Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor nem az a minimum,...

Ilyenkor nem az a minimum, hogy legalább dühében rányom az ember a dudára?

Figyelt kérdés

Csak néhány éve van jogosítványom, sajnos faterom autója is, és az enyém is egyszerre került szerelőhöz, így csak fater céges furgonja van itt mint használható autó.

Ez egy Opel Movano, nagyon vigyáz rá, mert a legkisebb karcolást is bevasalják rajtuk.

Nekem halaszthatatlanul el kellett mennem a helyi áruházba, és tömegközlekedés híján el kellett kérnem a furgont.

Nem szívesen adta, és többször is megkért,hogy vigyázzak, meg ne fékezzek nagyokat, mert a raktérben új nyílászárókeretek vannak, nem szeretné ha bajuk esne.

Az áruház egyébként Budakalászon található, az M0-ás előtti körforgalom miatt persze be volt állva a sor.


Körülbelül itt járunk annak aki nem ismerné:

[link]


Én beálltam szépen a külsőbe,tehát ami nem fogy el, hisz úgyis megyek az áruház kanyarodósávjába ha odajutok.

Nagyjából pont itt voltam, ahol a kép készült.

Illetve valamivel talán feljebb, az autóval félig a padkán mentem, mert úgy elfértem, és közel volt a kanyarodó.Azonban a padka elég gödrös, így csak lassan mentem.

Pont beértem a kanyarodóba, nyomtam a gázt,hogy gyorsuljak, amikor az elfogyó sávból, egy ezüst/szürke Mercedes E osztályú autó, berobbant elém.

Kb, ha a Ford Transitot nézzük a képen, az a sor pont így megindult, csak a Transit előtt nagyobb hely volt, így az elfogyóban előretörő Mercédesz szinte lassítás nélkül átvágott a sávon, be elém a kanyarodóba, egy pillanatra sem lassított, ha pont ott vagyok pont belém jön.

Természetesen rátenyereltem a dudára a satu után, talán még mutogattam is (hadonásztam, nem bemutattam)

Erre hősünk megállt, és már nyitotta is az ajtót, de kikerültem, és mentem tovább.

Azt még hozzá teszem,hogy láttam amint behajt a körforgalomba, mégpedig a kanyarodóból, tehát felhajtott arra a járdaszigetre, és onnét:

[link]


Szerintem a jó k.é.a-át az ilyennek.De ez csak az én véleményem.Legalább ne háborogna, hogy 'szameg!


2016. febr. 9. 14:12
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Ha nem figyelek rá, akkor nem satuzok, és nem dudálok, talán még neki is megyek.

A semmiből jött, ha valaki sávot vált, indexel és körülnéz,dugóban leginkább álló helyzetből teszi azt.Ez nem.Ez végigvágtatott 50-el az elfogyóban, majd kedve szerint átcsapódott egy sávon keresztül, egy másik autó takarásából.

Az autópálya, meg úgy jön oda,hogy az ott elgázolt ember gázolóját kihozni hibásnak, ugyan olyan abszurdum, mint itt engem.

2016. febr. 9. 15:25
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem mondta, hogy te vagy a hibás.

De szerintem ilyen mindenkivel történik szinte minden nap, aki rendszeresen vezet.

Örülj neki, hogy nem lett semmi gáz.

2016. febr. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
A fékezés jogos volt résezdröl a dudálás viszont teljesen értelmetlen dolog.
2016. febr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

De a válaszokból abszolút az jön le, hogy még én vagyok a hibás, bár tény kimondva nincs, és tudom,hogy nem, de akkor is, mindenki rajtam problémázik, és abszolút elfogadóak vagytok a másik szabálytalan autóssal,hisz velem ellenben, róla semmi rosszat nem írtatok, csak hogy van ilyen.

Nem kell róla rosszat írni, de akkor rólam miért?

/minek dudálok, miért nem figyelek stbstb/


Egyébként meg azért dudálok, mert figyelmeztettem,hogy ésszel, hisz megijesztett.

Elvégre a duda azért van beszerelve,hogy figyelmeztessük a másikat.

Az pedig magát minősíti, aki egy "értelmetlen fingfűrészerlő" kérdésre válaszol.Te miért teszed?Megvan a válasz?Jó, ne is írd le, a te kérdésedre is az az én válaszom.Vagy írd ki, és kérdezd meg mi értelme.Értelemtlen lenne, de hidd el ,én nem is írnék alá :)

2016. febr. 9. 15:51
 15/25 anonim válasza:

Latszik h meg nagyon kezdo vagy. Ezek mindennapos dolgok, vagy hozzaszoksz vagy ne ulj volan moge. Meg ennel szazszor durvabb dolgok is lehetnek ez semmi....


Ha radudalsz am vkire alap esetben int egyet h bocsi vagy ha te beengedsz vkit akar lassitassal akar csak ugy megkoszonik villogassal. Persze nem kotelezo de jo gesztus ha megkoszonik.


De mondom szokj hozza mert ha nem akk neked nem kell vezetned.

2016. febr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Az elején írtam valamit!Azóta te már nem tudom hány kommenten keresztül problémázol itt,meg bizonygatod itt a rendkívül fejlett és kifinomult igazságérzeted.......
2016. febr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Érts már meg kedves kérdező, hogy az utólagos dudálás teljesen értelmetlen dolog, mellesleg szabálytalan. Egy agresszív vezetőt dudálással rendreutasítani meg egyenlő a kihívással. Ha nem mersz kiállni ellene akkor mi értelme a dudorászásodnak? Tudom, hogy ez nem jó dolog, de sajnos manapság ez van. Tanulj meg defenzíven vezetni és akkor nem lesznek ilyen problémáid.
2016. febr. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Rádudáltál, mutogattál, elsunnyogtál, kiírtad, vitázol. Jobb lett tőle?
2016. febr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

A fékezéssel együtt dudáltam, aztán mutogattam.(bár azt gondoltam ez egyértelmű, na de a gyakorin vagyok, szóval bocs)

Az viszont elkeserítő,hogy itt egyesek komolyan megoldásnak látják,hogy "lerendezzük" a dolgot.

Tehát, ha valami nem tetszik, csak akkor merjek ellene szólni, ha utána kiszállok az úton, és kész vagyok verekedni is.

Majd amikor a Hungárián keresztbe állok és elkezdek valaki csépelni, remélem helyeselni fogjátok.

Sőt, még inkább remélem,hogyha majd nektek száll ki valaki, mert a szabálytalankodásával kapcsolatban kifejezed a nemtetszésed (akár egy karmozdulattal) megérted,hogy megáll, pofán ver, és tovább is megy.Remélem akkor is úgy leszel,hogy minek mutogattam, ha ő erősebb.Gratulálok!

2016. febr. 9. 20:27
 20/25 anonim ***** válasza:

Te nő vagy,hogy ennyire megy a hiszti?!

Egyébként ha egy ilyen sztorin nem tudsz túllépni,akkor téged még nagyon sok kellemetlen dolog/meglepetés fog érni az életben!

2016. febr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!