Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Benyomott kuplunggal nem...

Benyomott kuplunggal nem gurulunk, se üresben, de akkor ha le kell lassítanom a kanyarodáshoz muszáj benyomva rtartanom. Nem?

Figyelt kérdés

Amikor az oktatóval vezettem, akkor mondta, hogy kanyarban nem nyomunk kuplungot, ez megy is, de ha megyek 50-nel, 4esben, és jön az utca, ahová le kell kanyarodnom, akkor benyomom a kuplungot+fék, lelassulok lépésnyire, 2 es, és felengedem, és bekanyarodok.

Elvileg nem lehet ezt csinálni.

De belegondolva, az oktatóval is így vezettem le azt a 30 akárhány órát, és sose szólt.

Pedig biztos látta/érezte, hogy benyomva a kuplunggal fékezek, és 2 est kapcsolok.

De mi mást lehetne? Nem kapcsolgathatom visszafele 4esből 3-as lassulok 2-es és utána kanyarodok.

Nincs rá idő. Mögöttem is repesztenek. Nem tarthatom fel ennyire.

És próbáltam dízel autó, de ha befékézem lassúra 4esben az autót, úgy elkezd rángatni, hogy az csoda. Majdnem lefullad, nem tudom 2 esbe átrakni 4esből csak fékezéssel. Muszáj kuplungot benyomom fékeznem, és kihagyva a 3ast 2 erst rakni...

Most mi a helyzet? Nem lehet kuplunggal gurulni, se üresben, de ha 4esből akarnék váltani 2 esbe lefulladnék...



2013. ápr. 11. 14:42
 1/8 Beviz Elek ***** válasza:
Nekem van rà idöm ès senkit nem tartok fel vele... hamar belejössz
2013. ápr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs rá idő? De van. Bal kisujjal kirakod az indexet, kuplung, jobb kezeddel vissza 3 vagy egyből 2-be, ha gondolod, ha nem akarod hogy látványosan és zavaróan torpanjon az autó, akkor gázfröccsel, mire a kanyarodást megkezded, már visszakapcsoltál. És a kanyar felétől már gyorsítasz ki a kanyarból. Körülbelül negyed annyi idő alatt, mint ahogy végigolvastad.
2013. ápr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jó, de ha jönnek mögöttem szorosan 50nel, és sokan már alig várják, hogy lekanyarodjak, és közel jönnek. Nem akarom, hogy itt a feltartásban belém jöjjön valamelyik sietős barom...

Ha nem váltogatok vissza, csak fékezek, és gurulok, akkor előbb betudok kanyarodni, és eltűnni az útjából.

2013. ápr. 11. 15:04
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne félj attól, hogy mögötted közel jön valaki. Ha kiraktad az indexet látja, hogy kanyarodni fogsz, és ha annak ellenére türelmetlenkedik, hogy elfogadható tempóval kanyarodsz be, az már az ő baja.

Amúgy mikor elkezdesz 4esben fékezni, ekkor benyomod a kuplungot és visszarakod 2esbe, ezalatt ha folyamatosan fékezel, mire felengeded a kuplungot 2esben már pont jó lesz a sebességed ahhoz a fokozathoz.

2013. ápr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na igen, így szoktam!

De azt mondják benyomott kuplunggal soha nem megyünk!

2013. ápr. 11. 16:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Valahogy így :D


http://www.youtube.com/watch?v=0j-3xIZK-Bk


Nyilván ezt viccnek szántam, közúton nincs szükség sem a dupla kuplungolásra, sem arra, hogy a jobb lábaddal a féken állva a sarkaddal gázfröcccsöket adj visszaváltásnál. De itt látszik, hogy a kuplungot csak pillanatokra használja, addig, amíg vissza nem vált. Gázfröccsök nélkül én is szoktam ilyet csinálni, például piros lámpa felé haladva. Fékezés közben visszaváltogatok, legalább van motorfék is. Mondjuk amit így megspórolok a fékbetétből, annyival rövidebb lesz a kuplungtárcsa és a kinyomócsapágy élettartama, de mindegy:)

2013. ápr. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha úgy szoktad csinálni, ahogyan én leírtam, akkor nem gurulsz csak pár métert benyomott kulpunggal, mert csak a váltás idején (1,5 maximum 2 mp) van benyomva.
2013. ápr. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Doctor14 válasza:
Lassítasz (fékezel ) ,mikor lassul hozzá nyomod a kuplungot ,2.- ba vissza ,és kisgázadás mellett kiengeded a kuplongot és szépen alapjáraton gurulsz. Kanyarba soha nem megyünk bele benyomott kuplungal! Nagyobb sebességnél egyszerűen kisodródik az autó mivel nincs ellenerő ,ami huzza ki a kanyarból,persze ezt nem 50- nél fogod megtapasztalni.
2014. máj. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!