Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autópályán és közúton nyomuló...

Autópályán és közúton nyomuló előzni nem tudókkal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Baleset okozása nélkül hogy lehet elérni, hogy a nyomulós, seggbebújó, de előzni már gyáva/béna autósok észrevegyék magukat? Fékezgetni veszélyes, az nem megoldás. Zárófény fel-felvillantása mehet? Nem értem, hogy egy kilencvenes útszakaszon száz-száztíznél még hova kell sietni.

2016. dec. 11. 12:30
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Bécike, elég lesz. Az "oktatásnál" semmivel sem jobb cselekvés nélkül birkaként tűrni másnak a baromkodásait, elengedni és hagyni hogy pár kilométerrel arrébb mást vigyen a sírba. A kérdés úgy szólt, hogy "Baleset okozása nélkül...".
2016. dec. 12. 15:45
 12/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
50%

"A kérdés úgy szólt, hogy "Baleset okozása nélkül..."."


Szóval: hagyod a francba, hadd menjen. Hidd el, fogadd el (tudom, hogy nem fogod, mert te vagy a legjobb), hogy jobban vezet nálad, jobban ismeri az autóját, nem fog pár km-rel odébb mást vinni a sírba. Legalábbis (sokkal) kisebb az esélye, hogy aznap ott meghal valaki, ha nem próbálod meg lassítani őt. Egy útszakaszon egy hülye is sok, ne te legyél a másik. Ha az anyja nem tudta megnevelni, valamiért úgy gondolom, hogy nem az én feladatom. Ha te úgy gondolod, hogy a tiéd, nem szólok bele, csak reménykedek, hogy nem leszek a környéken.

2016. dec. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem vádolhat azzal, hogy túl lassan hajtanék, gyakorlatilag mindenhol gyorshajtok, de néha előfordul ilyen toló ember nálam is.


Ilyenkor elkezdek marha udvarias lenni (városban). Ha még amúgy elslisszolhatnék a járókeretes öregasszony előtt, én szépen átengedem a zebrán, aztán szép komótosan indulok el.


Ha kanyarodok, az utolsó métereken indexelek, had tipródjon mögöttem az észlény.


Mindenkit előzékenyen beengedek magam elé, a cammogó BKV buszt is a megállóból. És élvezem ahogy tajtékzik a simafejű mögöttem.


Aztán olyat is szoktam, ha a fenti lassúsági verseny során látok valami olyan szitut, ahol el lehet suhanni, de ő meg pont beszorul, akkor rálépek, ő meg szépen beragad egy lassabb jármű mögé, megfogja a lámpa, hasonló.


Az a legény aki megoldja, ha én valakit meg akarok előzni és a kocsim képes is rá, azt én megelőzöm.


Csak egy lúzer vergődik folyton.

2016. dec. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Haha, köszi a választ. Én eddig leginkább csak a traffipaxok előtt kényszerítettem bárkit is lassításra, de láss csodát, pillanatok alatt helyreállt a rend.


Ha netán kedvező körülmények közt (pl. kihalt út) oktatni kezdek valakit, akkor nem érdekel, ki vagy kinek az autója a jobb és miben, csak az, hogy legyen tekintettel másokra. Ez utóbbi azonban nem mérhető, így sajnos nem is feltétele a jogosítvány megszerzésének.

2016. dec. 12. 23:39
 15/15 anonim ***** válasza:

Én sokat megyek autópályán kisbusszal és értelemszerűen csak 130-al tudok menni. Egy nap 250 km-et szoktam menni és minden nap van 3-4 villógtatós tolakodós idióta.

Már fel sem tűnik. Én se nem lassítok, se nem gyorsítok.

2016. dec. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!