Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehetek én a hibás?

Lehetek én a hibás?

Figyelt kérdés
Egyenrangú kereszteződésben visszakapcsoltam, majd gyönyörűen beláttam jobbra szinte az egész utcát és mikor mentem volna tovább elnéztem balra és lassítás nélkül nekem jött egy autó(60-70km/h).Rendőrségi ügy lett belőle és még szakértőt is bevontak,mert nem csak szabálysértés.Lehet ebből nekem gondom?Nem érzem magam hibásnak.
2016. márc. 29. 21:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
Nem, egyenrangúban jobbkéz szabály van, mindenképpen ő a hibás.
2016. márc. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
23%

Egyenrangú kereszteződés? Hol van ilyen?


Nos, nem Te vagy a vétlen, ő a vétkes elvileg.


Linkeld be ide a helyet ahol történt a baleset, had okoskodjak egyet. :)

2016. márc. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
Törvényileg vétlen vagy, hisz ő nem adta meg az elsobbseget. Az más kérdés, hogy nezhettel volna balra is, mert akár egy halálos kimenetelu baleset is lehetett volna, és akkor már neked mindegy, hiába lenne igazad
2016. márc. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

[link]


Innen jöttem.

2016. márc. 29. 21:41
 5/27 anonim ***** válasza:

Bár elég félreérthető a kérdésed, de feltételezem azt akartad írni, hogy balról ment neked valaki.


Ez esetben ezt fejtsd ki, kérlek:

"Rendőrségi ügy lett belőle és még szakértőt is bevontak,mert nem csak szabálysértés."

!


Ez csak akkor nem lenne szabálysértés, ha Te ( mint vétlen), vagy a balesetben a másik járműt vezetőn kívül bárki más, minimum 8 napon túli ( súlyos) sérülést szereztél/ szerzett volna

2016. márc. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Állítólag 8napon túli sérülése lett a sofőrnek amit nem kétlek,mert be se volt kötve és félre rakott egy 3,5 tonnás kocsit úgy hogy a bal első ki is tört.
2016. márc. 29. 21:49
 7/27 anonim ***** válasza:
91%

# 2/5 Időpont ma 21:36

"Egyenrangú kereszteződés? Hol van ilyen?"


KRESZ-ben.

"A közúti jelzőtáblákra vonatkozó közös rendelkezések

10. § (1) A közúti jelzőtáblák a járművezetők részére...


t) „Egyenrangú utak kereszteződése” (88. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az úton olyan útkereszteződés van, amelyben a jobbról érkező járműnek van elsőbbsége;"

2016. márc. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

"Állítólag 8napon túli sérülése lett a sofőrnek amit nem kétlek,mert be se volt kötve és félre rakott egy 3,5 tonnás kocsit úgy hogy a bal első ki is tört."

Csak éppen ez teljesen lényegtelen, mert ha csak a balesetet okozó gépjármű vezetője szenved súlyos sérülést, attól nem lesz szabálysértésből közlekedési bűncselekmény. Annak alapfeltétele, hogy a vétkes sofőrön kívül más szenvedjen súlyos sérülést.

2016. márc. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Hát ez az!Egy nő volt vele,de neki nem lett komolyabb baja(amennyire tudom),mert vele voltam egy mentőbe.Én a fejemet vertem be,de a koponya CT rendben volt és haza is jöhettem.A csávót vitte a másik mentő.
2016. márc. 29. 21:58
 10/27 anonim ***** válasza:
86%

[link]


Egyértelmű, hogy Te nem voltál hibás. Tré egy hely az. Szegény Suzukis ,Szegény Te :(

2016. márc. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!