Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tilos-e balra kanyarodni ott,...

Tilos-e balra kanyarodni ott, ahol kizarolag utburkolati jel mond ennek ellent?

Figyelt kérdés

Van egy lampas keresztezodes, nincs kanyarodast tilto tabla, nincs kotelezo haladasi irany tabla, nincs zarovonal. Mindossze a keresztezodes elott az uton van felfestve egyenes nyilacska.

2x1 savos utrol van szo, tehat nincs kulon kanyarodosav sem.


Ha tilos, akkor ez evszakfuggo? Tekintve, hogy teli havas uton nem latszik.



2015. aug. 27. 10:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Természetesen a kresz vonatkozó szabályát kell alkalmazni.


Természetesen jól látod, valószínű, hogy arra bazíroznak, majd lekopik..

én biztos, hogy balra is kanyarodnék(ha tényleg nincs egyéb tilás)


szerintem.

2015. aug. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

[link]


e, bekezdés.


Egyébként igen, ha nem látszik akkor nem érvényes (kivéve a "zebra"). Gondolom lakott területen belül van ez a kereszteződés, az utóbbi évek időjárását figyelembe véve, nehéz elképzelni, hogy a kereszteződés előtti 4-5 nyílból egy sem látszik éppen. Persze nem kizárt, de akkor se kanyarodnék be nagy valószínűséggel.

2015. aug. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%

"Egyébként igen, ha nem látszik akkor nem érvényes (kivéve a "zebra")"

a zebra sem kivétel, hiszen a kijelölt gyalogos átkelőhelyet nem a felfestés jelzi, hanem a tábla. Önmagában a felfestés NEM gyalogosátkelő!


Tudnál amúgy utcaképet linkelni róla?

2015. aug. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Kedves hármas, köszönöm, hogy rávilágítottál a napra. Pont azért tettem idézőjelbe, mert sok helyen (köztük nekem is) tanították így a könnyebb megjegyezhetőség miatt. Mármint, "az egyetlen útburkolati jel ami akkor is érvényes ha nem látszik", mert tábla nélkül nem állhat, ezért ha felfestés nem is látszik, már a tábla egyértelműen jelzi a gyalogátkelőt. (Bár manapság szerintem a mozgássérült parkolóra is igaz ez)
2015. aug. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, mar tul vagyok az 5000 Ft-os helyszini birsagon...:(


Egyebkent Üllőn Pesti út-Malom utca sarka, Pesti úton Budapest felol jovet, Malom utcaba befordulva.

Google street view-n jol latszik.


Elfogadom, hogy a jogszabaly dont, ennek ellenere sajat velemenyem szerint tabla nelkul hulyeseg ilyet alkalmazni, mert igenis par eve telen meg siman volt alkora osszefuggo ho.

Meg ezer dolog lehet, ami miatt nem latszik az aszfalton.


A vicc, hogy a rendor mogottem fordult be megkulonbozteto jelzes nelkul, igy ugyanazt a szabalysertest elkovette...


(Persze nyilvan fontosabb engem megbuntetni, mint a gyorshajtokat es a vezetes kozben telefonalokat...)

2015. aug. 27. 11:09
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ebben az esetben a jelzőlámpán lévő zöld jelzés nyíl alakú, ami egyenesen mutat, tehát csak abba az irányba szabad folytatni az utat. Így a bünti jogos. :(
2015. aug. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Tiltott helyen balra kanyarodni ugyanúgy egy kifejezetten veszélyes manőver alapesetben. Máskülönben van jogsid, megtanultad a szabályt, az elég gyenge indok, hogy szerinted nem egyértelmű. 3x2 méteres nyilak nem hiszem el, hogy nem elég egyértelműek
2015. aug. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]

erről van szó?

ne haragudj, de itt nem hogy útburkolati jelen múlik a dolog, hanem a lámpa alapján TELJESEN EGYÉRTELMŰ, hogy csak egyenesen haladhatsz tovább.

2015. aug. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem szabad balra befordulni, sem a lámpa, sem az útburkolati jel miatt. Egyébként a rendőr nagy valószínűséggel csak azért fordult be, hogy meg tudjon állítani, hogy behajthassa a jogos büntetést.
2015. aug. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

En nem mondtam, hogy indok, vilagosan leirtam, hogy a jogszabaly dont, ennek alavetem magam. Ettol fuggetlenul lehet maganvelemenyem arrol, hogy a jogszabaly mennyire ertelmes. Mert van sajnos sok hulyeseg is. Egyebkent mindenki igy fordul itt be, ma arra jartam, epp elottem egy autos ugyanezt tette.

(ez nem azt jelenti, hogy szabalyos, csak ugy tunik, nem csak nekem nem tunik fel)


A lampan levo nyilacskaval ket problema van: 1. ha rossz a lampa nem latszik (es ha olyan marha veszelyes manover, akkor ne a lampa uzemkepessegetol fuggjon hogy szabad-e vagy sem)

2. A balra kanyarodasi szandekomat idoben kell jeleznem, tehat meg mikor piros a lampa. Marpedig a piroson nincs nyilacska... ebbol nem tudhatom meg idoben, hogy merre mehetek tovabb.


Egyszerubb lett volna egy kotelezo haladasi irany tabla. Az mindig latszik.

2015. aug. 27. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!