Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért lett mára divat mezítláb...

Miért lett mára divat mezítláb mutatkozni utcán, közösségben? Miért nem szégyen ma a meztelen lábfejünket mutogatni?

Figyelt kérdés

Régen kifejezetten a szegénység egyik jelének számított mezítláb járni. De még az 1980-90-es években, amikor én voltam gyerek, fiatal, a zokni akkor is szinte kötelezőnek számított még nyáron is.


Miért felejtődött ez mára ennyire el?

Ma fiúk, férfiak is tömegesen járnak áprilistól-októberig csupasz lábbal az utcán mindenféle papucsokban, szandálokban.


Te mit gondolsz erről?



2013. nov. 10. 16:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
1 Izzad a lábuk! 2 Büdös a lábuk! 3 Gombás a lábuk! 4 Szellőztetik azt!
2013. nov. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Ma már más a jelképei a szegénységnek. Innentől kezdve a kényelem az elsődleges szempont. Márpedig 40 fokban nem túl kényelmes a zárt cipő.
2013. nov. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Ha a lábfejet mutogatni szégyen, akkor a kézfejet mutogatni miért nem az? A kérdés nekem inkább az, hogy miért merül fel az, hogy szégyellni kéne. Egyébként a 80-as években (és előtte is) a nők simán jártak nyitott szandálban, férfiak valóban inkább csak a nyaralóhelyek környékén.
2013. nov. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Nyáron minek zokni?
2013. nov. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

ahogy előttem írták, kérdező

meztelen kezedet se mutogasd, kesztyű nélkül ki se lépj az utcára


egyébként meg változik a világ

régen a férfiak kalapot hordtak, mindenhova öltönybe mentek

ám a gyerekek simán mászkáltak mezítláb még a városban is az utcán, és sokan nem szegénységből, hanem mert így volt természetes, kényelmes

2013. nov. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Halleluja csak csinálják, én díjazom! :)


Üdv.: Egy lábimádó pasi. :P


Ui.: Régen az R-go is jó számokat csinált...stb.

2013. nov. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
ja és próbáld ki, mászkálj egy kicsit erdőn-mezőn mezítláb egész más, felszabadító érzés
2013. nov. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Talán mert kényelmes és egészséges? Miért változott ez ennyire vissza? Ugye tudod, hogy Te sem cipőben, zokniban születtél? :-)

Nyáron igen is kényelmesebb egy papucsban mászkálni, mint büdösíteni a lábam egy zárt és szoros cipőben. Ha zavar, akkor ne nézz oda. Miért lenne szégyen a meztelen lábfejünket mutogatni? Nem tartozik a nemi szervek közé, semmi intim dolog. Természetes. Ennyi. Vagy esetleg némi irigységet vélek felfedezni a kérdezőben? Túl sok önmegtartóztatás van benne, hogy ő is kényelmesen éljen?

2013. nov. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
mert a szandál zoknival nagyon gáz, kedves kérdező...
2013. nov. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Kései Sirató ***** válasza:
86%

Ma már kosztümben is meg lehet jelenni harisnya nélkül - Diana hercegnő óta.

Természetesen alkalmi szandál illik hozzá.

Nem szégyen a meztelen lábfej, hogy jutott eszedbe ez egyáltalán? Éltél valahol külföldön, ahol ez szégyen?

2013. nov. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!