Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet kamionnal előzni autópál...

Lehet kamionnal előzni autópályán?

Figyelt kérdés
2017. jan. 31. 22:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
64%

Lehet. Csak van amikor nem szabad. Éjszaka pl. szabad, ha külön tábla nem tiltja.


Amúgy engem sem nagyon izgat, ez egy elba.ott szabály.

2017. febr. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
60%
En nem tudom ki hogy van vele, de engem abszolut nem izgat, ha kamion eloz es utolerem. Most mit idegeskedjek rajta, attol elobb fogja megelozni? Nem. Dudaljam le? Attol jobb lesz? Nem. Jobban izgat ilyenkor, hogy hatulrol ne toljon inkabb meg senki...
2017. febr. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
70 helyett *
2017. febr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
60%

Értelmetlen szabály ez,és ennek megfelelően le is szarják ,mert szankció sincs, hacsak nem éppen belefutnak egy rendőrbe,aki látja az egészet,és kedve is van intézkedni...Ez igen ritka egybeesés idehaza.


Ha egy kamion kitalálja hogy neki a 70 a jó valamiért, akkor a mögötte lévő összes másik majd 500 km-t totyoghat mögötte vagy megvárja a 22 órát és akkor előz? Hülyeség. Inkább arra kellene felhívni a kamionosok figyelmét, hogy akit éppen előznek, vegyen már kicsit vissza 10 mp-re a sebességéből ,hogy hamarabb befejezze a másik a manővert.

2017. febr. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
#14: Jogos a pont. De sajnos az a jellemző, hogy 86-tal nekiáll a 85-tel menőt előzni, és a manőver eltart 10-12 percig, amíg a többi autóst feltartja.
2017. febr. 3. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Tejinashi válasza:
22%
Vajon mi van akkor, ha az én autós kamerám felvesz egy ilyet és egy rendőrnek megmutatom? Rendszám alapján meg lehet büntetni és le sem tudja tagadni, mert bizonyíték van rá.
2017. febr. 5. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

16.


Mutogasd azt, és akinek, ahogy én gondolom.


Amúgy a pótkocsi rendszámot hiába mutogatod, mert azt a legtöbb cég cserélgeti meg bérli. Aztán találják meg visszamenőleg ki húzta akkor éppen.

2017. febr. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

16-os

Remélem az ilyen mintaállampolgárokat is egyszer jól megszivatja valaki ilyesmivel.

2017. febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Tejinashi válasza:
51%
Én pedig remélem, hogy a kamionsofőröket is megbüntetik, ha szabálytalanul közlekednek. Azért, mert kamionsofőr, ne higgye senki, hogy nekik mindent szabad.
2017. febr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Lehet feljelentést tenni,a kamerafelvételt viszont nem kötelesek elfogadni,mert a te kínai kamerád nem hitelesített eszköz és mert kézzel bárhová állítható a dátum és időbélyegző,ezért nem fogja bizonyítani hogy valójában mikor történt az eset..

Szóval ha nincs baleset,ez alapján nem fognak nyomozást elrendelni. Ha baleset van,és más tanú nincs,csak a kamera, akkor a bíróság a szabad bizonyítási jog alapján elfogadhatja a felvételt.

2017. febr. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!