Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Számíthatok büntetésre, ha...

Számíthatok büntetésre, ha igen kb mekkorára?

Figyelt kérdés

Pirosnál hosszú kocsisor, de én balra szeretnék menni. A balról jövők simán elengednek, de a jobbról jövök elő áég befértem, így a lehető legyorsabban kikanyarodtam, anélkül, hogy baleset lett volna belőle, közbe egy paraszt Bömbis felgyórsított direkt, majd még neki éllt feljebb.

Odaárve a következő piroshoz azt vettem észre, hogy a bömbis sofőrje lefotózta a kocsim rendszámát.


2016. máj. 25. 14:59
 1/6 ittittitt válasza:
28%
szard le a böbist úgy autóstól,emberestől. nem lehet rendszámokat,autókat,embereket csak a beleegyezésükkel fotózni, ha esetleg kikerül nyilvánosságra a fotó,jeletsd fel!
2016. máj. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Oszt' akkor mi van?!

Ha a szabálysértés vette volna videóra, még aggódhatnál, de így mi van a kezébe? Egy fotó a kocsid rendszámáról? Mit tud vele tenni? Bemegy feljelentést tenni? megteheti, de semmit sem ér el vele. Egy állítás - egy tagadás, megy irattárba.


De nem hinném, hogy ilyesmire pocsékolná az energiáját és az idejét.

Csak rád akart ijeszteni, vagy nettó olyan hülye, hogy végig sem gondolta mit csinál.

2016. máj. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elképzelhető, ha le is videózott.
2016. máj. 25. 16:19
 4/6 anonim ***** válasza:
32%
Nézd, ha videó van róla, akkor közúti veszélyeztetés miatt feljelentést tehet. Persze a fotóval is, csak az édeskevés bizonyítéknak. A videó sem tuti módszer és ugye rengeteg utánajárás egy ilyen ügy, a vége pedig bizonytalan. Raadasul neki semmi anyagi előnye nem származik belőle, max erkölcsi elégtétel. Neked meg megy majd pártízezer forint bünti meg jópár büntetőpont.
2016. máj. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

# 4/4 Időpont ma 17:10

Miért beszélsz olyasmiről, amihez nem értesz?!

A "Közúti veszélyeztetés" az nem szabálysértés, hanem büntetőjogi kategória - és nem pár 10 000 Ft a büntetési tétele.

De amit a kérdező elkövetett, annak köze sincs ennek a bűncselekménynek a törvényi tényállásához - ez egy ( vagy esetleg több) mezei szabálysértés.


Kérdező:

Ha levideózott volna nem lett volna szüksége pluszban a rendszám lefényképezésére.

2016. máj. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha bármi más márka jön akkor meg rögtön nem lenne hibás?:D


Teljesen mindegy mi jött, ha busz ha bicikli ha bármi, szabálysértést csak te követtél el.

2016. máj. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!