Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A vezetésben mik a gyengeséged...

A vezetésben mik a gyengeséged, vagy mi volt az?

Figyelt kérdés

Nekem 2,5 éve van jogosítványom, szeretek is vezetni, de valahogy a tolatással mindig csak a baj van.

Nemrég számoltam ki,hogy összesen 7x tolattam már meg az autómat, ebből egyszer tört, a többi csak karcolódott.

Általában tárgyakkal találkozom, kapu,betonkerítés alja, stb...nem félek tolatni, nem is az oldalát kapom le, hanem a hátulját, mert nem érzem,hogy mennyi hely van.

A párhuzamossal sosem volt gond, mindig elsőre sikerül, bevásárlóközpontokban is tolatva állok be, vagy ha könnyebb úgy kijönni valahonnét, gond nélkül tolatok.

Mindannyiszor hátranéztem amikor ezek a malőrök történtek.

Tényleg csak apró karcolások, meg bele is fér a kocsimnak, de zavar,hogy ennyi idő után is így vagyok vele.

Tudom,hogy sokak szerint szégyen, de én bevallom, hogy ez van.

Nektek volt ilyen gyengeségetek?Az idő, és a gyakorlás segíteni fog?


2017. febr. 7. 08:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Fél éves a jogsim (23N), igyekszem minél többet menni, de ellenségem a 90fokos parkolás előre, hogy a két vonal között legyen elsőre. Hátra vagy párhuzamosan bármit megcsinálok, de előre szörnyen megy ez. Gyakorlás-gyakorlás és legyél rákényszerítve a dologra, én is ezt csinálom.

Van hogy kereszteződésben inkább még várok egy autót mert nem érzem biztosra hogy kiférek normális tempóba, de szerintem ez belefér.

Amit utálok: a későn jelzők, indokolatlanul megáll/meggondolja magát, szét nem nézők és kihajtók/körforgóba behajtók, felénk elég gyakori, bármi és bárki elég ki és bemennek, de annyira hogy satufék kell, már előre látom az arcokból hogy be/ki fog jönni mert felém se nézett...

2017. febr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Első pár alkalommal volt kicsit gondom a tolatással. Személyautóval remekül toltam a futót már elsőre is, viszont a 7 méter hosszú 3,5 tonással a 8 méteres futót eleinte kicsit nehezen toltam be, de nem azt jelenti, hogy valaminek neki toltam, hanem hogy a trepphez nem tudtam elsőre betolni, hanem 5-6-szor előre kellet menni, és újra hátra. Kb az 5-ik alkalomtól már egyből betudtam tolni.
2017. febr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Beviz Elek ***** válasza:

#12

Ez teljesen normális dolog, bármekkora ász vagy, mindegyik típushoz hozzá kell szokni. Ugye az sem mindegy, hogy hol csatlakozik, milyen a vonójármű tengelytávja, mekkorát kanyarodik, milyen hosszú pót, stb.


Először én is cumiztam a nyergessel, legtöbbet teljesen más típusú szerelvénnyel centizgetek (azonos hossz, csak golyós és a hátsótengely mögött van a vonószem), így nehéz volt először cm-re egyvonalban parkolni. De pl mikor a szokásos vontatók helyett egy RAM-mal kellett tolatni, a pót hiába volt azonos, a kocsi sokkal rosszabbul kanyarodott, így arra is rá kellett érezni.

2017. febr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!