Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehetek én a hibás?

Lehetek én a hibás?

Figyelt kérdés
Egyenrangú kereszteződésben visszakapcsoltam, majd gyönyörűen beláttam jobbra szinte az egész utcát és mikor mentem volna tovább elnéztem balra és lassítás nélkül nekem jött egy autó(60-70km/h).Rendőrségi ügy lett belőle és még szakértőt is bevontak,mert nem csak szabálysértés.Lehet ebből nekem gondom?Nem érzem magam hibásnak.
2016. márc. 29. 21:21
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
44%

" Egyébként a szakértő azért volt kint,mert téged is vitt a mentő."

Olyanokat írtok, hogy ha a kutya bevenné megveszne tőle! :-)


Még véletlenül sem volt kinn szakértő, akármit hord össze a kérdező.

Ez egy egyszerű személyi sérüléses baleset, amelyben a Közlekedésrendészet Baleseti helyszínelői járnak el.

Szakértőt ( aki nem hivatásos rendőr, nem a rendőrség állományában dolgozik) majd később, az eljárás során rendelhetnek ki, aki elsősorban a helyszínelésről készült jegyzőkönyv, esetenként a járművek, a helyszín utólagos megtekintése alapján készít egy szakértői véleményt, alapesetben 30 napos határidőn belül.


Az, hogy szabálysértés-e, nem attól függ, hogy valakit elvisz-e a mentő, hanem hogy a vétkes sofőrön kívül bárki szenved-e 8 napon túli sérülést. Az,hogy valakit a biztonság kedvéért elvisznek a kórházba kivizsgálásra, majd hazaengedik, még nem súlyos sérülés.

2016. márc. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%
12:18 Mert te aztán... 4 hónappal ezelőtt történt a baleset, a cikk dátuma szerint. Ennél később mikor fognak bevonni szakértőt?
2016. márc. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

# 22/22 Időpont ma 12:38


A legnagyobb tisztelettel szeretném felhívni a figyelmed, hogy nem elég a betűket ismerni, meg is kell érteni az olvasott szöveget.

Nem azt mondtam, hogy nem vonhattak már be szakértót.

Én arra reagáltam, amikor valaki azt írta, hogy a balesetnél kinn volt a szakértő.

2016. márc. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
0%

"Még véletlenül sem volt kinn szakértő, akármit hord össze a kérdező."


Ezt írtad. A kérdező viszont semmi ilyesmit nem írt. Ő leírta, mi történt, meg azt, hogy szakértőt is bevontak.

Szóval hogy is állunk azzal a funkcionális analfabétizmussal? :)

2016. márc. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Erre válaszoltam, ezt idéztem:

"Egyébként a szakértő azért volt kint,mert téged is vitt a mentő."


Való igaz, figyelmetlenségből kérdezőt írtam hozzászóló helyett.

Te vagy az okosabb.

További szép napot!

2016. márc. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
47%
hát bocs, én írtam, hogy azért volt szakértő... szerintem logikus, ha nincs személyi sérülés, akkor csak kitöltik a papírokat, további szép napot kívánnak, és mindenki megy a dolgára, rendőrséget és a további szerveket akkor kell bevonni, ha személyi sérülés van
2016. márc. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

"# 26/26 Időpont ma 18:20"

Akkor is kimegy a rendőr, ha nincs személyi sérülés, de nem tudnak megegyezni a felek a felelősség kérdésében. ( Vagyis egyik fél sem ismeri el, hogy ő a hibás.)Csak akkor nem a Közlekedésrendészet baleseti helyszínelői mennek ki, hanem a kerületi járőr, aki készít egy u.n. "08"-a helyszínvázlatos feljelentést. Ő nem méricskél, nem rögzít nyomokat, nem fényképez - egyszerűen szemrevételezi a helyszínt, csinál egy vázlatos skiccet, majd az alapján később egy vázlatos rajzott a baleset helyszínéről.

Ha van sérülés, akkor a helyszínelő megy ki, aki ugyanolyan alaposan jár el, mint egy bűnügyi helyszínelő pld. egy rablás helyszínén.

De szakértő nem megy ki, mert az szükség esetén (nem minden esetben)később rendelik ki az eljárás során. A szakértő nem rendőr - ő neki ugyanolyan eljárási díja van, mint pld egy kirendelt védőnek.

2016. márc. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!