Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehetek én a hibás?

Lehetek én a hibás?

Figyelt kérdés
Egyenrangú kereszteződésben visszakapcsoltam, majd gyönyörűen beláttam jobbra szinte az egész utcát és mikor mentem volna tovább elnéztem balra és lassítás nélkül nekem jött egy autó(60-70km/h).Rendőrségi ügy lett belőle és még szakértőt is bevontak,mert nem csak szabálysértés.Lehet ebből nekem gondom?Nem érzem magam hibásnak.
2016. márc. 29. 21:21
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Erről cikkről nem is tudtam!
2016. márc. 29. 22:06
 12/27 anonim ***** válasza:
73%

Egy ilyen kereszteződésbe azért az útkezelőnek illene táblákkal beszabályozni az elsőbbséget.

Két viszonylag széles út kereszteződése, az út szélessége miatt mindkét irányból nagy sebességgel érkezhet jármű, és ha valaki elbambul nem csupán enyhe koccanások lehetnek.

Sokkal biztonságosabb lenne, ha elsőbbségadás táblákkal megfognák valamelyik út forgalmát a kereszteződés előtt.


Neked volt elsőbbséged, a balról érkező a hibás, azt hogy a szakértő pontosan mit vizsgál, azt mi nem igen tudhatjuk, csak tippelgethetnénk

2016. márc. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2016. márc. 29. 22:59
 14/27 anonim ***** válasza:
88%
Ha a vétkes azzal védekezett, hogy a jobbról jövő túl gyorsan érkezett, akkor érthető a szagértő kirendelése. Mindenki úgy takarózik, ahogy tud, mert a vétkesnek most ugrani fog a jogsija!
2016. márc. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Szakértök nem modntka semmit?
2016. márc. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
40%

És mi lett volna, ha jön szemből még egy balra kanyarodó villamos, meg egy kerékpáros az út szélén, másik utcában megy egy gyalogos vár a zebránál...?

Még jó, hogy elvileg tanult mindenki KRESZ-t, aki a forgalomban van...

2016. márc. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
18%
Utolsó, nem igazán értem, ezt kinek írtad, egyenrangúban nincs ilyesmi, hogy villamos, meg zebra, akkor az nem egyenrangú. Egyébként egyenrangúan ha kanyarodsz,ott a gyalogosnak van akkor elsőbbsége,de itt ebben a szituációban mindenki egyenesen haladt (volna) tovább.
2016. márc. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
18%
Egyébként a szakértő azért volt kint,mert téged is vitt a mentő.
2016. márc. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
17%

"Annak van elsőbbsége akinek megadják"


sajnos valószínűleg téged is hibásnak fognak kihozni kisebb mértékben, mert nem győződtél meg róla, hogy megadják neked az elsőbbséget, mentél mint a szemellenzős ló (ugyanolyan veszélyes, mint a másik sofőr).


Egyébként miért sérült a kocsi jobb oldala is?


(Az egyenrangú útkereszteződés egy nagyon jó módja annak, hogy lassítsák egy körzet forgalmát, ezzel az ingázókat más útvonalra tereljék. Így az egyes kis utcák forgalma csökkenthető)

2016. márc. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Kérdező mennyivel mentél?
2016. márc. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!