Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy vannak a lámpák?

Hogy vannak a lámpák?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A teli zöldnél forduhatok bármerre,amerre egyébként nem tilos,viszont a szemből érkezőnek elsőbséget kell adnom,ha ő egyenesen halad nem?

A nyilas zöld pedig biztosít arról,hogy elfordulhatok úgy,hogy senki sem keresztezi az utam ugye? Melyik esetben van az,hogy egyszerre zöld az én lámpám,és a gyalogosnak aki azon az úton halad át,amire én kanyarodok?

Illetve mintha láttam volna múltkor 1 olyan lámpát,ahol mindenhol világított,olyan volt mint a telizöld,de volt benne 1 nyíl alak ami viszont nem világított? Ott mi a helyzet? Vagy ezt csak félre néztem?



2015. nov. 11. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Tele-zöldnél kanyarodva lehetséges, hogy gyalogosoknak, kerékpárosoknak is elsőbbséget kell adni.

Irányzöld jelzésnél általában szabad az út, de ilyen kereszteződéseknél lehet jobbra kanyarodó sáv, amelynek nincs lámpa: kanyarodás után jöhet balról jármű, keresztbe kerékpáros, gyalogos.

2015. nov. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!:)
2015. nov. 11. 22:59
 3/5 Alex Fly ***** válasza:
Nálunk általában 2 hullámban mehet tovább a forgalom: az egyenesen továbbhaladók és a jobbra kanyarodók egyszerre illetve külön a balra kanyarodók. A gyalogosok az első hullámmal egyszerre kapnak zöldet, így jobbra kanyarodva elsőbbséget kell adni nekik. Ugyanez a helyzet az esetleges kerékpáros infrák esetén is. Ugyan sok helyen a kerékpárúton vagy gykpúton haladóknak EAK táblát helyeznek ki, de ez ne tévesszen meg senkit: ha a lámpa működik, akkor az szabályozza az áthaladást, nem a táblázás. A tábla a keresztező út elsőbbségét biztosítja, nem a kanyarodokét.
2015. nov. 12. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
...és mindez ráadásul külföldön nem mindig igaz. Tehát a nyíl alakú zöld mellett is lehet elsőbbségadási kötelezettséged, akár az azon az úton áthaladó gyalogosokkal szemben is, amelyRŐL kanyarodsz (lengyel példa, magyar szemmel életveszély).
2015. nov. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem így van, a lámpa nem garancia arra hogy vakon végigrongyolj az utadon.
2015. nov. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!