Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az autópályán is csúszós az...

Az autópályán is csúszós az út ilyen nagy hóesésben?

Figyelt kérdés
Hétfőn nagyobb utat tervezek.
2017. jan. 13. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Szerinted ott nem csúszós fajta hó esik? :D
2017. jan. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nagyon eredeti vagy. Biztos jót kacarásztál magadban, hogy ilyen szellemes választ tudtál kiötleni.


Úgy értem, lejárják-e annyira az autók havat, hogy inkább latyakos lesz, és nem csúszós?

2017. jan. 13. 13:50
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Persze a nagyobb forgalom miatt több figyelem is jut az autópályákra, több és nagyobb teljesítményű gép próbálja tisztán tartani azokat. De hóesésben csodát ne várj. Nekem is volt szerencsém egyszer Prágából 60-70-es átlaggal hazaautózni Pestre végig szakadó hóban, bár már a legelső felhajtón majdnem elakadtam. Hát, nagyon fárasztó volt, nem kívánom senkinek.
2017. jan. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az igen az eredeti kérdésre vonatkozott. A latyak az csúszik ugyanúgy, semmivel sem jobb, mint a friss hó.
2017. jan. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Hát ezt nem hallom túl nagy örömmel. :)

És jellemzően hány nappal a havazás után érdemes elindulni? Gondolom, hétfőre még nem lesznek jók az utak.

2017. jan. 13. 14:04
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hóesés eláltával másnapra már jók az utak a pályán. Szóval ha vasárnap nappal és éjjel nem esik akkor hétfő reggel nem lesz gond.
2017. jan. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2017. jan. 13. 16:07
 8/12 anonim ***** válasza:

Csúszik.

Tele tankkal indulj.

Autópályán sokszor van baleset, mert a sok barom nem fogja fel, hogy csúszik, és nyomja mit a vakegér.

Ha baleset van, akkor órákig senki sehova, nem tudsz megfordulni mint egy sima főúton.

2017. jan. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Oké, köszi! Hétfőre azért már remélem, nem lesz olyan durván vészes.

Egyébként sem tervezem, hogy száguldozzak. :)

2017. jan. 14. 14:50
 10/12 anonim ***** válasza:

Én múlt hét szombaton hóesésben mentem pályán, mivel más út nincs a településem meg a város jközött ahova bejárok. 1. felhajtón felmegyek, következőnél már ott a város széle, de általában még 1-et szoktam menni, így abba a város részbe jutok egyből ahova kell mennem. Nah, szombaton elindulok, tiszta jég volt a felhajtó, de feljutottam, a sztráda már jó volt, de 2 km múlva jobban esett a hó, ott még a külső sáv 70-es min. tempóval tartható volt, de belső sáv meg a leálló sávon több centi vastag hó volt. 1. lehetőségnél akkor el is hagytam a pályát. Persze akadt akkor is aki előzött...


Amire oda kell figyelni azok a le- felhajtók, ott általában megmarad a hó (ugye azt nem kell takarítani, lemenni nem kell a sztrádáról...) és a leálló sávot menekülő útként is nehezebb használni egy esetleges alvó más seggébe rohanó romántól.

2017. jan. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!