Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért lett mára divat mezítláb...

Miért lett mára divat mezítláb mutatkozni utcán, közösségben? Miért nem szégyen ma a meztelen lábfejünket mutogatni?

Figyelt kérdés

Régen kifejezetten a szegénység egyik jelének számított mezítláb járni. De még az 1980-90-es években, amikor én voltam gyerek, fiatal, a zokni akkor is szinte kötelezőnek számított még nyáron is.


Miért felejtődött ez mára ennyire el?

Ma fiúk, férfiak is tömegesen járnak áprilistól-októberig csupasz lábbal az utcán mindenféle papucsokban, szandálokban.


Te mit gondolsz erről?



2013. nov. 10. 16:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
88%

"Régen kifejezetten a szegénység egyik jelének számított mezítláb járni."


Mi az hogy régen?

Ha én ezt most úgy értelmezem, hogy bronzkor, akkor nem értek egyet. Az egyiptomi fáraók is meztélláb taposták ki a sz.t a rabszolgákból. A görögök, mezopotámiaiak, hettiták is sokszor mezítláb jártak-keltek-haroltak. Még az istenségábrázolásokon sem látsz általában lábbelit.


Ez az elmúlt két-ötszáz évnek valami mellékterméke, hogy szégyellni kell bizonyos testrészeket. Talán ennek lesz lassan vége.

2013. nov. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%
Mezítláb járni teljesen természetes, az hogy ez valaha a szegénység szimbóluma volt egyértelműen felesleges sznobizmus. Sokkal kényelmesebb és egészségesebb is. Ja meg arról ne is beszéljünk hogy milyen jó érzés mezítláb a fűben vagy a homokban :D:D
2013. nov. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!