Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem végeznek sebességmér...

Miért nem végeznek sebességmérést a korlátozó tábláknál?

Figyelt kérdés
Egy-egy lakott területen kívüli 60 km/h korlátozásnál még az előzgetők rosszallását kell megélnie a szabály tisztelőinek. Nem értem ennek mi értelme. Ellenőrzés és bírságolás nélkül az ilyen korlátozások nincsenek betartatva, semmi értelmük. Ritkán látok csak nem belátható kanyarban jól pozicionált sebességmérőt. Azt is belátom, hogy a rendőrség is egyre többször mér potenciális gyorshajtásra okot adó helyeken, viszont a sebességkorlátozások betartását is komolyabban kellene ellenőrizni. Akár a milliárdos bevétel is növelhető lenne, mindamellett, hogy talán a sorozatos bírságolás az előzgető gyorshajtókat is jobb belátásra bírná. Hiszen a szabályok nagyon fontosak egy társadalomban.
2017. júl. 15. 23:14
1 2 3 4 5 6
 11/56 A kérdező kommentje:
05:58 : Ezt a rosszallást is érdemes abbahagyni egyébként, mert a vad viselkedésed miatt könnyen felírhatják a rendszámod és egy telefonhívás után nagy sietségedben otthon már a rendőrség vár. A veszélyeztetés is büntetendő. Ebben az országban élsz, elfogadtad az itteni szabályzásokat és törvényeket.
2017. júl. 16. 09:13
 12/56 anonim ***** válasza:
57%

Én sem azért dolgozok, hogy büntetésre fizessek.... ha 60 akkor 60, ha 50 akkor 50.... sőt a véletlen kint felejtett 30 is 30...!

Es a sok kis csira bmws, vagy passatos rámászhat a kocsimra, villoghat lexarom.... engem nem idegesít... sőt ha nagyon pofázik meg is állok neki...

De milyen érdekes, ekkor a legtöbb kussba van....

Nyikhajok....

2017. júl. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 A kérdező kommentje:
09:31 : Kevés dolog van olyan részletekbe menően és pontosan szabályozva az országban, mint a közlekedés, ezért ahogy írtad is a csekkeket muszáj elkerülni, mert azt 99,9 %, hogy ténylegesen be is kell fizetni.
2017. júl. 16. 09:34
 14/56 anonim ***** válasza:
53%
Provokáció, többes regisztrációval...
2017. júl. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 A kérdező kommentje:
10:40 : Nem kell ide ki-be lépegetni, mások is éreznek hasonlóan. Kis hazánkban nagy szakadékok vannak az egyes társadalmi rétegek között és néha a plebejus rétegek is összefognak. :)
2017. júl. 16. 12:36
 16/56 anonim ***** válasza:
43%

Ez provokáció öreg, nem más. Mikor tudja jól mindenki akinek autója van, hogy a rendőrök előszeretettel beállnak a tábla mögé méregetni kicseszésből. Erre megkérded, miért nem állnak be a tábla mögé... Provokátor, troll, csak épp gagyin csinálod.


Egyébként beállnak képzeld, és tök feleslegesen ártatlanokat büntetnek azzal, hogy a felesleges 40-es tábla mellett 60-nal megy el és rögtön csapható a 30 ezres csekk érte. Erre meg jön a másik nagyokos aki elkezdi fennhangon mondani, hogy de a 40-nél 40-nel megy (közben feltartja a fél megyét) és még le is lassít ha nem tetszik neki.

Remélem büntetőfékezést is szoktál csinálni, de lehetőleg akkor mikor a 40 tonnás a valagadban van nyolcvannal.

2017. júl. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 A kérdező kommentje:

13:14 : A büntetőfékezést nem tudom értelmezni, de én nem szeretem, ha a kapum előtt vár a rendőrautó, tehát nem csinálok ilyet.

Igen, a 40 az 40, ahogy azért is feljelentenek, ha ellopsz 1000 Ft-ot, úgy ezért is. Ezek törvények. Különböző kereseti szinteken különböző preferenciák vannak, de emiatt senkit sem kell butaságba belevinni. Egyébként az érdekes, hogy a már jól kiismert sebességmérő kamerák alatt senki sem siet. Ott nem baj, ha nem tud haladni? Pedig nem szép dolog, ha "totyorogni" kell.

2017. júl. 16. 14:18
 18/56 anonim ***** válasza:
13%
16-os: épp azt fejtegettem ám a 8-as hozzászólásomban, hogy a korlátozások többsége nem ötletszerűen kerül ki, hanem olyan oka van, amit te egyszeri autósként nem látsz át azonnal. Ergo nem feltétlen felesleges, csak annak tűnik. Nyilván a problémás helyek az útépítések, ahol vasárnap a fű sem nő, az út is 97 százalékban kész, mégis 30 a plafon. Ezen lehetne változtatni, de amíg ez a gyakorlat, addig poroszkálni fogok én is és sokan mások is a feloldás helyéig.
2017. júl. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:

18


Ez már ne is haragudj de butaság. Ha valami miatt van korlátozás az egy veszélyt jelző táblával elvan látva. Arra oda kell figyelni. Aki arra nem képes annak nem kell jogsi. Úgyhogy ez gyenge érv a táblák mellett. Ezek sajnos csak kinnmaradt meg rosszul elhelyezett táblák ,semmi többek. Ahol van valami, azt egy figyelmeztető táblával és kiegészítő jelzéssel jelölik.

2017. júl. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 Alex Fly ***** válasza:
7%

@19: ha a közúti forgalomban szeretnél közlekedni, akkor el kell fogadnod annak a feltételeit. Beleértve a maximális sebességet is.

Aki nem képes egy táblát értelmezni, az alkalmatlan a járművezetésre.

2017. júl. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!