Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az utburkolati jelzéseket be...

Az utburkolati jelzéseket be kell tartani, ha le vannak kopva vagy ha nem látszanak a hótol?

Figyelt kérdés
Sziasztok mikor en tanultam a kreszt(kb 6 eve) ugy tanitottak, hogy az utburkolati jelzeseket csak akkor kell betartani, ha tokeletesen latszik kiveve a gyalogos atkelot mert az ki is van tablazva . De ha esik a ho kicsit havas az ut vagy az eso nagyon esik vagy megvan kopva akkor az mar nem ervenyes tehat zarovanal erinteseert nem buntethetnek vagy ha a stopvonalnal nem allunk meg akkor sem ezekben az esetekben. Ez valtozott?

2016. ápr. 16. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a jelnek barmilyen halvany maradvanya is ottmaradt, be kell tartani.


Ha nagyon esik, akkor ne vedekezz azzal hogy nem lattad a stopvonalat, mert akkor nem az utviszonyoknak megfeleloen kozlekedtel.

2016. ápr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, szerintem ritka az olyan bunkó rendőr, aki ellapátoltatja a havat, hogy bebizonyítsa, átlépted a záróvonalat. Szerintem törekedni kell rá, hogy betartsd, amit lehet, azért nem volna jó, ha a forgalommal szemben haladnál a szemben sávban. Igaz viszont, hogy a télen hóban én sem mindig tudtam, hogy egyik-másik utcában hol vannak a sávok, az M7-esen sem tartottam jobbra hóesésben, mert a középső sáv volt a legtisztább - vagyis hát feltételezem, hogy az, mert a felfestést nem nagyon lehetett látni.
2016. ápr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha bármennyire is ltáhato akkor igen, ha olyan szinten nem hogy nem elhet tisztán felismerni akkor lehet már reklamálni ha gond van belöle.
2016. ápr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%
Ha nem látszik a hótól akkor nem kell figyelembe venni a vonalakat hiszen nem látszanak ,ez elég egyértelmű. Ha erősen kopott a vonal ,akkor sem érvényes ,de ez már egy esetleges perben helyszíni szemle szakértő stb bevonását igényli.
2016. ápr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%

A szabály továbbra is érvényben van, ha nem látható, akkor nem kérhető számon az útburkolati jel szabálytalan átlépése.

A felsorolt okok közül a hó az, ami képes valóban láthatatlanná tenni az útburkolati jeleket, olyankor figyelmen kívül hagyható, hisz nem látszik.

Esőben nagyon rosszul látszik a felfestés, de látszik, az esőre nem hivatkozhatsz, mert "nem a látási viszonyoknak megfelelő sebesség" lesz a válasz.

A kopás szintén necces, ha a STOP vonal maradványait látod, azt tudod, hogy STOP vonal, egy kopott " sáv elválasztó" vonal esetében már a kopás mértéke sem mindegy, hisz lehet az terelővonal, de záróvonal is.

2016. ápr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat mindenkinek ment a plusz
2016. ápr. 17. 12:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!