Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Erre miért kell mutogatni?

Erre miért kell mutogatni?

Figyelt kérdés

Friss jogosítványom van, azaz alig több mint 1 hónapos.

Édesapámnak van egy VW Transporter T4-es furgonja, ami hátul zárt.

Néha vezetem azt is, de nagyon nagy a holttér (nekem), tolatni nem is nagyon tudok vele (nem merek) de ha egyenesen kell menni nincs gond, meg már a sávváltással sincs.

A minap 2 sávos úton 70-el lehetett menni, és hallottam,hogy mögöttem valaki tövig nyomja a dudát, de nem nekem, hanem egy Mercedes Sprinter magasított zárt furgon bevághatott elé, vagy nem tudom, de jött egy Sprinter hatalmas sebességgel, és nagyon váltogatta a sávokat, szinte biztos,hogy neki szólt.

Engem jobbról előzött meg, és tényleg bevágott elém, de gondolom csak azért mert félig-meddig holttérben voltam,nem tudta pontosan hol vagyok.Tudtam,hogy be fog vágni, így amint mozdult egy kicsit rádudáltam, de nem azért mert felhúzott vagy bármi, hanem kettőnk érdekében úgymond jóindulatból.Ezért sem feküdtem a dudára mint a mögöttünk lévő.

Erre a sofőr kinyújtotta a karját az ablakon, és felém emelte a középső ujját.(de bejött elém)

Aztán rövidesen már ment is jobbra, és pillanatok alatt kielőzött mindenkit.

Viszont nekem tényleg rosszul esett,hogy bemutatott, tudom,hogy ez apróság, néztem orosz videókat is,hogy ott mik mennek, de nekem mint friss jogosítványosnak ez azért rosszul esett.Lehet két év múlva már nem fog, de ez volt az első bunkóval való találkozásom.


2016. máj. 7. 08:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%

Nyilván nem figyeltél eléggé a kresz-tanfolyamon, vagy már elfelejtetted, amit a hangjelzésről tanítottak:


Hangjelzés


"30. § Hangjelzést adni csak balesetveszély esetében, a baleset megelőzése érdekében, valamint - lakott területen kívül - az előzési szándék jelzése céljából szabad."


Nincs olyan, hogy jóindulatból dudálsz.


Ha valakire rádudálsz, az vagy azt fogja jelenteni számára, hogy veszélyeztet téged (vagy valakit), vagy azt, hogy elküldöd a húha anyjába, mert parasztnak tartod. A reakció is ennek megfelelő lesz: vagy elnézést kér, vagy bemutat.


Ne dudálgass össze-vissza, csak ha szükség van rá.

2016. máj. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek a személyeskedő hangvétel miatt, de ezek szerint te meg a magyar órán hiányoztál a szövegértésről.


"Engem jobbról előzött meg, és tényleg bevágott elém, de gondolom csak azért mert félig-meddig holttérben voltam,nem tudta pontosan hol vagyok."


Vagy az nem minősül balesetnek ha így jön nekem?

2016. máj. 7. 10:17
 3/16 anonim ***** válasza:
25%

Öcsi! Bevágott eléd, ezen felhúztad magad. Ez oké. Neked ment? Nem. Utólag minek dudálsz? Okozott balesetet? Nem. Elkerültél bármilyen esetet, ami bekövetkezett volna, ha nem dudálsz? Nem.


Lehet, hogy én vagyok a hülye, de a lerásodból nem derül ki, milyen balesetet előztél meg azzal, hogy rádudáltál.


Sőt, magad is leírod, hoyg nem ezért dudáltál, hanem... mert csak. Magad sem tudod, miért.


Engem lepontozhatsz, leszarom, de a hunyó akkor is te vagy. Nem dudálgatunk össze-vissza. Ha tudod, hogy fax volt, akkor sem.


AKKOR DUDÁLSZ, HA LÁTOD, HOGY BELÉD FOG JÖNNI, ÉS A DUDÁVAL TALÁN ELKERÜLHETED A BALESETET.


Pont. Ezen kár tovább vitatkozni.

2016. máj. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
23%

""Engem jobbról előzött meg"


Ezek szerint lett volna hely a külső sávban, és te mégis a belsőben haladtál. Mit tanultatok nem is olyan régen a jobbra tartásról?


"és tényleg bevágott elém,"


Friss jogsival úgy érzed, hogy közel volt, de közben bizonyára meg volt a megfelelő távolság. Majd később nem érzed közelinek.

2016. máj. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Lehet nem lőttem mellé a magyar órákkal.Megint csak idéznék.:

" így amint mozdult egy kicsit rádudáltam"

Amint mozdult.Hol olvastad,hogy utólag dudáltam rá?

Így kerültük el a balesetet.Ő fizetett volna ha nekem jön nem én, nem az én kocsim, én ezen nem húztam fel magam.

Nem "csakazértis" rádudálok elvből nyomtam, hanem hogy figyeljen, elvégre erre van a duda.

Idézlek:

""30. § Hangjelzést adni csak balesetveszély esetében, a baleset megelőzése érdekében, valamint - lakott területen kívül - az előzési szándék jelzése céljából szabad." "


Persze, nyilván nehéz így elképzelni, és egy videó adná vissza a legjobban, de úgy gondolom, én megfelelően fogalmaztam, te pedig hozzátettél olyan részeket mint ,hogy utólag dudálok, meg hogy felhúztam magam, pedig mindkettőnek egyértelműen leírtam az ellenkezőjét, és még másodszor is idéztem.Miről van szó?

2016. máj. 7. 10:29
 6/16 A kérdező kommentje:

Azt tanultuk KRESZ-ből,hogy városban nincs jobbra tartás ;)

Ráadásul egy 100-110-el haladó autó elől igencsak nehéz kitérni,főleg, ha jobbra-balra cikázik.Arról meg nem beszélve,hogy pár száz méter múlva a belsőből érkeztem a kanyarodóba.Ergo nem tudhatod,hogy miért,milyen körülmények között mentem ott.

Mindig a kérdező a hibás, már megfigyeltem.De azért mert kezdő vagyok, tudom mi a közeli, és mi a távoli.A kocsija hátsó tengely utáni részét még az anyósülés felőli ablakon is láttam, és itt kezdett behúzódni.

Balesetveszélyes volt, és szerintem többet ér a szavam még kezdőként is, mert én ott voltam, te/ti pedig nem.

Körülbelül mintha azt modanám,hogy fehér volt,t e meg megcáfolnád,hogy biztos kék volt, mert keződként egyszerre nem tudsz ennyi dolgora figyelni...

2016. máj. 7. 10:34
 7/16 anonim ***** válasza:
Bemutatott, most mi van. Nagyobb gondod sose legyen közlekedés közben. :)
2016. máj. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Amikor majd kiszállnak a kocsiból és káromkodva elindulnak feléd akkor meg öngyilkos leszel?

Naponta előfordul az emberrel ez ha közlekedik.

2016. máj. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom miféle szentek írogatnak ide, akik teljes nyugalommal veszik tudomásul, ha bevágnak eléjük és eszük ágában sincs rábökni a dudára, még csak azért se, hogy jelezzék, helló itt vagyok, de sokkal több ilyen emberre lenne szükség :P
2016. máj. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%
Meg gondolom ha valaki elalszik a zöld lámpánál neki se jeleztek egy rövid dudával, hogy mehet a móka.
2016. máj. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!