Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autó balesetem volt 1 hónapja,...

Autó balesetem volt 1 hónapja, rendőrségi helyszínelés volt. Senki nem ismerte el a felelőséget mikor kapok róla papírt?

Figyelt kérdés
Előzésben voltam(szagatott vonal) mikor az előző autó elött irányjelzés nélkül le kanyarodott egy autó balra,elkerülhetetlen volt az ütközés bele mentem a bal kerekébe és be raktam az árokba. Személyi sérülés nem történt kisebb horzsolások be vittek mindenkit a mentők ki vizsgálásra majd ki engedtek mindenkit. 1 hónap el telt már de semmit nem tudok a rendőrők kit hoztak ki vétkesnek. Csak várok a csodàra mikorra várható valami? Semmilyen betétlap kitöltés semmi nem történt a helyszínen.

2016. jún. 2. 13:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

# 10/10 Időpont ma 17:26


Nem rögzít.

Feljegyzi a helyszínen talált állapotot, esetleg csinál egy vázlatot a helyszínről, és az alapján ír egy "jelentést", amiben ha tudja megnevezi, hogy szerinte kia felelős ( én írtam már olyant, amibe azt írtam, hogy "a helyszín megtekintése és a résztvevők elmondása alapján a felelősséget megállapítani nem tudtam".)Aztán az a jelentés egy szabálysértési-előadóhoz kerül, aki ha kell, berendeli szemlére az autókat, ha kell meghallgatást tart - és a végén hogy ez határozatot.


De nem csinálnak fényképet, nem vesznek mintákat ( vér, szag, anyag - pld. festék), nem mérik le pontosan a helyszínt és az ottani nyomokat ( pld. féknyom, sodródási nyom...), nem szállíttatják el a járművet szakértői vizsgálatra,stb...

2016. jún. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Írd majd meg kérdező végül hogy alakulnaka dolgok ha lesz valami fejlemény.
2016. jún. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
47%

Ezért is kell kamera a kocsiba, mert utólag soha nem bizonyítod be hogy előbb előztél és utána kanyarodott ki index nélkül a másik. Ő azt fogja állítani hogy indexelt és te akkor kivágódtál a sorból előzni.

Egyébként az illetékes rendőrséget kell zaklatni az ügyben.

2016. jún. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Féknyom mérés fotók készültek mindenképpen!
2016. jún. 6. 17:08
 15/15 A kérdező kommentje:
Hívtak helyszínelő Rendőröket csak semmit nemtudok mert be vittek minket a mentők. Ha valóban nem történt személyi sérülés de viszont hívtak mentőket akkor mivan? Mert mondta vlaki nekem, h az már annak számít
2016. jún. 6. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!