Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért a drágább járművek...

Miért a drágább járművek vezetői általában a legtürelmetlenebbek, legelviselhetetlenebbek az utakon?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 6. 23:33
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*drága gépjárművek (pl. Audi, Mercedes, BMW, Land Rover, stb.)
2017. ápr. 6. 23:35
 2/18 anonim ***** válasza:
21%
Ez azért nem teljesen igaz. Én a sz@ros 800000-es 1.4-es "bikaerős" Seat Ibizámmal is elég türelmetlen tudok lenni. Ha egy Suzikis előttem pöc$öl 60-al 90 helyett már szinte a kormányt harapdálom idegességemben (na jó azért nem). Ilyenkor nem találják a gázpedált?? Aztán valami csoda folytán felkamyaerdik egy másik útra és hirtelen (ahol nincs szembejövő autó és lenne esélyem előzni) képes 90-nel vagy 100-al is menni. Emiatt úgy gondolom nem erőltetem szegény seatot, ez a tempó már elfogadható. Mikor lekanyarodunk egy másik útra szintén 90-es megengedett sebességgel hirtelen megint 60-as tempóra vált át és itt sorra beláthatatlan kanyarok vagy szembejövő kocsik és nem tudok előzni. Na ilyenkor már rendesen ordibálni tudok. Szóval nem csak a drága autósok csinálnak ilyeneket.
2017. ápr. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%

Ismerősi körben van egy Lexus-os, legtürelmesebb ember a világon.

Ez csak általánosítás meg talán egy halvány irigység.

2017. ápr. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Mi számít türelmetlenségnek?

Drágább autók általában " jobb erőben " is vannak. Ha előzni kell általában én is jó nagy gázzal teszem, hogy minél előbb kész legyek a manőverrel. Aztán a másik autósnak ez lehet úgy tűnhet, hogy de sietek...

2017. ápr. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem ez a jellemző náluk, ezek inkább az ilyen golf 3-as Ödönkékre jellemző, és társaikra, hasonló kategóriájú, max 1 millás tragacsokra.

Az ilyen drágább vackokban inkább ilyen pökhendi, kihaénnem emberkék vannak, semmibe véve a legtöbb KRESZ szabályt.

Út közepén cammognak, telefonálnak, nem indexelnek, stb.

2017. ápr. 7. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
17%

Én is tanusíthatom, hogy azért nem szabad annyira általánosítani. Egy erős autó látványosabban tud türelmetlen lenni, de az én 100 lóerős Opelemmel is rettenetesen fel tudom bosszantani magam ha 50-es táblánál óra szerinti 50-nel tötymörgünk. Vannak dolgaink, amiket szeretünk időben letudni, ilyen az utazás is.

Tudni illik, hogy amikor az óra 50-et mutat, az a valóságban 44-46 km/h.

Érdemes 55-tel menni lakott területen, de én 60-62-vel szoktam, az nálam ténylegesen 55-56 km/h.

Még apró betűben megjegyzem, hogy a traffipaxok a tényleges (GPS szerinti) 68 km/h-tól fotóznak, tehát 67-nél még nem.

2017. ápr. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Fodor István Ferenc válasza:
Azok az emberszerű lények hajlamosak azt hinni, hogy ők fingották a passzát szelet. Nekem momentán jogsim sincs, mert amíg tömeg közlekedés létezik, addig el tudok jutni, ahová akarok.
2017. ápr. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ez baromság. Én is Audit vagy Mercit hajtok, aztán mégis én engedem be a trolit vagy a nénit át a zebrán, nem a golfos boyracer. Oké, autópályán tényleg nem tűröm, ha valaki percekig nem megy ki előlem a külsőbe, de ezt szerintem egy 15 éves jó karban lèvő Astrával sem szoktak jól viselni.
2017. ápr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
42%

Kár az általánosításért, de valamilyen oldalról igaz. Úgy gondolják, hogy ha volt pénzük a drága autóra akkor van pénzük száguldozni, büntetéseket fizetni, és hasonló kresz-szabályokat áthágni.

Azt az egyet nem gondolják át, hogy hiába volt pénzük drága autóra, ha elszállnak vagy az autó törik és oda menőség, vagy az életét veszti el, amit aztán a pénzzel nem lehet korrigálni ... (vagy legrosszabb esetben másét veszi el :/ )

2017. ápr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ez erős általánosítás, de azért van benne valami.

Amúgy az ilyen autókat jellemzően az olyan emberek veszik, akik szeretnek haladni, vezetni. Na és ők mennének nagyon, nem szeretnek a dugóban állni. Plusz az autónak is olyan hatása van, hogy menjünk már, menjünk már.

2017. ápr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!