Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért tart ennyi ideig egy...

Miért tart ennyi ideig egy helyszínelés?

Figyelt kérdés

Tegnap gázolt a vonat:

[link]


A hír szerint a baleset 17:30-kor történt, és 22:40-kor tudták visszaadni mindkét vágányt a forgalomnak. Ez azt jelent, hogy több mint 5 óráig helyszíneltek.


Már bocsánat, azt értem, hogy ott egy elhunyt, de mi a francot lehet azon nézegetni ennyi ideig? Egyébként is, milyen infók derülnek ki egy ilyen helyszínelésből általában (még ha rövidebb is)? Mert szerintem annyi, hogy beugrott/beesett a vonat elé, és meghalt, de ezt amúgy is mindenki tudja.


De ez az 5+ óra aztán különösen kiakasztó, egyszerűen nem lehet ennyi ideig húzni az emberek idejét, erre nem tudom, melyik hatóság érzi feljogosítva magát.


(Bocsánat, lehet, hogy nem teljesen korrekt a kategória választás, de azért kapcsolódik rendesen a tömegközlekedéshez.)


2015. nov. 23. 09:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nézz meg pár CSI, Bones, stb nyomozós, helyszínelős sorozat epizódot és rájössz.


(nyilván amit ott látsz túlzás, de nagyjából rájöhetsz, hogy nem véletlenül tanult szakma és nem a hozzá nem értő utas a helyszínelő...)

2015. nov. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tehát amiatt a 0,001% esély miatt, hogy esetleg bűncselekmény történt, érdemes 5 óráig fenntartani még élő embereket? Mert az ilyen balesetek vagy hülyeségből erednek (szándékosan ugrott a vonat elé az értelmes emberke), vagy vakságból (nem képes körülnézni, mielőtt a sínekre lép). Nem tudom, mikor történt Magyarországon olyan gyilkosság, amit így követtek el. Ilyet még csak filmben láttam.
2015. nov. 23. 09:38
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

ez többtényzős kérdés..

nagyon nem mindegy az elhunyt családjának..

aztán nagyon nem mindegy a vasútnak, a mozdonyvezetőnek..

nagyon sok múlik a helyszínelés alaposságán, hogy később a hatóság(rendőr, ügyész, bíró, máv, biztosító, ) tisztábban lássanak..


a helyszínelőnek is percre el kell számolni, mit szöszmötölt több órán keresztül...

borul a menetrend, több szát(ezer) ember is szenved e miatt...

tégy írásbeli panaszt, aztán meglátod.

2015. nov. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az 5 perces helyszineles egy honappal a sztarugyved kihozza a vonatvezetot bunosnek. Letoltendo 2 ev, karpotlasul milliok az elhunyt csaladjanak.


De azert hazaertel rendben ugye?

2015. nov. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a bűncselekményen lenne a hangsúly, de mindegy, túl egyszerűen gondolkozol, felesleges ezt firtatni. Törődj bele, ennyi ideig tart és kész. a munkában is feltartanak 8 órán át.
2015. nov. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A munkában nem tartanak fel 8 órán át, mivel az a munkám, amiért pénzt kapok.


A helyszínelés a szabadidőmből vesz el. Mert megint valami majom beugrott a vonat elé, a helyszínelők meg 5 óráig kapargatják a maradványait.


Megértem én, hogy helyszínelni kell, de ez borzalmasan sok idő. Ennyi nem szokott lenni, általában 2, max. 3 óra alatt lezavarják.

2015. nov. 23. 10:23
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mas meg eppen meghalt... De azert latom nalad is megvannak a prioritasok.
2015. nov. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg te esel be a vonat elé, remélem a családodnak kiszámlázzák a mozdony mosást, forgóváz fertőtlenítést, és a hullaszállítást is veszélyes hulladék ártalmatlanításként írják a számlára. Érzéketlen barom.
2015. nov. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Emberségből jelesre vizsgázol, barátom. Nem is vagy méltó tisztességes válaszra. De azért pár szót:

Miután „eltakarítottak”, már csak az marad információ, amit begyűjtöttek. Könnyen ítélkezel, amikor azt mondod, valami barom a vonat elé ugrott. Ő is ember volt, mint te, tudod. Pont olyan. Talán okosabb, talán hülye. Mindegy.

Az emberek nem szoktak vonat elé ugrállni. Ha megteszik, azt is ki kell deríteni, miért. Igaz, az nem a helyszínelők dolga. Meg az sem, ha nem ugrállt, csak fáradt volt, figyelmetlen.

Vagy olyan a hely, hogy nehezen belátható, félreérthető helyzetek alakulhatnak ki. Ezt viszont már vizsgálni kell. Egyrészt a konkrét eset miatt (felelős-e a vasút, álltalában, más szem, s a vonat személyzete.

Mindent pontosan rögzíteni kell, hogy esetleges rendszerhiba kiderítésével meg lehessen menteni másokat.

A rendőrségi helyszínelés után még mindig nem lehet közlekedni, mert a holtest elszállítása, a megrongálódott pálya, mozdony, szerelvény csak ez után következik.

Ha nem volt siklás, ez akkor is sok idő, még akkor is, ha nem is sérült a jármű.

Nem mutatok neked olyan képeket, amelyek vasúti balesetről készültek, de van, amikor csak cafatok maradnak az emberből, s egy része a különböző alkatrészek között. Nem csak kegyeleti, de vasútbiztonsági okokból is mindent át kell nézni.

2015. nov. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy érzéketlen vagyok, de sajnos ez az igazság. Az ilyen vonat elé beeső, beugró, autóval behajtó emberek nehezen érthetők meg.


Szándékosan ugrik be? Miért sajnáljam? Mert elérte a célját?

Behajt a tiltó fénysorompó jelzés ellenére? Miért sajnáljam, ha annyira siet, hogy az élete sem fontos? Ráadásul még másokat is jelentősen veszélyeztet.

Aki meg nem néz körül, mielőtt a sínekre lép, vagy olyan helyen lép le, ahol nem belátható a pálya (WTF?): miért nem lehet odafigyelni? A vasút veszélyes üzem.


Na de mindegy, szerintem nem az emberségemet kellene firtatni, mert igen, én elég radikálisan állok ehhez. Attól viszont senkinek nem lesz jobb, nem támasztja fel a halottat, ha 5 órán keresztül helyszínelnek. Tehát azt gondolom, nem ez a válasz a kérdésre.


Éppen ezért köszönöm az értelmes választ, amit a # 9-es adott. A többi kb. semmitmondó ("ehhez nem értesz, fogadd el"), meg erkölcscsőszködés ("mekkora érzéketlen vagy"), és azon kívül mást nem is tartalmaz.

2015. nov. 23. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!