Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ittasan miért vezetnek az...

Ittasan miért vezetnek az emberek?

Figyelt kérdés
Én egy sör után nem merek beülni a kocsiba. Ha egy gyalogos kiugrana elem én szívnám meg...erre egyre több esetet hallok ittas vezetésről. De nem egy sör..hanem matt részegen vezetnek. Mi veszi rá őket?
2018. júl. 10. 11:11
1 2
 1/15 D. Brasco ***** válasza:
100%
Az,hogy meg vannak rola győződve hogy velük semmi rossz nem történhet meg különben is csak a szomszéd utcáig megyünk meg nem is ittam én annyit stb stb.......
2018. júl. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Igénytelenség merészség ostobaság menőzés felelőtlenség , ezt én magamon is tapasztaltam fiatalon .Akkor pár haver és én néha vezettem így . De egy razzia után nem tettem többet ,én megúsztam a szondázást de a többiek fizettek keményen és a jogsi ugrott . Ez a laza oldal de ha baleset karambol vagy halál történik akkor azt nem javítja meg semmi...
2018. júl. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Mert gyalog már nem tudnának hazamenni, biciklivel meg felborulnának. Ülve még csak-csak elvannak valahogy.
2018. júl. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem mindenki képes ellenállni a kísértésnek, a megszokásnak, hogy lekísérje valamivel az ebédet vagy megünnepeljen valamit. Magam sem vagyok kivétel, például Olaszországban egy pohár bor belefér törvèny szerint, hát nem is tudtam ellenállni a kísértésnek, hogy megkóstoljam a helyi borokat. De itthon soha nem tennék ilyet, utoljára jó tíz éve egy forgalomtól elzárt úton vezettem italosan és persze, hogy arra jött èpp a postás. A világon semmi baj nem történt, de egyszerűen sehol sem lehet biztonságosan vezetni, ha egyszer tompultak a reflexeid. Aki ennek ellenkezőjét állítja, nem mond igazat.
2018. júl. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
27%

a zéró tolerancia viszont baromság!

csak mi magyarok, románok, szlovákok és csehek vagyunk ilyen barmok :D


Minden más európai országban 1 sör után lehet vezetni!

(kezdő jogsisokra illetve buszvezetőkre más vonatkozik!!!)


A totál ittasan vezetés egyértelműen elítélendő de az, hogy 1 normál sör után nem lehet vezetni totális bullshit :)

2018. júl. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mert lusták gyalogolni, kerékpározni, spúrok taxit vagy tömegközlekedést fizetni.
2018. júl. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Némely vendéglátós, pincér aki vezet tudna pár alkalomról mesélni, hajnalig lagzi, na akkor igyunk egy pohárkával valamit hisz ingyen van, de reggel még haza is kell vezetni valahogy.

Aki iszik mondjuk egy sört és úgy vezet az már tudja a határait, ergo nem azokról van szó akik 5 rövid meg 1 liter bor után vezettek, és meg is öltek valakit.


Én is mentem már motorral utassal is 2 sör után, mert nyúzott hogy vigyem egy körre a környéken, bár nekem meg sem kottyan ennyi, nem érzem hogy kiütne.

Viszont a sebesség érzet többszörösen lecsökken ezért figyelni kell, pl 90-et motorral simán 50-nek éreztem.


Messzebbre nem mernék menni mert ha még kocsival nem is állítanak meg ha nincs gond, de motornál már a hang miatt is szeretik piszkálni az embert, és ha már megállítottak akkor fújjunk már egy szondát is.


Jó buli fiatalon ésszerű keretek között megélni egy-két ittas vezetést, de túl nagy a kockázat.

2018. júl. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

Egy sör - nem sör. Nekem 2 - 3 sör semmi, minek igyak egyet? Kamionos vagyok, a szeszt sem vetem meg. Kívárom az estét, aztán jöhet.


Jó az a zéró tolerancia. Az a tuti. Amúgy ha egy testesebb ember megiszik ebédhez egy pohár sört, és nem állnak a fakabátok mindjárt az étterem kijáratában, és nem megy neki az első fának, sosem fog kiderülni, hogy ivott.


Aki arra hivatkozik: "de hát csak egy sör volt", mikor megfogják, az nem egy sör volt.

2018. júl. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezek tipikusan olyan emberek, akikhez hozzá van nőve az autó, nem tudnak nélkül egy métert sem menni. Ezek után nem csoda, hogy ha alkoholt isznak, de mennének valahova, akkor hatalmas dilemma számukra, hogy hogyan tudnak elmenni, mert nem vezethetnek, máshogy meg nem tudnak A-ból B-be eljutni. Ilyenkor jön az, hogy 20 év alatt úgysem volt problémája, miért pont most lenne? És beül az autóba.
2018. júl. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
20%
Én is az ittasan vezetés ellen vagyok, de azért azt jegyezzük meg, hogy nagyon sok esetben nincs más alternatíva, csak autóval hazamenni, pl egy lagziból haza, vagy egy esti baráti összejövetelen, ahol koccintani kéne... Ja, nem csak nagyvárosokból áll a világ, mielőtt valaki a taxit hozná fel.
2018. júl. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!