Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyivel lehet ilyenkor menni?

Mennyivel lehet ilyenkor menni?

Figyelt kérdés

Útkereszteződés a "B" lakott terület közepén van csak!

"A" lakott területen(50) megyek, van egy 40-es tábla(innentől tehát 40) van lakott terület vége tábla, majd 600m(itt mennyivel mehetek?) múlva "B" város lakott terület kezdete tábla(és innentől mennyivel?), majd az útkereszteződés.


2016. júl. 28. 12:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%

A lakott terület vége táblától 90 km/h-val, B város lakott terület kezdete táblától pedig 50 km/h-val, az útkereszteződés pedig nem változtat, marad az 50 km/h.

Az már más kérdés, hogy 600 m alatt érdemes-e 90 km/h-ra gyorsítani.

2016. júl. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
58%

Logikus, hogy ha vége a településnek, mehetsz 90-nel. (bár 600 m-en nehéz, de nem lehetetlen...). Amint kezdődik a másik település, újra 50 (ha nincs seb.korlát tábla).


Szerinted csak és kizárólag a kereszteződés oldja fel a seb.korl. táblát???

2016. júl. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Több helyen olvastam, hogy a lakott terület vége tábla csak a lakott terület kezdete táblával egy oszlopon levő sebességkorlátozást oldja. Mivel ez külön oszlopon áll, így ezt nem oldja fel, ergó 40-nel kell végig menni a következő kereszteződésig(hiába engedné meg a következő város lakott terület kezdete táblája az 50-et, de még a 40 is érvényben van), mivel mindig a szigorúbb szabályt kell követni.


Itt írják:

[link]

"A sebességkorlátozás hatályát, a sebességkorlátozás vége, a mozgó járművekre vonatkozó tilalmak vége, és az útkereszteződés oldhatja fel."


Amúgy ezt én is nevetségesnek tartom, hogy 40-nel kellene menni.

2016. júl. 28. 13:49
 4/20 kovpet ***** válasza:
33%
Én úgy tudom, hogy a lakott terület vége tábla csak a default-ot oldja, ha előtte kint van pl egy 60-as korlátozás, azt nem.
2016. júl. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%

A kérdező arra kíváncsi, hogy a lakott terület vége tábla feloldja-e a sebességkorlátozást?

A sebességkorlátozást vagy feloldótábla oldja fel, vagy egy útkereszteződés. A kresz nem említi, hogy a lakott terület vége tábla ezt a korlátozást feloldaná.

Ennek ellenére, rengeteg fórumot átnéztem, és úgy látom, elég megoszlóak ezzel kapcsolatban a vélemények.

Szerintem itt a szabályozás hiányos.

2016. júl. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
26%
Én nem úgy fogalmaznék, hogy feloldja, hanem módosítja. 90 km/h-ra. Pl. az autópálya felhajtón sincs kiírva, hogy 130 km/h, mégsem jut eszébe senkinek 90 km/h-val (vagy netán 50 km/h-val) haladni.
2016. júl. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

#6

ott az út típusa(vagy minek nevezik) változik, és amiatt mehetsz 130-cal, de esetemben az út típusa nem változik

2016. júl. 28. 14:09
 8/20 anonim ***** válasza:
36%
Lakott területről lakott területen kívülire vált, nekem ez elég indok, hogy ne 40 km/h-val szüttyögjek.
2016. júl. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

az út típusokra az alábbiakat értem: autópálya, autóút, a többit nevezhetjük egyszerűen útnak, mivel esetünkben nincs sebességbeli különbség köztük

Tehát mikor kimész a városból ez nem változik, mint az autópálya esetében.

2016. júl. 28. 14:18
 10/20 A kérdező kommentje:
úgy tűnik, hogy kötekedni akarok mindenkivel, de tényleg érdekel, hogy pontosan mi is van
2016. júl. 28. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!