Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen büntetésre számíthatok?

Milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

Lemeszeltek a rendőrök, és 2-31 ezreléket mutatott a szonda. Ilyenkor mit adhatnak ezért?

Enyhítő körülménynek számít, ha esküvőről mentem hazafele? Illetve hogy senki nem volt az utcán, és velem sem utatott senki?

És súlyosbíthatja, hogy állítólag több mint negyvennel átléptem a megengedett sebességet?


2017. jún. 8. 03:42
1 2 3
 11/22 Alex Fly ***** válasza:

Mi az,így jött ki"? Te voltál az, aki piált. Te vezettél részegen. Te lépted túl a megengedett sebességet. Minden a te saját döntésed volt.

Az "apám majd elintézi" tényleg nagy visszatartó erővel bír. Azért remélem, a befolyása mellett némi józan ésszel is rendelkezik és nem fogja megakadályozni, hogy megkapd a jól megérdemelt eltiltásodat.

Vagy ezek után még dicséretet várnál?

Esetleg az hiányzik, hogy legközelebb ne a fakabát állítson meg, hanem valakit meg akarsz gyilkolni?

2017. jún. 9. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Hát tudod, nem kívánok senkinek rosszat, de ha egyszer egy olyan emberben okozol kárt, mint pl a fiam vagy én, akkor a férjem megkeresne, és megkapnád a méltó büntetésed... Többé nem ülnél volán mögé, még józanul sem. Vállalná a tettét, leülné, de megmentene mindenkit egy ilyen undorító embertől.

Bármilyen befolyásos apukád, nem vagy páncélból, ezt ne felejtsd el...

2017. jún. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

„Nem lesz gond amúgy, faterom befolyásos, majd elintézi.”


Tudod, már ezért is megtiltanám még azt is, hogy utas legyél járműben.

Még rollert sem adnék a kezedben.


Azt ügye tudod, hogy a befolyásos papa, ha lebukik, akkor mindketten mehettek börtönbe.

2017. jún. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon zéró tolerancia van. Tehát ha 0,00001-et mutatna akkor is ugyanazt a büntetést kapod, mintha seggrészegen vezetnél.
2017. jún. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
30%
Ittas vezetés miatt, legnagyobb pénzbüntetés szoktál kiszabni illetve a jogosítványt is beszokták vonni egy időre.
2017. jún. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaazokat!

MINDENKINEK ment a zöld kéz.

Kivéve a 14-esnek, ugyanis azt egy egész kis google kereséssel is megtudtam, hogy nem úgy van.

Tehát ittas vezetésért fizetnem kell majd. Ez nem probléma, ha jól láttam, a felső határ is csak 500 000.

A másik ami lehet az a jogsibevonás illetve börtön/ közmunka. Ezekből remélhetőleg kimaradok ^^

2017. jún. 10. 11:20
 17/22 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy ha nem vagy csóró, akkor miért nem taxival vagy sofőrszolgálattal mentél haza???
2017. jún. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Börtönbe nem kívánunk, de a vezetéstől végleges eltiltásodban azért szabad reménykednünk.
2017. jún. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

#17

Gondolhatod, hogy nem akartam ert. Úgy volt, hogy nem is megyek haza. Se autóval, se taxival. Ezért is gondolom, hogy mivel nem volt szándékos, nem érdemlek nagy büntetést, vagy eltiltást. Persze, a pénzt kifizetem.

Ezért sem veszem magamra az itt elhangzott rossz kívánságokat. Ezért gondolom, hogy enyhítő, hogy senkit nem veszélyeztettem, mert senki nem volt az utcán, és enyhítő az is, hogy egy családtag esküvőjéről mentem.

Ebben a megvilágításban mit gondoltok?

2017. jún. 11. 09:15
 20/22 anonim ***** válasza:

Enyhítő! Dehogy. Súlyosító. A gondolatmeneted önmagában hibás.

Enyhítő körülmény lehet az, ha soha nem volt még szabálysértési eljárás ellened. Ez persze szerencse kérdése is, de a jog nem tud mit kezdeni a szerencsével.

Neked, már ügyed, s az is ittas vezetés volt.

Enyhítő körülmény lehet az, ami rajtad múlik. Az, hogy akkor senki nem járt arra, nem tőled függött, hanem a szerencsén múlt. Ha mindig igyekszel szabályos lenni, az tőled függ. Ha gyakorta megszeged, az is.

Miért lenne enyhítő a számodra, hogy szerencséd volt?

A lakodalom előtt ezt kellett volna tenned:

Gyerekek, én veletek együtt szeretnék mulatni, ezért de olyankor nem mindig tudom, mit teszek. Itt a slusszkulcs, tegyétek el, s ne engedjek vezetni. Vagy eleve taxival is mehettél volna.

(Stohl András balesete után sem a művész kollégáknak kellett volna a bíróságra fújolni, hanem előtte elvenni tőle a kulcsot.)

2017. jún. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!