Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki milyen közlekedési jelzések...

Ki milyen közlekedési jelzéseket használ a többi járműre nézve? Mint például ha rendőr van villantasz a lámpával, stb.

Figyelt kérdés
2012. jún. 30. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:

ha rendőr van, vagy ha fent hagyta a reflektor akkor villantok. ha ki akarom engedni akkor szintén villantok/intek. kb. ennyi


ja meg a többi Alfásnak is intek vagy villantok bár ez nem jelzés csak egy egyszerű köszönés :-)

2012. jún. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha rendőrt látok, villantok a szembejövőknek, hogy óvatosan, igen


Ha valakit elengedek, néhány rövid villogás.


Ha látok autót kivilágitatlanul, vagy csak helyzetjelzővel, ahhoz mérten vagy teljesen, vagy helyzetjelzőre veszem a világitást és úgy használom a fénykűrtöt, hogy ne csak azt lássa, hogy valamiért ész nélkül villognak, hanem tudja is mi a baj.


Ha 2-szer 1 sávos főúton előzni akarok és látom csak nekem van hely előzni, de a mögöttem lévő is szeretne, hogy megmentsem őt, szoktam használni a vészvillogót.


Ha előttem valami nagyobb gödör, kátyú, amit jobb elkerülni, szintén vészvillogó, majd index, hogy merre kerülöm ki.


stb, stb

2012. jún. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudom, nem ezt a választ várod, de indexet, s mégpedig arra, amire kitalálták. Irányváltoztatási szándékot jelzek vele. Nem megkezdett vagy befejezett műveletet, hanem azt, mit szándékozom majd tenni a következő másodpercekben. Ez nem divat.

Ezen kívül az elsőbbségről lemondást fénykürttel, ha nem világít valaki rossz látási viszonyok között akkor le/fel kapcsolással, villogóval ha veszélyt látok.

Rossz fiú vagyok, sünt nem jelzek.

2012. júl. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!