Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 3,5t alatt lévő tehergépkocsi,...

3,5t alatt lévő tehergépkocsi, bemehet a belső sávba autópályán?

Figyelt kérdés

Ismerősöm mesélte hogy ment haza az autópályán,háromsávos volt az út ö középen haladt és előtte egy személygépkocsi.

Egy nő vezette és közben a telefont nyomkodta és elég lassan is ment,ezért az ismerősöm átment a belsőbe de csak annyira hogy megelőzze.

Ezzel a lendülettel egy autópályarendőr leintette és megbüntette 5000 pénzre,és arra hivatkozott hogy a szabály szerint még egy pillanatra sem mehet át a belsőbe.

Jogos vagy nem jogos?

Én nem tudom hogy a teher gépkocsikra mi vonatkozik és mi nem,de aki tudja az válaszolja meg mert erre én is kíváncsi vagyok.


2016. dec. 3. 18:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%

Nos Magyarországon jelenleg az a szabály, hogy 7,5 tonna feletti járművel reggel 6 és este 10 között tilos a legbelső sávot elfoglalni (előzni).


A 3,5 tonna alatti ún. kisteherautóra, vagy kisáruszállítóra pont ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint a személyautókra.


Egyszerűbben: amit szabad B kategóriás jogsival vezetni, az közlekedés szempontjából olyan mint a személyautó.

2016. dec. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%

AZ autópályákon elhelyezett tehergépkocsival előzni tilos tábla csak a 3500 kg feletti járművekre vonatkozik.

Kresz 14.§ / g) pont.


Rendőrt feljelenteni, és kész, jogtalanul büntetett.

2016. dec. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
hát nekem eléggé sántít a sztori ;)
2016. dec. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%
Ilyen nincs, és az 5000 pénzes bünti sem túl életszerű.
2016. dec. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
61%
3,5 tonna alatti jármű csak sima személyautónak számít, így használhatja a belső sávot, de kételm, hogy ez a történet teljesen valós, mert 5 ezres büntetésnél jóval többet kapott volna.
2016. dec. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöd vagy nem tudja mit vezetett,/amit erősen kétlek pláne ha rendelkezik "c"kategóriával/,vagy pedig a rendőr vette palira amit szintén megkérdőjeleznék.

Patthelyzet.

Viszont sok találgatást megelőznél vele ha megosztanád velünk,milyen járművet terelgetett az ismerősöd..

2016. dec. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
55%
Vicces sztori bár idehaza simán elképzelhető. De a büntetés nem jogos.
2016. dec. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Erősen sántít a történet. Én azt tudom elképzelni, hogy nem mostanában történt, hanem inkább 10 éve.

Ugyanis 2010 előtt (ha jól tudom) 2.5t volt a határ.

Az 5 ezres bünti is gyanúsan kevés a mostani árfolyamon.

2016. dec. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nos a történet tegnap esett meg,nekem már este mesélte el.

Én Vagyonőrként dolgozom egy fémipari cégnél,és ezt az ott dolgozó gépkocsi sofőr mesélte el nekem.Nem munka időben történt maszekból volt oda.

Hogy így volt vagy ő kamuzott azt nem tudom,de én is kíváncsi voltam azért írtam ki ide.

Egyébként egy 2006-os Ponyvás Ford Transit a szóban forgó autó.

2016. dec. 4. 00:35
 10/20 anonim válasza:
A forgalmiban teherautó kategóriában van ?
2016. dec. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!