Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kanyarodás kuplunggal? (Diesel)

Kanyarodás kuplunggal? (Diesel)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Forgalmi vizsgára készülök, és a kérdésem az, hogy kanyarodáskor baj-e, ha nyomom (pontosabban inkább csúsztatom) a kuplungot kettesben. Fontos megjegyezni, hogy dieseles autóval tanulok, amivel kb. csak így tudok kanyarodni, mert túl gyors a kocsi alapból kettesben. Mégis azt olvasom, hogy veszélyes benyomott kuplunggal kanyarodni. Ez csak a benzines kocsikra vonatkozik? Vagy a diesel-lel is így kéne?



2016. ápr. 11. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Hogy ha túl gyors még alapjáratban is 2-esben, akkor nyomd be nyugodtan hogy lassabban vehesd be a kanyart. Azért nem szoktunk(szoktak) benyomott kuplunggal kanyarodni, mert ha esetleg megcsúszna az autó eleje, a hajtás miatt, úgymond kihúzza a kanyarból az autót. De ez inkább havas, csúszós útra jellemző. Amúgy én is benyomott kuplunggal kanyarodok mindig, még hóban is, csak szép lassan. Még sosem volt baj.
2016. ápr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, azért még az oktatót is megkérdezem. Valószínűleg ebből senkinek semmi baja nem lesz általában, csak ne emiatt bukjak meg a vizsgán.
2016. ápr. 11. 16:18
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Én még soha nem kerültem olyan helyzetbe amikor 2. sebességbe nem tudtam volna bekanyarodni, nem is értem a szituációt. Benzines és dízel autót is vezetek.
2016. ápr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Oktató azért van hogy kérdezz, szóval ártani nem árthat.
2016. ápr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Bevezetnék egy olyan scriptet hogy aki minusz értékelésre szavaz, annak kötelező legyen írnia, pl.: az ő ellenvetését hogy miért szavazza le azt a választ. Érdekes válaszokat kapnánk az biztos.
2016. ápr. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Ez azt jelenti, hogy kb 10 km/h-s kanyarodásról van szó, ha a 2-es is túl gyors. Ilyenkor pedig nem számít, ha benyomod a kuplungot. Olyan 20 km/h felett már nem ajánlott benyomni, de megsúgom, hogy a tévhittel ellentétben nem lesz instabilabb az autó, még 60 km/h-nál sem. De vizsgán nem ajánlott nagyobb sebességnél benyomni, mert utálják a vizsgáztatók.
2016. ápr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mzz591 válasza:
33%
Nyugodtan nyomd le a kuplungot ,én is mindig lenyomtam mikor jártam vezetné, még vizsgán is. Az oktatóm az mondta hogy mindig engedjem fel de hozzászoktam hogy mindig lenyomom, és sose volt belőle próblémám,vizsgán meg amúgy se veszik észre mert úgy se lássa hogy te most felengeded vagy sem kanyarodáskor :)
2016. ápr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Vizsga minősítő lap!

"Nem biztonságosan kanyarodik,indokolatlanul benyomja a tengelykapcsoló pedált 8/20"


Szóval ne nyomkodd..

Egyrészt teljesen értelmetlen,kapcsolj lejebb.

2016. ápr. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!