Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Melyik sávba kell ilyenkor...

Melyik sávba kell ilyenkor kanyarodni? Kezdő vagyok, kép lent, aki tud segítsen!

Figyelt kérdés

Gondolom a kérdésemből kitalálhattátok, hogy kezdő vagyok. Persze majd az oktatót is megkérdezem, és egyébként minden jól megy csak nem ismerem a várost... és a lámpáknál megijedek még, hogy hová is kell majd érkeznem.


[link]


Tehát a kérdésem az lenne, hogy ha y-ba haladok és szeretnék jobbra menni, akkor hová kell érkeznem? illetve hová szabad érkeznem ha az x-be haladok ?

17L köszi a segítséget!


2014. szept. 23. 14:28
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek, mostmár nekem is világosabb és ez jól hangzik, hogy belsőből belsőbe, külsőből külsőbe. Én nekem sajna nem volt időm teljes egészében a könyvet tanulni mert gyorsított tanfolyam volt ezért a programot kellett begyakorolnom ugyanis ha csak a könyvet néztem volna, akkor biztosan megbukok.
2014. szept. 23. 15:56
 12/25 anonim ***** válasza:

A könyv és tesz kérdéshez:

A vizsgán túl vagy. Ha időd engedi, azon kívül, hogy a vezetés közben figyelsz az oktatóra (is), vedd elő ismét a könyvet. Ne akarj túl lenni gyorsan rajta, hanem próbáld a logikájára rájönni. Mi miért van?


Mint pl. itt is az összekanyarodó járművek esetén látod ütközés lenne.

Vagy gondolkodj el olyanon, hogy ha valahol nem szabad balra kanyarodni, mi lehet az oka annak, hogy megfordulni sem. Hogy is van ez?


Ami a legeslegfontosabb, az az elsőbbségi szabályok. Nekem van elsőbbségem? Másoknak? Mi is ez? Mi a lényege? Lemondhatok az elsőbbségről? Ha lemondtam, visszavehetem? stb.

2014. szept. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Mondom, hogy kissé hiányos a rajzod!

:)


A linkelt térkép részleten látszik, hogy három sáv van, a jelzések szerint a jobb szélsőből csak jobbra, a középsőből egyenesen és balra, a belsőből pedig csak balra szabad fordulni!


A jobb szélső sáv egyértelmű, ott jobbra kisív ben kell az egyedüli sávba érkezned.


Mivel a Szeles utcán két sáv van, ezért a belsőből a belsőbe, a középsőből a külső sávba kell érkezned!

2014. szept. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Cifra, most nem posztolom ki a leveledet, de közben válaszoltam is. Fészen pedig nem ismerkedek! :)


Ha van még kérdésed írd ide le, itt többen tudnak válaszolni, nem egyedül írom a hülyeségeket!

:D

2014. szept. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ! :) nyugi én sem ismerkedni akartam csak ott könnyebb írni. Ment mindenkinek a zöld kezecske mostmár kezdek rájönni!
2014. szept. 23. 16:20
 16/25 A kérdező kommentje:

Mivel a Szeles utcán két sáv van, ezért a belsőből a belsőbe, a középsőből a külső sávba kell érkezned!


Tehát itt is érvényesül az, hogy a hozzám közelebb esőbe érkezek. Ugye?

2014. szept. 23. 16:22
 17/25 A kérdező kommentje:
És mi lenne akkor, ha jobbra kanyarodva több sáv is lenne? Akkor is csak a külső sávba, jobbra kisévbe kanyarodhatok?
2014. szept. 23. 16:31
 18/25 anonim ***** válasza:
A konkrét helyen egyetlen balra kanyarodási lehetőséget látok és ott felfestés hiányában a belső sávba kell érkezned. Jobbra kanyarodásnál meg a külsőbe.
2014. szept. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 egySanyi ***** válasza:
Bonyolultabb kereszteződések előtt (mint ez is) előjelző táblákat helyeznek el (itt is van) amit illik rendesen megfigyelni és értelmezni. Tanuló kocsival én mindig a jobb szélső sávot választanám, ha 2 sáv kanyarodik akkor is a jobb oldaliból, majd ha megvan a vizsga akkor oda állsz ahova akarsz.
2014. szept. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Köszii Sanyi :D

úgy lesz!!

2014. szept. 23. 19:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!