Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elegem van a magyarokból....

Elegem van a magyarokból. Saját magunk alatt vágjuk a fát, újjal tudunk mutogatni, de csak a szánk jár. Milyen tényezők vezettek arra, hogy eljussunk erre a szintre?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és általában a nyelvtanulásra és kapcsolattartásra használom a gépet Facebookon keresztül, de akarva-akaratlanul rátévedek egy-egy hírportálra, fórumra.

A következő dolog történt: rábukkantam egy cikkre, amely arról szólt, hogy egy amerikai férfi elárverezte a két házát, hogy kutyamenhelyet nyisson. Végigolvastam, fejben gratuláltam a fickónak a nemes cselekedethez. Aztán tekintetem a kommentek irányába tévedett, hát igazán kár érte...

Megszámoltam. 113 hozzászólásból 91 tartalmazta azt, hogy "Már megijedtem, hogy Magyarországon történt." meg, hogy "Itt ilyen soha nincs, nem csodálkozom." Úgy felhúztam magam, mert nem ez az első eset. A jónak nem tudunk örülni, akkor mégis minek tudnánk? És mindössze pár ember volt képes pozitívan reagálni a cikkre.

A másik meg, hogy egyből jött a sárdobálás, hogy "Bezzeg a mi politikusaink csak lopnak tudnak, a milliárdosaknak kéne anyagi segítséget nyújtaniuk". Szóval ezt várják el az emberek a másiktól. Viszont ha ők látnak egy meztelen férfit az utca közepén félholtan feküdni undorodva elfordítják a fejüket, még arra sem méltatják, hogy mentőt hívjanak. Pedig az a fajta segítség ingyen van. Követelőzni lehet, de ne csak a száj járjon. Félreértés ne essék, nem a politikusokat védem.

De miért van mégis ez? A pénzre fogják és a politikára. Gondolkodtunk valaha világviszonylatban piciny hazánkról? Mert úgy a leggazdagabb országok közé tartozik. És még is keletre és délebbre mégis boldogak az emberek. Csak szimplán elgondolkoztam, hogy miért is undorodik el magától a magyar ember és hogy miért van itt örökös napfogyatkozás.

Nem tagadom, hogy lehetne jobb is a helyzet, de ha már a tiszta, nemes megmozdulásokban is a saját "szerencsétlenségünket" látjuk visszatükröződni, akkor eléggé menthetetlen ez a helyzet.

Nem a pénz csábít külföldre, hanem a mentalitás. :'( Elszomorodok, mikor ezt látom és sajnos mindig ez megy. A magyarok a saját maguk energiavámpírjai, csakis saját magunkat tehetjük felelőssé. A média, a közvélemény eköré a pesszimista gondolkodásmód köré csoportosul. De miért?

Ha már sz*r a helyzet, nem az a logikus, hogy legalább mézes-mázos borításba tesszük?


Nem akartam ezzel senkit bántani, piszkálni. Akinek nem inge..


2013. nov. 27. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Ha azzal a felkiáltással mész ki külföldre, hogy ott biztos húdeszupi lesz, a kerítés kolbászból lesz és az emberek mind jófejek, akkor elég nagyot fogsz csalódni az egész világban... egyelőre még csak kis hazádban csalódtál, de csak mert még fiatal vagy. Az persze nagyon is helyes dolog, hogy észreveszed az igazságtalanságokat, de ne mérd Magyarországot olyan országokhoz, amiket nem ismersz;)
2013. nov. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én a gazdasági helyzetre fognám azt, hogy más a magyarok mentalitása.

minél szegényebb egy ország, állampolgárai annál zsugoribbak, kevésbé segítőkészek, kevésbé empatikusak, stb

2013. nov. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem érdekel, ha ott nem minden jön egyből, csak jobb legyen ennél!

Te milyen országokban éltél már?

2013. nov. 27. 18:11
 4/6 A kérdező kommentje:
Én nem így látom kettes. Láttam már szegény embert, aki azon nevetett, hogy milyen szépen csicsereg a madár.
2013. nov. 27. 18:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Ööö, már megbocsáss, de azzal, hogy te ezt leírtad (amikben amúgy tök igazad van), Te nem a magyarok ellen beszéltél ugyanígy?


Van egy csomó kesergő ember, ja. Eltúlozzák, ja. Hát ez van, de ha mással nem, példamutatással próbálj meg változtatni. Külföldre ezét ne menj, mert semmi nem fog változni. Máshol is vannak szar dolgok a "mentalitás" meg téged nem akadályoz a mindennapjaidban, ha jó emberekkel veszed körül magad.

2013. nov. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Talán a családi kapcsolatok hanyatlásában is keresendő az ok. (Persze ez más országokban is előfordul, viszont M.o-n elég erősen tapasztalom). Ha van egy békés, szerető családja az embernek, ahol nagy az összetartás és van tisztelet, akkor a madárcsicsergésnek is könnyebb örülni, hiába vannak esetleg anyagi gondok. Nekem ez a véleményem.
2013. nov. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!