Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autópályán és közúton nyomuló...

Autópályán és közúton nyomuló előzni nem tudókkal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Baleset okozása nélkül hogy lehet elérni, hogy a nyomulós, seggbebújó, de előzni már gyáva/béna autósok észrevegyék magukat? Fékezgetni veszélyes, az nem megoldás. Zárófény fel-felvillantása mehet? Nem értem, hogy egy kilencvenes útszakaszon száz-száztíznél még hova kell sietni.

2016. dec. 11. 12:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb amit tehetsz, hogy lelassítasz olyan sebességre, ahol az általa tartott követési távolságot biztonságosnak ítéled meg. Mondjuk 10-15 km/h. Szerintem venni fogja a lapot.
2016. dec. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
46%
Baleset nélkül a legokosabb, ha hagyod, hogy megelőzzön és hadd menjen, ne téged öljön meg. A leghülyébb megoldás küzdeni, integetni, fékezgetni, villantani, lepontozni.
2016. dec. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%

Nem biztos, hogy meg akar előzni hanem neki is jó az a sebesség csak azt érzékeled hogy a hátsódba mászik

Engem is előztek már meg közúton amikor 100-120 körül mentem sőt autópályán is volt olyan aki rám állt "aludni" 150-nel (tükröt átbillentettem és jöhetsz)

Mondjuk igen ha nagyon zavaró amit csinál fel lehet villantani neki a zárófényt hogy vegye észre magát túl közel van vagy éppen amikor a pályán alapból 150-60 körül mész és úgy villog mögötted mintha 80-nal mennél előtte... érdekes esetek viszont nem kell velük harcolni

2016. dec. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%

Ne akard megnevelni az embereket, nem vezet jóra...azontúl nem tudhatod, mit gondol rólad a mögötted jövő.


(Azt bizonyára jól tudod-ha tudod-, hogy az előtted haladó autó mozgása sok mindent elárul.


Te is elkövetsz számtalan hibát minden nap, csak neked még nem szóltak.


Szóval óvatosan minősítsd a másik vezetőt, mert nem tudhatod, mit miért csinál. Amúgy előzéskor nincs gyáva autós, csak körültekintő. Ő tudja, mennyi lóerőt tud kitaposnia a vasból. Miattad senki nem fog előzni, hogy neked jó legyen.


Még valamit..Nap-mint nap előfordul, hogy a mögöttem lévő tolná neki, de akkor sem megyek gyorsabban..aztán amikor elmegyünk az épp ügyeletes trafipax mellett, akkor visszább vesz..tudod..itt az Egér úton, Fehérvári úton, Tétényin, Szerémin...stb..de nem fékezek, nem villantok, nem integetek.


Ha valaki siet, annak jó oka van. Hadd menjen.

2016. dec. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Beleáll a seggembe?

Visszaengedem a gázt, majd megunja 40-nél.

2016. dec. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor észreveszem hogy nagyon elkoszolódott az első és a hátsó üveg és jó bőven lemosom,ha kell többször is.
2016. dec. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

bal lábbal féklámpa tartósan + hátsó ködlámpa felkapcsolás

árteni szokták (NEM fékezek bele, csak annyira érek hozzá, hogy épp világítson a féklámpa

2016. dec. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
41%
A nyomulós idiótánál csak egy balesetveszélyesebb van az utakon: aki oktatni akarja őket.
2016. dec. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Na ide figyelj bécike!


Azért, mert nem tartja a követési távolságot, nem fogok 90 helyett 130-cal, 130 helyett meg 170-nel menni! Pedig az autóm simán bírná tartósan is, csak ilyenkor már drága a fénykép! :-)

Hát nem is tudom, ki oktat kit. Oktatóm úgy tanította még 1995-ben, hogy renitensektől, szabálytalankodóktól távolodjunk el, lehetőleg ilyenkor lassítsunk.

És a követési távolság be nem tartása az ugye, micsoda?

Na látod bécike! :-)

2016. dec. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
43%

"Azért, mert nem tartja a követési távolságot, nem fogok 90 helyett 130-cal, 130 helyett meg 170-nel menni! Pedig az autóm simán bírná tartósan is, csak ilyenkor már drága a fénykép! "


Tudod: akinek nem inge, nem veszi magára, amit írtam. Nem írtam, hogy menj gyorsabban. De: ne fékezgess, ne villogtass, ne akard neki megmutatni, hogy te vagy a jancsika és most úgyis sz***ni fog mögötted. Mert úgyis vagy megtol hátulról, és bár nem te leszel a hibás, de nagyobb eséllyel kerülsz kórházba, neked nem lesz autód, neked hal meg a családod. Ja persze, a biztosító az fizet, bár ha örökre nyomorék leszel (nem csak értelmileg, mint most), azt szerintem nem lehet pénzben kifejezni. De erre egy "oktató" sem gondol.


"Hát nem is tudom, ki oktat kit. Oktatóm úgy tanította még 1995-ben, hogy renitensektől, szabálytalankodóktól távolodjunk el, lehetőleg ilyenkor lassítsunk. "


Az előtte való ráfékezés az nagyon nem távolodás a mögötted haladótól. De segíts kérlek, ha véletlen rosszul tudnám a fizikát. Gyk: amit írtam "oktató" nem a vezetést oktatóra vonatkozik, ezt úgy érzem le kell írnom, mert ahogy nézem, nem tiszta.


"És a követési távolság be nem tartása az ugye, micsoda? "


Egy szóval sem írtam, hogy a nyomulós az szabályos. De a PISA teszt szövegértés részén nem csak a 15 évesek buknának meg.


"Na látod bécike! :-)"


Igen. Látom. Szövegértésből nullást kapnál.


Tovább a gyengébbek kedvéért: én nem mondom, hogy a nyomulás jó, azt sem, hogy szabályos. Csak értelmes ember nem küzd vele, hanem hagyja menni. Az én filozófiám az, hogy felőlem hadd menjen, csak ne engem öljön meg. Majd hívok neki mentőt inkább. És igenis veszélyes, ha egy ilyennek kötekedsz. A fékezés egyértelmű, hogy miért. A fék nélkül csak lassítás is veszélyes, mert idegesebb lesz. Igaz, Magyarországon a jó proletárok szeretik az oroszlán bajuszát cibálgatni. Aztán csodálkoznak, hogy harap. Ilyen az állat vezető is. Cseszteted: ideges lesz, még sokkal meggondolatlanabbul fog előzni. Ez olyan, mint amikor egy potenciális gyilkos kezében lévő fegyvert megtöltesz. Ha hülye vagy, csinálod. Én nem szeretnék meghalni, és közvetve sem szeretném más halálát okozni. Ha nem érted, hogy miért okozod közvetve más halálát, ha oktatni próbálsz, akkor úgyis hiába magyarázok, reménytelen.

2016. dec. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!