Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem végeznek sebességmér...

Miért nem végeznek sebességmérést a korlátozó tábláknál?

Figyelt kérdés
Egy-egy lakott területen kívüli 60 km/h korlátozásnál még az előzgetők rosszallását kell megélnie a szabály tisztelőinek. Nem értem ennek mi értelme. Ellenőrzés és bírságolás nélkül az ilyen korlátozások nincsenek betartatva, semmi értelmük. Ritkán látok csak nem belátható kanyarban jól pozicionált sebességmérőt. Azt is belátom, hogy a rendőrség is egyre többször mér potenciális gyorshajtásra okot adó helyeken, viszont a sebességkorlátozások betartását is komolyabban kellene ellenőrizni. Akár a milliárdos bevétel is növelhető lenne, mindamellett, hogy talán a sorozatos bírságolás az előzgető gyorshajtókat is jobb belátásra bírná. Hiszen a szabályok nagyon fontosak egy társadalomban.
2017. júl. 15. 23:14
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:

# 8

Elképesztően értetlen vagy.

Nem az a bajom, ha 40-es táblánál 50-nel mész, hanem ha 40-es táblánál 30-cal mész.

Vagy mint a példámban leírtam, 60-as táblánál 50-nel mész.


Azt meg az ismerős, gyakran járt helyeken el tudja dönteni az ember, hogy mi a felesleges tábla.

Pl. a kanyarba, ahol anno még a Zsigulival is 60-nal kanyarodtam nem csak én, hanem az öreg, óvatos bácsikák is, oda pár éve kitettek egy 30-as táblát. Ez miért jó?

2017. júl. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 Alex Fly ***** válasza:
0%
@41: az egy dolog, kinek mivel van baja. De az 50-es táblánál 40-nel, 40-esnél 30-al haladni teljesen szabályos. Az 50-es táblánál 60-al ill. a 40-esnél 50-nel pedig tilos. Érdekes egy ember lehet az, akit nem zavar, ha valaki leszarja a szabályokat, de problémája van azzal, ha valaki szabályos...
2017. júl. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
Jaj ez a szabályosság. Bárcsak egyszer valakit mutatnának aki tényleg minden szabályt betart. Na, akkor lehetne okoskodni. Jelenleg mindenki tudja, hogy ami a KRESZ-ben van, az csak útmutató. A forgalom alapján kell haladni, mert az a biztonságos. Éppen ezért van, hogy nem gurulunk 70-el az autópályán mert az szabályos, míg a 140 nem.
2017. júl. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim válasza:
22:24 : Ezzel a forgalom alapján haladnival egy a probléma. Szép elv, viszont amikor történik egy baleset előtted és az autók keresztbe állnak előtted, akkor azt diktálná a forgalom, hogy megállj. Nem, nem az útpadkán kikerülöd és továbbmész, hiszen ők "megálltak". A forgalomról akkor kell beszélni, amikor az emberekben már lesz gerinc és amikor egy baleset szemtanúi, akkor azt felvállalják.
2017. júl. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiban, hogy a hivatásos sofőrködés közben már láttam balesetet és nem kerültem ki, tekintve, hogy 40 tonnás kamionnal nem lehet a "padkán" kerülni. Egyébként csak megsúgom, normálisabb vizsgabiztosok elvárják, hogy a forgalommal haladj. Nekem anno C kategóriánál, amikor 70-es úton 61-el mentem rámszólt, hogy ne tartsam fel a forgalmat, mert a valóságban is 70-el kell menni. Szóval ennyit arról, hogy számít-e a forgalom vagy sem.
2017. júl. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim válasza:
22:39 : Nézd, az emberekkel akkor kell foglalkozni, amikor ők is foglalkoznak Veled és segítenek a bajban. Amíg a bajban mindenki elfut, addig nem kell másokkal foglalkozni.
2017. júl. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
De mit nem értettél azon, hogy mindig a forgalom alapján kell haladni, ahogyan a vizsgabiztosok is elvárják. Az meg, hogy sokan nem állnak meg én nem osztom. A legtöbb ember, akit ismerek, az megáll. Főleg mi a hivatásosok, mivel nem akarok börtönbe jutni a segítség elmulasztása miatt. Tekintve, hogyha ekkora sofőrök vagytok akkor gondolom tudjátok, hogy a balesetnél való segítségnyújtás elmulasztása börtönnel jár.
2017. júl. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim válasza:
22:52 : Erről ugyanaz a törvény rendelkezik, mint a sebességkorlátokról. Szóval akkor a törvény fontos, de csak azok a részei, amikkel lehet okoskodni és másokat ijesztgetni? Az egyik részét be kell tartani, a másikat csak kicsit?
2017. júl. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
Azért igen nagy a különbség abban, hogy valaki 15 km/h-val többel megy am egengedettnél, de valójában ott mindenki gyorsabban megy, ezért igazából csak kb 8-al, mígy nem áll meg egy balesetnél, ami mulasztásnak számít. Ahogy fentebb is írták, nem véletlen, hogy az előbbiért pénzbírság, az utóbbiért börtön jár ;)
2017. júl. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:

Alex Fly:

"Érdekes egy ember lehet az, akit nem zavar, ha valaki leszarja a szabályokat, de problémája van azzal, ha valaki szabályos..."


A te esetedet hoznám fel hasonlatnak.

Nagyjából mindenkit zavar, hogy itt trollkodsz a kérdezővel együtt, nyilvánvaló baromságokat írogatva, ennek ellenére csinálhatod, mert nem törvénytelen.


Ahogy a lassan haladók is csinálhatják, mert a KRESZ csak annyit mond, hogy:

3. §3 (1) Aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles

(...)

c) úgy közlekedni, hogy (...) másokat közlekedésükben indokolatlanul ne akadályozzon, és ne zavarjon.


Na már most, ha valaki 60-as táblánál 50-nel megy, amikor a forgalom is engedné a 60-at, meg az útviszonyok is kiválóak, akkor

- vagy szabályellenesen (indokolatlanul) halad lassan, csak nem lehet rábizonyítani

- vagy szabályosan, és az az indoka, hogy ő egy barom, aki azt hiszi, hogy így a jó. Ennyi indok már elég ahhoz, hogy ne sértse meg a KRESZ-t, és ti most ezen lovagoltok, hogy ezen ne legyünk már felháborodva.

2017. júl. 19. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!