Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Melyik sávba kell ilyenkor...

Melyik sávba kell ilyenkor kanyarodni? Kezdő vagyok, kép lent, aki tud segítsen!

Figyelt kérdés

Gondolom a kérdésemből kitalálhattátok, hogy kezdő vagyok. Persze majd az oktatót is megkérdezem, és egyébként minden jól megy csak nem ismerem a várost... és a lámpáknál megijedek még, hogy hová is kell majd érkeznem.


[link]


Tehát a kérdésem az lenne, hogy ha y-ba haladok és szeretnék jobbra menni, akkor hová kell érkeznem? illetve hová szabad érkeznem ha az x-be haladok ?

17L köszi a segítséget!


2014. szept. 23. 14:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

A rajz szerint egyik sávból se kanyarodhatsz semerre, legalábbis ha a nyilak a felfestést jelzik!


Sokkal jobb lett volna, ha leírod a pontos helyszín címét, aztán majd ránézünk műholdról!


A rajz kicsit fura, vagy hiányos, vagy mindkettő.

2014. szept. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Ha Y-ból lehet jobbra kanyarodni, akkor az 1-es sávba teheted azt. Ha X-ből is, akkor X-ből a 2-esbe, Y-ból az 1-esbe kanyarodsz jobbra. Azonban ha van kanyarodáat segítő terelővonal, akkor az terelhet akár X-ből a 3-asba és Y-ból a 2-esbe is.


Balra kanyarodásnál szimmetrikusan X-4, Y-5. De vonal terelhet pl. X-5 útvonalon is, igaz, akkor Y-ból tuti nem lehet balra kanyarodni, hiszen az a buszsávba terelne.

2014. szept. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 szántóvető ***** válasza:

a KRESZ-t kellett volna megtanulni akkor tudnád.gondolom ilyen kérdés nem volt a számítógépes programban az a baj.

a képen ábrázolt kereszteződés több sebből vérzik,jobban kidolgozhattad volna :)

2014. szept. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Kerestem a könyvben de konkrétan erről nem találtam semmit és amit találtam sem értem mert olyan hülyén van megfogalmazva.
2014. szept. 23. 15:18
 5/25 anonim ***** válasza:

ha egy kanyarodó sáv van egy több sávos útra, akkor bármelyik sávba érkezhetsz ha nem akadályozol vele senkit.


tessék példa:

[link]


Engem annó itt cseszett le sokszor az oktató, hogy miért a legközelebbi sávba kanyarodtam bele (ez áll a kreszben is), de mondta, hogy ilyenkor mehetek bármelyikbe, jobbra lámpa van, nem jöhet senki, persze meg kell győződni róla rendesen mielőtt több sávot is váltasz.

2014. szept. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

[link]


Erről a kereszteződésről lenne szó.

2014. szept. 23. 15:28
 7/25 anonim ***** válasza:

5-ös válasza nem felel meg a valóságnak.


Ez az igazság, s ez felel a kérdésedre:


1. § (1) Az útkereszteződésben másik útra bekanyarodni szándékozó vezető a járművel


a) az útburkolati jelek által meghatározott forgalmi sávba,


b) útburkolati jelek hiányában


- jobbra bekanyarodás esetében az úttest jobb szélére,


- balra bekanyarodás esetében az úttest felezővonala mellé, illetőleg osztottpályás és egyirányú forgalmú úton az úttest bal szélére

2014. szept. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Jó ez oké hogy az út mely részére. De nekem ha van 3 sáv hova menjek, melyikbe?
2014. szept. 23. 15:43
 9/25 anonim ***** válasza:

#7: Alapvetően én se értettem, de tleg kaptam az oktatótól emiatt mindig a fent idézett kereszteződésben.


Kérdező:

gondolkozz már logikusan!

2 kanyarodó sáv van abban a kereszteződésben amit linkeltél. Kettő sáv kanyarodik, két másik sávba. A külső a külsőbe, a belső a belsőbe, ennyire egyszerű itt.

Mi lenne ha a belső sávból kanyarodó a külsőbe menne miközben te is a külsőben kanyarodsz épp? Ütköznétek. Képzeld oda az ívet a két felezővonal közé.

2014. szept. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Ha három sáv van, akkor mindig van tábla is, s ha nem kopott le, nem fedi hó, akkor útburkolati jel is.

Ha neked van három sáv, és a másik úton ugyanígy, akkor maradsz a sajátodban.


Azaz jobb szélről a jobb szélsőbe,

középről középre,

bal szélről bal szélre kanyarodsz


Ha kevesebb van, akkor akár jobbra, akár balra kanyarodsz, abba kell érkezned, amelyik hozzád közelebb esik.


Abban is biztos lehet, hogy ez utóbbi esetben nem minden sávból szabad kanyarodni.

2014. szept. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!