Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi értelme van így ennek a...

Mi értelme van így ennek a sebesség korlátozó kitáblázásnak?

Figyelt kérdés

Ha beérek lakott területre és a település tábla után kb 5 méterre (de véletlenül eem a település táblával egy vonalban! ) van csak egy 70-es sebességkorlátozó tábla, az azt jelenti, hogy 90-ről le kell fékeznem 50-re, majd szinte azonnal gyorsíthatok is vissza 70-re?

Ez így mért jó? Feleslegesen kopik a fék, fogy az üzemanyag, szennyezzük a környezetet, stb...


2016. nov. 13. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Nem kötelező lefékezned, elég a motorfék :)


Egyébként tény, hogy nem túl szerencsés megoldás.

2016. nov. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 belapus ***** válasza:
Nem néztem pontosan utána, de úgy rémlik, ha a helységnév táblán helyeznék el az megengedettett legnagyobb sebesség táblát, az az egész településre vonatkozna.
2016. nov. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

gyakorlatban még nem hallottam olyan esetről, hogy ilyen helyen bemérték volna.

Viszont a logikában látok némi rációt. Ha a település táblával van egy helyen, akkor az megtévesztő lehet és értelmezheti úgy is a sofőr, hogy az az egész településre érvényes.

2016. nov. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

KRESZ 12.§ (8)

"Ha a „Sebességkorlátozás” jelzőtáblát a „Lakott terület kezdete” jelzőtáblával együtt helyezték el, a sebességkorlátozás hatálya a teljes lakott területre kiterjed."

Tehát igen, ha egy táblára raknák a lakott terület táblával, akkor 70-el száguldozhatnának a kis utcákban is.

Ha elé raknák akkor feloldaná a lakott terület tábla, tehát még ez a legjobb megoldás. De azon az öt méteren nem fog megbüntetni senki.

2016. nov. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor tényleg ez lehet az oka. Köszönöm.

Traffipaxot még tényleg nem láttam ott. Remélem nem is lesz, mert ha ott büntetnének, sz tényszeg szivatás kategória lenne.

2016. nov. 13. 16:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Minek lassítanál le 50-re, ha úgyis látod, hogy ott van utána a 70-es tábla?
2016. nov. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Biztosan olyan helyen van ez ahol jelzik hogy lakott területre értél viszont a szakasz kialakítottsága olyan ahol nem indokolt a lakott területre vonatkozó sebesség
2016. nov. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!