Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen büntetésre számíthatok?

Milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

Lemeszeltek a rendőrök, és 2-31 ezreléket mutatott a szonda. Ilyenkor mit adhatnak ezért?

Enyhítő körülménynek számít, ha esküvőről mentem hazafele? Illetve hogy senki nem volt az utcán, és velem sem utatott senki?

És súlyosbíthatja, hogy állítólag több mint negyvennel átléptem a megengedett sebességet?


2017. jún. 8. 03:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a 2-31? 2,31? 0,231? Ugye a vízválasztó a 0,25, onnan felfelé bűncselekmény.


Az esküvő kûrvára nem indok arra, hogy más emberek életét kioltsd vagy durva sérüléseket, szenvedést okozz nekik. Alap, hogy lagziba vagy nem kocsival megyünk, vagy intézünk sofőrt, vagy ott alszunk. Rossz belegondolni, hány ilyen idióta barom közlekedhet köztünk, akit épp nem fog meg a rendőr.

2017. jún. 8. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem, egyáltalán nem enyhítő körülmény.

Pénzbüntetés tuti. De akár a jogosítványodtól is érzékeny búcsút vehetsz.

2017. jún. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
2017. jún. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

El tudod képzelni a következőt?

Te szülő vagy, a fiad balesetben meghalt.

Ítlethirdetés:

…a bíróság enyhítő körülményként vette figyelembe, hogy a gázoló esküvőről tért haza…

Mit szólnál ilyen esetben?

Most csak büntetést kapsz. Holnap megölsz valakit. NEM, ittas vezetést semmivel sem lehet menteni. Semmivel és semmilyen körülmények között.


A zéró tolerancia nálunk azért van - elvben ellenzem -, mert nálunk aki 50-nel megy városban, 90-el azon kívül, 130-cal pályán, az béna kacsa.

Semmi nem jó, ami törvényes és biztonságos. Ha picit szabad inni, az úgy értendő, hogy sokat.


Tényleg írhattál volna normális értéket is, mert ez a kötőjeles nehezen értelmezhető.

Ha ez egy icipici söröcske vagy pici bor sok szódával egészen minimális légalkoholszintje, akkor még azt mondom, hogy hát jó. Ettől még tudsz figyelmesen vezetni.

De tényleg, éppen csak a kimutathatóság határán.

Ám ha az a 2, az két egész, az már a hullarészeg közelében van, és én véglegesen elvenném a jogsidat.

2017. jún. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
47%
2,31 a fasszt, úgy meg sem bírtad volna fújni a szondát :))
2017. jún. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Veragadt a mobilon a vessző, 2,31et mondtak. Úgy volt, hogy nem megyek haza.

Nem emlékszem, mi változtatott a döntésemen. Senki nem volt az utcán, senkit nem veszélyeztettem, csak magamat. Tudom, hogy tilos, nem akartam szabályt sérteni, és csak arra lennék kiváncsi, hogy megúszhatom-e pl egy 350000es bírsággal. Már egyszer kaptak el, de az csak 30000 Ft volt.

Sajnos néha elszalad a ló, de úgy gondolom, mindenki hibázik. Mellesleg jól birom az alkoholt.

2017. jún. 8. 10:19
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos néha elszalad a ló, de úgy gondolom, mindenki hibázik. Mellesleg jól birom az alkoholt.


Ezért eltiltanálak végleg.

2017. jún. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

" Már egyszer kaptak el, de az csak 30000 Ft volt."


Remélem végleg bevonják a jogsid, pont azért, mert ismételten elkövetted ugyanazt.


"Nem emlékszem, mi változtatott a döntésemen."

Az is lehet, hogy voltak az utcán, de nem emlékszel rá, nem???


És tőled már csak azért is elvenném a jogsit, mert nem érzed a súlyát annak, amit teszel. Életeket veszélyeztetsz!!! És sajnos ilyen balesetekben nem az okozó szokott meghalni...

2017. jún. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Alex Fly ***** válasza:
100%

Tehát összegezzük:

- ittasan vezettél

- jóval gyorsabban a megengedettnél

- visszaesőként

Szerinted erre mi lenne a megfelelő büntetés?

Látjuk, hogy a pénzbírságnak nem volt visszatartó ereje. Tehát teljesen felesleges lenne ugyanaz mégegyszer. Nem azt jelenti, hogy a befizetett összegért megvásároltad a szabálysértés jogát -ahogy írod-, hanem hogy visszatartson attól. Nem érte el a célját...

Olyan kell, ami érzékenyebben érint.

2017. jún. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Nem a visszatartó erő hiányával volt gond, egyszerűen így jött ki, én sem akartam ezt.

Nem lesz gond amúgy, faterom befolyásos, majd elintézi.

2017. jún. 9. 01:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!