Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hol marad az autópályakezelő...

Hol marad az autópályakezelő felelőssége, helyesebben felelőtlensége? A sok pénzt beszedik (már mindenhol matrica kell), de szórókocsik nincsenek?!

Figyelt kérdés
M3-as autópálya, ma éjszaka, három halott a jeges út miatt. [link]

2016. dec. 18. 13:16
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
100%

"három halott a jeges út miatt. "


Tévedés,a jeges út miatt,soha senki nem hal meg.


"KERSZ 25. § Haladás az úton


(1) Járművel a forgalmi, az IDŐJÁRÁSI és látási viszonyoknak, továbbá az ÚTviszonyoknak (az út vonalvezetésének, az útburkolat minőségének és állapotának) megfelelően kell közlekedni; figyelemmel kell lenni a jármű sajátosságaira, az utasokra és a rakományra."

2016. dec. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:

"Mivel az utazási iroda sofőrje Budapesten vette t a vezetést, elalvásról szó sem lehet."

A kettő mióta zárja ki egymást?

2016. dec. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:

Óóóó, hagyjátok már ezt az útviszonyokhoz megfelelő dumát.

Mit kellett volna csináljon, menjen 70-el a nyíl egyenes úton, ahol alig volt forgalom? Az is meglehet, hogy annyival ment. A kisautó bevágódott a busz elé, most nyilván a buszsofőr nem vette el egyből a gázt, hogy legyen vagy 150 méter követési távolság. Sávváltáskor a kisautó megpördült, és itt követte el a buszsofőr a hibát: elrántotta a kormányt és minden bizonnyal fékezett is. Ezért borult fel. De ha hagyta volna a buszt felkenődni a személyautóra, jó eséllyel akkor is felborult volna, plusz kivasalta volna a személyautót maga előtt. Az, hogy utána egy csomó autó nekiment a felborult busznak, már nem a buszsofőr sara.

Nagyon sajnálom a buszsofőrt, bárki kerülhet hasonló szituba nagyobb járgánnyal, és lehet hogy a végén őt fogják kihozni vétkesnek mindenért. Sz*r lesz majd élni abban a tudatban, hogy ekkora balesetbe keveredett 81 emberrel, ráadásul egy hipermodern, szinte teljesen új busszal :(

2016. dec. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 A kérdező kommentje:

Én is ezt mondom, az autópálya mérnökség hibája ez! Egyértelmű, hogy ilyen nagy járművel képtelenség csúszós úton blokkolva fékezni.

Nekem ne mosakodjanak, vállalják a felelősséget azok, akik azonnal az első jeleknél nem küldtek ki szórókocsikat. Most kint vannak, eső után köpönyeg! Ja, hogy el ne felejtsem, a mentők, a rendőrség és a tűzoltók is korcsolyázva, csúszva, majdnem koccanva értek el a helyszínre (helyszíni infó).

2016. dec. 18. 15:28
 15/55 anonim ***** válasza:
100%

"Mit kellett volna csináljon, menjen 70-el a nyíl egyenes úton, ahol alig volt forgalom? " Amennyiben vezetőként annyival ítelem biztonságosnak igen.Mi ebben a meglepő?

Vezettem már hosszú km-en keresztül 20-30km/h-val tükörjégen,sem az autót,sem magam,sem mást nem törtem össze,ya,hogy 1,5órával később értem haza..igen,de említhetnék olyan ködöt mikor az autó elejét nem látod,akkor a köd lesz a hibás,ha én belebombázok vkibe...?? Ugyan már...

2016. dec. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
100%

"Én is ezt mondom, az autópálya mérnökség hibája ez!"


Én pedig legközelebb ha egy útszéli fát telibekapok,azonnal a helyi erdőgazdaságot perelem be...

2016. dec. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
82%

Ez a tüköjég is relatív.

A sofőr lehet nem is tudhatta, hogy csúszik az út, gyakran megesik az ilyen. Lehet azelőtt 10 km-mel még nem csúszott az út, aztán utána az egyenes pályán nem volt honnan észrevegye, hogy annyira csúszik az út. A személyautós is elkezdte előzni a buszt, valószínüleg ő sem tudta hogy ilyen rossz a helyzet. Nem mindig olyan egyszerű felmérni a helyzetet. Én is jártam már így pályán, autóval, lazán 130-al mentem, egyik kanyarban még szinte száraz volt az út, tökéletesen tapadt, következő kanyarban pedig alig tudtam megfogni az autót, centiken múlott a szalagkorlátra való felkenődés. Mert ott már fel volt fagyva az út.

A köd az más, azt látod egyértelműen, hogy le kell lassítani.

2016. dec. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
100%
Senki ne vízionáljon demagóg butaságokat Nincs a világon az az útkarbantarto,amely az éppen lefagyó páratol azonnal sikossagmentesiteni tudja az adott útszakasz(M3 ~280km)minden egyes cm-t....
2016. dec. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
"A sofőr lehet nem is tudhatta, hogy csúszik az út, gyakran megesik az ilyen." Amennyiben egy júliusi délután lennék még hihető is lenne,de december derekán masszív mínuszokban.??..Kérem szépen én nem gondoltam,hogy csúszik az út...na persze...
2016. dec. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
70%

"Mit kellett volna csináljon, menjen 70-el a nyíl egyenes úton"


Ha annyira csúszik, hogy 23 - mal lehet menni, akkor menjen 23 - mal. Mondom úgy, hogy notórius gyorshajtó vagyok. De a fizika az fizika, ha megdöglök, meg mások miattam, hiába hivatkozok arra, de hát a közútkezelő...


Egy hivatásos sofőrnek ez nem lehet gond, figyelni kell a külső hőmérsékletet, meg az aszfalt színét. Mikor ónos, csúszós, van egy jellegzetes, tompa fényű színe.

2016. dec. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!