Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autó balesetem volt 1 hónapja,...

Autó balesetem volt 1 hónapja, rendőrségi helyszínelés volt. Senki nem ismerte el a felelőséget mikor kapok róla papírt?

Figyelt kérdés
Előzésben voltam(szagatott vonal) mikor az előző autó elött irányjelzés nélkül le kanyarodott egy autó balra,elkerülhetetlen volt az ütközés bele mentem a bal kerekébe és be raktam az árokba. Személyi sérülés nem történt kisebb horzsolások be vittek mindenkit a mentők ki vizsgálásra majd ki engedtek mindenkit. 1 hónap el telt már de semmit nem tudok a rendőrők kit hoztak ki vétkesnek. Csak várok a csodàra mikorra várható valami? Semmilyen betétlap kitöltés semmi nem történt a helyszínen.

2016. jún. 2. 13:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Ez "picit" zavaros.

Ha nem volt súlyos sérült, akkor nincs helyszínelés. Ha van helyszínelés, nem kell betétlapot kitölteni. ( Azt csak akkor kell - lehet - ha nincs sérült, csak anyagi kár, és a felek meg tudnak egyezni a felelősség kérdésében.)

Ha nem volt súlyos sérült ( 8 napon túl gyógyuló), és egyik fél sem volt ittas, viszont történt rendőri intézkedés ( nem helyszínelés!) akkor ez egy sima szabálysértési eljárás. Abban az eljárási határidő alapesetben 30 nap, ami egyszer meghosszabbítható 30 nappal.

2016. jún. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a rendőrség helyszínel, akkor nem kell kitöltenetek kárbejelentő lapot. Először baleseti jegyzőkönyvet készítenek, majd abból 30 napon belül végzést, amelyben megállapítják a felelősségeket (ennek alapján pedig szabálysértési /súlyosabb esetben akár büntető eljárást/ indítanak a vétkes sofőr ellen).


Menj be a baleseti helyszín tekintetében területileg illetékes Jár neked ezekből példány, mert kellenek a biztosítási ügyintézéshez.

2016. jún. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
...területileg illetékes rendőrkapitányságra.
2016. jún. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

"Ha nem volt súlyos sérült, akkor nincs helyszínelés."

Ezt honnan vetted?

2016. jún. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

""Ha nem volt súlyos sérült, akkor nincs helyszínelés."

Ezt honnan vetted?"

Onnan, hogy 20 éve csinálom.


Helyszínelni a Közlekedési Osztályok ( Főosztályok)baleseti-helyszínelői "jogosultak", és az ahhoz szükséges felszerelésekkel is csak ők vannak ellátva. Ők viszont csak közlekedési bűncselekmények helyszínén járnak el.

Egy egyszerű szabálysértésnél "mezei" közrendes vagy közlekedési járőrök intézkednek , ha szükséges. Ők viszont nem helyszínelnek, legfeljebb egy helyszínvázlatos szabálysértési feljelentést készítenek. ( U.n. '08-as"-t csinálnak, ami a nevét még akkor kapta, mikor ez volt az erre szolgáló nyomtatvány kódja.)

2016. jún. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
Én eddig abban a hitben éltem, hogy akkor is helyszínelnek, ha baleset esetén rendőrt hívnak és egyik fél sem ismeri el a hibáját.
2016. jún. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

# 6/6 Időpont ma 15:39


Tudom, sokan azt hiszik.

De az nem helyszínelés, csak egy szabálysértési feljelentéshez szükséges adatok rögzítése. ( Nem rögzítenek nyomokat, tárgyi bizonyítékokat, nem csinálnak fényképeket, nem mérnek távolságokat, nem vesznek mintákat...)

2016. jún. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

# 6/6 Időpont ma 15:39

A kettő kb. úgy viszonyul egymáshoz, mint egy háziorvosi "megtekintéses" vizsgálat egy teljes körű kórházi (Ct, MRI, tükrözés, vérkép...) kivizsgáláshoz.

2016. jún. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
9%

"Helyszíni eljárás" a pontos szakmai kifejezés, a "helyszínelni", "helyszínelés" kifejezést sem jogszabályban sem normatív utasításban nem szerepel-


60/2010. (OT 34.) ORFK utasítása a közlekedési balesetek és a közlekedés körében elkövetett bűncselekmények esetén követendő rendőri eljárás szabályairól


IV.

A BALESETEKNÉL ELJÁRÓK

Általános előírások

14. Amennyiben a baleset feltételezett okozója magatartásával bűncselekményt valósít meg,

vagy a baleset személysérülést eredményez, illetve rendkívüli halált okoz, úgy a

helyszíni eljárást a rendőri szerven belüli feladatmegosztásnak megfelelő szervezeti

egység, szervezeti elem állományához tartozó helyszínelőnek kell végrehajtania.

15. Az utasítás 14. pontja alá nem tartozó közlekedési baleset esetén a helyszíni eljárást a

közlekedésrendészeti szervezeti egységek, szervezeti elemek egyenruhás közterületi

szolgálatot teljesítő állományának, lehetőleg helyszínelőnek kell végrehajtania.

2016. jún. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hmm, de ha vitás az eset és kijön a rendőr akkor az nem rögzít nyomokat? Ami alapján eldöntik, hogy ki volt (jobban) a hunyó az adott esetben. Plusz gondolom a biztosítónak is szüksége van ezekre.
2016. jún. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!