Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A barátnőm tegnap belecsúszott...

A barátnőm tegnap belecsúszott egy másik autóba a vizes aszfalt miatt. Mennyivel emelkedik ilyenkor a biztositás díja? Mi várható?

Figyelt kérdés
Ezelött soha nem volt "balesete". Kicsi koccanás volt épphogy belecsúszott, a lökhárító illetve a rendszámtábla sérült a másik autón, betétlapot töltöttünk. (aegon)

2016. máj. 8. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Tévedés, nem a vizes út miatt csúszott bele. Hanem azért, mert nem tartott megfelelő követési távolságot.
2016. máj. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kanyarodásnál történt, átcsúszott a másik sávba. (új gumi)
2016. máj. 8. 10:28
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
Elvileg 30%-al. Ilyen kicsi koccanasnal viszont lehet olcsobban jon ki a dolog, ha nem toltotok betetlapot es a hibas kifizeti a javitast.
2016. máj. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
Akkor pedig relatív gyorshajtás. Ne mosdasd a szerecsent!
2016. máj. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem mosdatom, elismerte, hogy ő volt a hibás, de nem ment gyorsan. A kérdés szempontjából amúgy ez lényegtelen.
2016. máj. 8. 10:55
 6/12 anonim ***** válasza:
29%
De, pont hogy gyorsan ment. Azért csúszott át a másik sávba.
2016. máj. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
14%

1-es, 4-es: Úgy osztod itt az észt, mintha Te lennél a megtestesült tökéletesség.

Hibázott, elismerte, tanult belőle, lépj tovább!

A kérdés nem erre a vonatkozott.

Könnyű utólag okosnak lenni, de én is a megegyezésre törekedtem volna inkább. Jó eséllyel viszább lesz sorolva egy-kettővel a B/M fokozata, valamint bekerül a kártörénetbe, így váltáskor az új biztosító is tudni fogja.

2016. máj. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

"... A kérdés nem erre a vonatkozott.

Könnyű utólag okosnak lenni, de én is a megegyezésre törekedtem volna inkább."


Na akkor most én is belepofázok: törődj te is a kérdéssel, ne azt mondd, mit kellett volna, mert már nem lehet visszacsinálni. Válaszolj a kérdésre.

2016. máj. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat. Felhívtuk közben a hölgyet, aki a másik autó tulajdonosa, hogy ha lehet, akkor hagyjuk ki a biztosítót. Holnap viszik a kocsit Citroen márkaszervízbe a kárt felmérni, aztán majd hívnak. Mivel márkaszervíz gyanítom horribilis összeg lesz a munkadíj, és az elem fényezése. Majd kiderül mivel járunk jobban. Amúgy tényleg kicsi kocc volt, ha 30 cm-el hátrébb állnak, akkor meg is álltunk volna elöttük.
2016. máj. 8. 14:26
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
A káreset miatt a következő évforduló után fog 2 fokozattal "lejjebb" kerülni a B/M besorolásban. Ez kb. 25%-os díjemelkedést jelent. Azt kell mérlegelnetek, hogy a kár nagyobb-e mint majd jövőre a 25%-os díjemelkedés, ami két év múlva csökkenni fog, és utána megint a jelenlegi szinten lesz. Ha a kárérték a nagyobb, akkor érdemes a betétlapos megoldást választani.
2016. máj. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!