Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért szidják sokan a gyorshaj...

Miért szidják sokan a gyorshajtókat?

Figyelt kérdés

Szerintem felesleges dolog szidni őket. Te attól nem leszel más ember, hogy elátkozod érte. Te legalább normálisan közlekedel. Az, hogy gyorsan megy és nyer magának +2 percet, attól nem fog változni semmi. Ha meg felcsavarodik egy fára és meghal, akkor az meg legyen az ő baja, hogy nem ismerte a határait.

Majd akkor lehet szidni meg jól megrúgdosni, ha mást öl meg.

De amíg nem okoz balesetet, addig felesleges leszólni őket. Addig azt csinál amit akar.


Van egy másik sztori: Ez most ősszel történt. Éppen akkor érkeztem be a városba, mikor egy szirénázó mentőautó fordult ki. Aztán rá 15 másodpercre egy autós megelőzött nagy sebességgel és viharzott a mentő után. Követte szorosan, de azért volt követési távolság. Nem szidtam le. Ugyanis családtagját vihette a mentő. Valószínűleg szülni.


2017. dec. 27. 23:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nézz meg egy videót hogyan közlekednek Indiában. Pontosan ugyanilyen káosz lenne az eredménye annak, ha mindenki semmibe venné a szabályokat; márpedig ha egyvalaki elkezdi, akkor a nyájhatás azt diktálja, hogy a másik is utánozza ebben a viselkedésében. Szerencsére az emberek jó részének vannak ésszerű gátlásai és a gyorshajtók is előbb-utóbb felcsavarodnak a fára, így a nyájhatás nem érvényesül nagy mértékben.


Másik: Az emberek hozzá vannak szokva, hogy más is normálisan, a szabályokat betartva közlekedik. Nem kevés baleset van abból, hogy jön egy gyorshajtó barom és a vétlen fél rosszul reagálja le a szituációt, mert abból indul ki, hogy a baromja normálisan vezet. Lásd pl. a zebrás gázolásokat: Az agyatlan gyorshajtó abból indul ki, hogy a gyalogos úgyis látja milyen gyorsan mész. A gyalogos meg ártatlanul kilép elé és nem tud már megállni.

2017. dec. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, lehet láttad már ezt a sztorit itt tőlem, de elég szemléletes.


A 24-es út jó kanyargós, sok rajta a 60-as korlátozás emiatt. A görgőbikki út elágazása ilyen tempó mellett úgy-ahogy belátható. Egy motoros viszont semmibe vette a korlátozást, 90-100 körüli tempóval ment továbbra is, ám egy rönkszállitó KRAZ ki kanyarodott elé, hiszen a kereszteződés geometriája miatt esélye sem volt meglátni a motorost. Egyrészt a motoros szörnyethalt, aminek igenis van társadalmi kára a nyilvánvaló gyászon túl is: èleterős, gazdaságilag aktív tagja esett ki a társadalomnak. Ezen kívül az erdészeti jármű vezetője is hónapokig járhatott tárgyalásokra, meghozza gyanúsítottkènt. Ezt a lelki terhet rohadt nehéz lehet cipelni akkor is, ha éppenséggel a sztori végén felmentenek. Mi a fåszért nem kíméljük inkább meg egymást mindezektől?

2017. dec. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

#9 Nem, nem én voltam az;)

De nem tartozom közéjük. A megengedett legnagyobb sebességgel szoktam közlekedni. Ritkán lépem át. Akkor is azért, mert nem veszem észre, de amint ránézek az órára lassítok is.

Nem számít, a lényeg az, hogy nem tartozom közéjük, de nem is szidom őket.

2017. dec. 28. 09:20
 14/19 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint csak én vagyok ilyen higgadt, laza az utakon(?)

Nem tudom, hogy miért van így, de valamiért nem tud érdekelni, hogy ki mennyivel megy. Kizárom őket a saját világomból.

2017. dec. 28. 09:28
 15/19 anonim ***** válasza:
77%

#11: indiában figyelnek egymásra! Az egy más közlekedési kultúra. De amit itt kelet-EU-ban meg még keletebbre művelnek az az egymás szándékos szopatása. Nálunk a gyorshajtónak nem elég gyorsan hajtani, büntetőfékezni, bevágni, előzéskor szembejövőt leszorítani kell, mert attól bizsereg a farka (persze fel már nem áll:).

Az hogy az üres autópályán 200-al mész senkit nem zavar. De ha forgalom van, pláne lakott terület akkor már kuurvára nem mindegy hogy 50-ről kell megállnod a zebrához, vagy 100-ról.

Vagy országúton kanyarban utolérni egy traktort, meg sort előzni 150-nel kuurvára életveszélyes.

2017. dec. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
71%
Én ezért utálok autózni, idegbajt kapok és sokszor frusztrál a vezetés, idegesít a sok szabálytalankodó, kreszt nem ismerő, vezetni alkalmatlan sofőr. Ha tehetem motorral járok, közel sincs olyan frusztráció rajtam. Igaz motorozni veszélyesebb, rossz utak, motorost utáló autósok (robogóm van nem nagymotor).
2017. dec. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

#16 Erről eszembe jutott, hogy a városból kifelé vezető útszakaszon 80-as korlát volt. Előttünk ment egy nagymami 55-60-al, mindenki tolta le az útról. Mire odaértem mögé (előttem 6-an előzték meg), akkorra félreállt..megvárta amíg mindenki elmegy.

Szerintem helyesen cselekedett. Biztonságosabb, ha félreáll és elenged mindenkit, mert az ilyenekből is keletkezhet baleset.

2017. dec. 28. 13:30
 18/19 anonim ***** válasza:

Akkor te nem láttál még indiai közlekedésről videót...


https://www.youtube.com/watch?v=iTjUpLa_ysw


Kérlek mutasd meg hol figyelnek egymásra. Konkrétan egymást szorítják le az útról és csak a vakszerencsének köszönhető, hogy nem történik méterenként baleset.

2017. dec. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem tudom mit mondjak erre, de mivel én "gyakorlott" gyorshajtó vagyok, így együtt tudok érezni veled kérdező :))
2017. dec. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!