm,az enyém is rossz és feltűnt hogy sokan előzgetnek így GPS-el megmértem hogy valójában mennyivel megyek és kiderült hogy 8-at csal a sebességmérőm,azóta én is ténylegesen 50-el megyek a városban,nem 42-vel...

2016. júl. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem teljesen biztos hogy az elnyomottsága miatt teszi ezt, teljesen magabiztos és beképzelt emberek is szoktak így vezetni.
2016. júl. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!