Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tilos-e balra kanyarodni ott,...

Tilos-e balra kanyarodni ott, ahol kizarolag utburkolati jel mond ennek ellent?

Figyelt kérdés

Van egy lampas keresztezodes, nincs kanyarodast tilto tabla, nincs kotelezo haladasi irany tabla, nincs zarovonal. Mindossze a keresztezodes elott az uton van felfestve egyenes nyilacska.

2x1 savos utrol van szo, tehat nincs kulon kanyarodosav sem.


Ha tilos, akkor ez evszakfuggo? Tekintve, hogy teli havas uton nem latszik.



2015. aug. 27. 10:22
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Igen, van jogsim, es megtanultam. Te mindent tokeletesen csinalsz, amit megtanultal, soha semmit nem felejtesz el?

Pont azert tettem itt fel kerdest, hogy tisztazzam a megkopott tudasom.


A rendor akkor is szabalyseroen jart el, ha utanam bekanyarodott, tekintve hogy megk.jelzes nelkul velem egyenrangu resztvevo.

2015. aug. 27. 14:44
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

a táblát meg éppen ellophatják. na, lehet, volt is, csak MÁR nincs...


Azért, mert a többi birka, nem kell beállni a sorba.

Vannak emberek, akik lopnak, rabolnak, embert ölnek... azért mert ők csinálják, attól még nem szabad.

2015. aug. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem tökéletes, mindenki hibázik.

Persze sok hülyeség is van a szabályokban (bár nagy része nem is olyan hülyeség, csak elsőre tűnik annak), de azért itt háromszorosan vagy biztosítva, mégis bekanyarodtál (lámpa, záróvonal, felfestés) értelmes ember, ha tudja a szabályokat akkor nem kanyarodik be "véletlenül", szerintem itt tök felesleges még egy negyedik jelzés is.


Kedves kérdező, szerintem te elvesznél tőlünk nyugatra, ahol kicsit lazábbak az ilyen jellegű jelölések

2015. aug. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

egyébként simán kiküszöbölhető a lámpa és a balra kanyarodás tilalma is, ha az ember jobbra behajt a fordászkellékes elé és onnan kvázi egyenesen át a malom utcába... na?


egyébként baromi zavaró közvetlen a lámpánál kirakott bazi nagy nyíl, hogy merre találod a boltot... én nem engedtem volna kitenni egy ilyen helyre, ahol amúgy nem szabad arra kanyarodni.


és közben az is érdekelne, hogy a bácsi miért motorozik a járdán... :)

[link]

2015. aug. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Régen gyakran kanyarodtam ott balra, de ha csak nem látta a rendőr, mert mindenki tudja, hogy ott tilos!

:D


"ne a lampa uzemkepessegetol fuggjon hogy szabad-e vagy sem"


Azért van ott még egy eléggé egyértelmű záróvonal is.

(Jó, látom az is le van kopva.)


Nem is drágán tanultad meg.


Szabó Katinak dobj egy levelet:

Üllő Város Önkormányzat

Polgármesteri Hivatala


2225 Üllő, Templom tér 3.

Telefonszám: (29) 320-011

Fax: (29) 521-930

e-mail: titkarsag@ullo.hu

2015. aug. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
48%

az a záróvonal nekem egyáltalán nem egyértelmű... mert ha az lenne, akkor az azt jelentené, hogy a malom utcából is csak jobbra lehet kanyarodni. vagy nem?


azannya, pedig nekem nem is volt olyan régen a kresz-tanfolyam...

2015. aug. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kérdező! Akkor nekem is 2 dolog:


1. Lámpa felülírja az útburkolati jelek, jelzőtáblák és elsőbbségi szabályok diktálta viszonyokat, ha működik, azt kell követni. Ha nem, akkor a táblák és útburkolati jelek alapján kell eldönteni, ki merre mehet, ha nincsenek ilyenek, akkor az általános szabályok (jobbkéz-szabály, kanyarodási szabály) döntenek. Ha meg van jelzőőr, rendőr vagy egyéb, az felülbírálja a lámpa jelzéseit is.


2. "balra kanyarodasi szandekomat idoben kell jeleznem, tehat meg mikor piros a lampa. Marpedig a piroson nincs nyilacska... ebbol nem tudhatom meg idoben, hogy merre mehetek tovabb."


Márpedig a piros is van nyilacska, sőt még a sárgán is. Menj vissza és nézd meg, ha nem hiszed!

Ilyen manőverért Pesten a Baross utca-József körút kereszteződésénél 50.000 Ft bünti a jutalom.

Nem kötekedésből mondom, olcsón megúsztad.

2015. aug. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!