Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A magyarnak személyes sértést...

A magyarnak személyes sértést jelent, ha egy másik kocsi beakar sorolni elé?

Figyelt kérdés
Pl ha 2 sáv van,de a belső már tele ,a jobb oldali meg üres. Előremész a külsőbe,addig ameddig el nem fogy és a végén akarsz besorolni.Megállsz kiteszed az indexet,és az összes inkább beáll melléd ,elindul a sor de azért sem enged át egyik sem,még ugatnak vagy mutogatnak is.. De a buszsávból bevágódót már minimum a 2. balek beengedi. Vagy mikor balra mennél nekik is meg neked is zöld van ,várod h elfogyjanak szemből ,ott állsz 40 perce de akkor sem engedne be egyik sem,még akkor se ha előtte megáll a sor,inkább beáll az útba ,és megáll melletted h ne is tudjál bekanyarodni.. De a kedvencem mikor megszűnik a sávod,látja h átfogsz sorolni a belsőbe,amint kiteszed az irányjelzőt abban a pillanatban rágyorsít és beáll melléd. Nem tud haladni egy métert sem,mert állnak előtte de azért nehogymár besoroljon az előtte levő meg közé valaki.. Könyök kipakolva,lássák mekkora ember a banktól kikóldult hiteles tájdéi szarában,elé senki nem megy ,de nem ám !! A másik véglet amikor felmegy az M0 -ra és kemény 70 -nel megy 110 megengedettnél Megelőzöd a belsőbe,vissza mész utána a külsőbe 110 re beállsz,fogja visszaelőz ,bemegy eléd akkor már tartja a 100 as tempót is . Ameddig nem előzték meg nem zavarta h 70-nel tötymörög? De ahogy megelőzték felébredt h "na ezt már nem hagyjuk,elém senki nem megy?"
2016. jún. 13. 10:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Hát, ezeket én sem értem :)

Én mindig figyelem, ha valaki be akar sorolni és be is engedek egyet mindig.

Vagy sávváltásnál sem veszem személyes sértésnek :)

Nekem az a kedvencem, amikor egy útvonalon hazafelé úgy megyek, hogy ki kell mennem a külsőbe, mert lekanyarodok jobbra. Mindenki tudja, hogy a külsőbe az megy át, akinek le kell kanyarodni. Különben miért mennék ki a külsőbe? Maradnék a belsőben, ha egyenesen akarnék tovább menni. De nem engednek ki.

De ennél jobb, amikor sávot váltasz normálisan, van hely, idexelsz, húzod oldalra, látod, hogy észrevettek, átmész. Erre dudálnak és villognak, hogy eléjük mertél menni. De nem bevágtál, csak normálisan bementél a másik sávba.

Sajnos sok idegbeteg van.

És sokan úgy gondolják, hogy az út az övéké, mindenki más csak akadály és azért van ott, hogy őket bosszantsa :)

2016. jún. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az első eset azért bosszantó, mert gondolom már jóval előtte jelezve van, hogy meg fog szűnni a külső sáv, és bosszantó, ha valaki végig előzi a sort, majd "bepofátlankodik" elől. Autópályán is már kilométerekre előre jelezve van. Ellenben nagy forgalomban tényleg hatékonyabb a cipzár elv, csak hát itt minden fordítva működik, ha gyér a forgalom, akkor elől szenved valaki (ezzel is lassítva a forgalmat), ha meg sokan vannak, már kilométeres a sor, de a külső sávban egy árva lélek nincs...
2016. jún. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Ha egy sáv üres, a többi telített, annak oka van. Nagyon hülyének kell annak lennie, aki azért nem használ egy sávot, mert az előtte menő sem ott megy.

Ezért nem is túl gyakori a vázolt eset.

Viszont ha az a külső sáv végig jobbra kanyarodó, s ezért üres, akkor te, aki ott végig döngetsz, majd - Hoppá, én nem is arra megyek! - be akarsz sorolni, az pofátlanság a részedről.

Letojod, hogy más is menne, de te fölé helyezed magad a többieknek.

Hidd el, pontosan fel lehet mérni, ki az aki valóban eltévedt, s jönne vissza, s ki a tolakodó.

2016. jún. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Személyes sértés igen. Ezen kívül egyeseknek az is sértés ha meg akarják előzni vagy ha a szokásos lakótelepi parkolóját elfoglalod stb. De van egy jó hírem is. Ez csak a primitívebbeknek sértés. A többi normális. Szal ne általánosíts.
2016. jún. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Valóban vannak ilyenek IS az utakon, de az általánosítástól én is óva intenélek. Nekem ritkán szokott gondot, várakozást okozni a besorolás vagy a balra kanyarodás. Oké, néha mondjuk buszon utazva van, hogy jól esne több előzékenység, amikor nem segítik a jármű besorolását, de autót vezetve nem érzem ezt ennyire problémásnak.
2016. jún. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Az a baj, hogy valóban sok ilyen van.

Én azt imádom mikor sávot akarsz váltani, teljesen függetlenül attól, hogy hol vagy épp, aztán rádgyorsít vagy lassít.

Igazi hülyék.

2016. jún. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

5. és 6. Sajnos valóban vannak ilyenek. Ezt nem helyeslem. De azt sem, amikor elmegy valaki az álló sor mellett, s a végén befúrja magát.

M3 bevezetőn szokás pl. a benzinkúton, majd a leállósávon elmenni előre, majd az újpalotai lehajtónál befurakodni. Szerinted az helyén való?

2016. jún. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ha pl a jobb sáv nem lekanyarodó ,miért pofátlanság ha végigmegyek rajta ameddig tart és ott sorolok át. Nem véletlen van 2 sáv,azért h használd! Csak a sok ökör beáll mind a belsőbe ezért dugul be a kereszteződés mert egyiksem akar előrébb menni és onnan átsorolni. Azt hozzátéve h eleve jobbratartás van,csak egyeseknek ez ismeretlen ,jobb nekik "beköltözni" a belső sávba... azt én is elitélem aki buszsávból sorol be,de ha egyszer van 2 sáv nem azért van h 1 sáv álljon be. Nem értem mindig h miért sértés a sok fogyatékosnak meg miért "furakodás" ha kiautózod a sávot ameddig tart és a végéről akarsz átsorolni nem pedig 1 km rel előtte állsz be 100. Nak a belsőbe. Zippzárelv ,valóban ennyi lenne csak ..
2016. jún. 13. 15:20
 9/14 A kérdező kommentje:
A leállósáv és társai más,arra én is haragszok,de érdekes azokat mégis beengedik. Vagy azért mert balekok vagy mert megijednek tőlük h agresszívat játszanak.
2016. jún. 13. 15:25
 10/14 anonim ***** válasza:
6%

Igazad van kérdező, sok ilyen nembeengedős autós van . A sávokat ki kell használni. Ha el fog fogyni valahol elöl egy sáv,nem az a megoldás hogy beállok a nem elfogyóba 1 km-re hátrébb, aztán tütymörgök rajta negyed órát,közben ott a kihasználatlan aszfalt szakasz. Csak ugye ha ijedősebb valaki és kedvét szegi egy nehezebb besorolás,akkor legközelebb már beáll a hosszú sorba, mert kerüli a konfliktust.


Én mondjuk besorolok maximum a 3. autó elé. Csak nevetek azon aki direkt nem enged be és utána jövő autós meg beenged. Általában ilyenkor ahogy lehet be is előzöm azt aki csakazértse engedett be és integetek neki :D Szokta őket frusztrálni.

2016. jún. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!